Vtipnější vyhrává: Mám to v oku!

Vtipnější vyhrává: Mám to v oku!

4. 2. 2015

Toužila jsem po nové koupelně, ale s ohledem na finanční prostředky zvolila tapetování. Každý možná zakusil, jak dokáže poměrně jednoduchý proces nalepení vyčerpat, ne-li, přímo rozzuřit.

V pracovní euforii jsem zakoupila samolepicí tapety, dle prodavačky speciálně vyrobené právě pro koupelny, a zamířila domů s úmyslem začít s prací bez zbytečného odkladu. Již dříve se mi několikrát stalo, že se doma dostavilo zklamání z neuváženého nákupu a šaty nebo jiné zbytečnosti  skončily nepoužity hluboko ve skříni. Bylo to tu opět! Po rozvinutí role se mi udělalo před očima modro a vidina koupelny ve stylu řeznické provozovny s modrými kachlíčky na stěnách nekompromisně odsoudila tapety za dva tisíce korun k uložení ve "špajzu". Lítost nad vyhozenými penězi jsem tlumila představou, že materiál lze využít na polepení polic. Budou se snadno udržovat.

"Bílou nic nezkazím," přesvědčovala jsem sama sebe a do nákupního košíku putovaly papírové role a krabice lepidla. Přizvala jsem na pomoc kamarádku. Po odsouhlasení harmonogramu prací jsme začaly tím nejobtížnějším, stropem a otvorem na svítidlo. Hlavní koordinátorka se slovy “nech to na mně, jsem švadlena, mám to v oku,“ vykroužila asi po hodině otvor pro stropní lampu. Tapetu jsme otočily, zadní stranu napatlaly silnou vrstvou lepidla a ouha! Otvor byl na špatné polovině pruhu. I mistr tesař se utne, natož dvě nezkušené, byť nadšené amatérky. Po přestávce na kávu jsme usoudily, že máme ještě dost materiálu na dokončení prací, ale jen pokud se nedopustíme další chyby.

Opakovaně jsme přeměřovaly, otáčely ustřižený pás na rub, na líc, lezly po žebříku tam a zpět ve snaze potvrdit správnost naměřených hodnot, ohřívaly si hlavy pod rozsvícenou žárovkou, až bylo vše připraveno k nalepení. Díra byla na správné polovině tapety, jen chyběl necelý centimetr do kraje stropu. Opatrně jsme sunuly papír milimetr po milimetru správným směrem a bohužel, vlhká tapeta nevydržela tah a přetrhla se těsně u lampy, která urputně bránila dalšímu posunu. Kamarádka, stále s rukama nad hlavou, ujela s trhancem ke stěně a ztuhla. Vydržela "zkoprnělá" několik vteřin, pak pustila ruce zvolna dolů, vyčítavě se na mě podívala a hlesla: "vidíš, co děláš?" Nebudu dál zabíhat do podrobností. Kdo viděl scénky PAT a MAT má jasno.

Po krátkém posezení u kávy jsme papíry zmačkaly do nevzhledné koule, rozšlapaly všude lepidlo a švadlenka urychleně opustila místo činu bez zájmu o další spolupráci. Na schodech jsme potkaly sousedku. Zarazila se a váhavě pozdravila.

Doma, po letmém pohledu do zrcadla jsem pochopila, co sousedku zaujalo.Vlasy jsem měla neskutečně rozcuchané, na hlavě „číro“ vyztužené lepidlem, jednu polovinu tváře svraštělou díky zasychajícímu lepidlu, brýle mírně nakřivo, a v očích výraz štvance. A pak, že "ve dvou se to lépe táhne."

Vtipnější vyhrává
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Při tapetování je vždycky nějaká "legrace". Já ,která se nikdy s mužem nehádala, jsem byla při společném tapetování málem na rozvod. Musím ale říci, že díky mužově silné vůli mě nezabít, jsme nakonec byli úspěšní.
Lidmila Nejedlá
Tapetování v baráku, kde není jediný pravý úhel, to je horor. Proto už nikdy!
Jana Šenbergerová
Máme tapety v předsíni, na WC a v ložnici. Dávno mají odslouženo, ale ještě jsem nenašla odvahu tuto situaci řešit. A tak se mi zdá, že po přečtení tohoto článku bude konečné rozhodnutí ještě těžší. Pěkně napsáno, ale nepotěšila jste mě. :-(
Růžena Antlová
tapetovala jsem kuchyň tapetou cibulák a dětský pokoj tapetou kde byla boudička u ní pejsek a na boudičce pejskovi a kolem plno kuřátek. Docela jsem uspěla. Ale po pár letech kdy těti odrostli se styděli pozvat kvůli okuřátkované tapetě spolužáky. Tak jsem rozhodla tapetu odstranit a vymalovat. Jedna stěna mi trvala s přestávkami celý den pak jsem vzala špachtlu a odškrabávala jsem ji i s malůvkou někde se vytrhla i s kusem omítky. Ty stěny pak vypadaly jak z hororu . To pak bylo sádry abych ty vzniklé díry před malováním zakryla. Po té zkušenosti už na další sundání tapety v kuchyni nedošlo . Zvolila jsem po pár letech přetapetování . Pak po přestěhování už leta letoucí si jen místnosti maluju tapetu už nikdy.
Alena Tollarová
Já bych se určitě do tapetování sama nedala. Ale můj muž je šikula, a tak když si něco vymyslím a přemluvím ho k akci, tak mu moje tlapičky nešikovně sekundují. Ale otapetovali jsme omyvatelnou tapetou v paneláku kde co, i skříňky do kuchyně, které vyrobil. A v obýváku máme celou jednu stěnu potapetovanou červenými pivoňkami, kolem koupě toho šíleného vzoru a realizace nalepení byla taky pěkná story. A za tři roky jsem si na ni nezvykla. Ale chtěla jsem ji já, takže musím mlčet :)
Zoja Sedláčková
Jo, ve dvou...Kdysi jsem s prvním mužem tapetovala kuchyni. První pruh šel, druhý ujel trochu nakřivo a při pokusu ho narovnat, ho muž natrhl. Slezl ze žebříku a pravil "Na to se můžu...! Odešel do koupelny a po té do šachového klubu. A já sama až do tří ráno tapetovala zbytek. Ráno se mi dostalo pochvaly " Vidíš jak si šikovná..." Při každém článku se mi vždy vybaví nějaká vzpomínka.
VANDA Blaškovič
...jéé, vtipně a lehce napsané ! Úplně Vás 2 vidím a tu díru u lampy také ! Vždyť tapetovat je tak snadné ...:)! nebo snad ne ?
Soňa Prachfeldová
Také bych si netroufla, ale tapety jsem kdysi strhávala ze stěn, dveří, vlastně skoro všech místností a bylo to děsné, dveře vyžrané od lepidla. Tapety nikdy !
Hana Rypáčková
Je to někdy jak s mucholapkou.Ale bez tapety ani ránu-jinak nic opravit neumím, jen to přelepit.
Eva Mužíková
Jani, já jsem pokus nalepit byť jen jeden pruh bílé samolepící omyvatelné tapety , na zeď vedle sporáku, měla natočený moji sousedkou na video. Dlouho, dlouho jsem si jej přehrávala a dokonce bavila jeho obsahem i návštěvy...A to nejsem úplné technické dřevo, naopak... Nejdříve varhánky, pak také chyběl kus u stěny a nakonec jsem jí přetrhla. Ty komentáře u toho se nedají zveřejnit, to by jste mne asi již odpískali.... :)))))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.