Česká pošta od února
zdraží některé služby

Česká pošta od února
zdraží některé služby

18. 12. 2014

Česká pošta chystá od února zdražení některých služeb v průměru o pět až deset procent, třeba dodejka ale podraží o 50 procent.

Zdražení se dotkne například i doručování cenných psaní, které se zvedne v každé váhové kategorii o pět korun, stejně podraží doporučený balík. Vyšší cenu bude mít i cenný balík. Největší skok se chystá právě u dodejky, jejíž cena se zvýší z deseti na 15 korun. Cena za doručení obyčejného dopisu má zůstat na současných 13 korun.

Pošta zvýšením cen reaguje na očekávaný pokračující pokles příjmů z doručování listovních zásilek. Změna jí má přinést příští rok asi 400 milionů korun. Vedle toho stále čeká na požadovaných 1,78 miliardy korun od státu na úhradu takzvané univerzální služby, tedy mimo jiné na to, že bude dál provozovat i ztrátové pobočky a nezruší je. V současnosti podnik provozuje kolem 3250 pošt, z toho zhruba 1150 nad rámec státem stanovených podmínek.

Česká pošta
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Česká pošta mě několik desítek let permanentně štve. Kdykoliv mi její zaměstnankyně s milým úsměvem něco nabízí, zbystřím pozornost a pro jistotu se stejně milým úsměvem s díky odmítnu. Už mě některé jejich fígle nebaví. Přesto bych byla nerada, kdyby v našem městě poštovní úřad nebyl, už proto, že významnou institucí našeho města byla pošta (do roku 1841 byla jediná v rakouské části Niského knížectví). Dojíždět třeba 25 km by bylo krajně nemilé.
Libuše Křapová
Zuzano, i my jsme posílali balík do vlastních rukou. Slečna byla vlídná , ptala se, jestli to chceme doručit do 24 hod. S vyhlídkou, že se blíží štědrý večer a balíků bude na poštách moc, jsme souhlasili a připlatili. Byl čtvrtek, ptala jsem se - bude to opravdu zítra v pátek? Odpověď - když nebude, bude v pondělí. Na otázku, proč tedy mám platit doručení do 24 hod odpověděla opět vlídně a s úsměvem, ať si stěžuju.
Alena Tollarová
No jo, do vlastních rukou, to sis troufla dost! :) Ale jinak je to jako s vodným a stočným, že? Zkrátka čím víc šetříme, tím dražší musí služba být. To má přece logiku! kam by poskytovatel služby chudák přišel ...
Zuzana Pivcová
Včera jsem poslala balíček do vlastních rukou a stálo to 117 Kč. To už je slušná cena. Ale na druhou stranu na mě byla slečna velmi vlídná, což dřív nebývalo. Chování zaměstnanců České pošty se velmi zlepšilo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.