The Tap Tap zahrají
Zemanovi navzdory

The Tap Tap zahrají
Zemanovi navzdory

21. 2. 2015

Kapela handicapovaných hudebníků The Tap Tap zahraje v sobotu od 15:00 na Václavském náměstí v Praze. Vystoupení je reakcí na nedávná slova prezidenta Miloše Zemana o inkluzivním vzdělávání. Hosty koncertu s názvem Už jsme trochu dál budou mimo jiné hudebník a sportovec Arnošt Doskočil, zpěvák Radek Žalud a operní pěvkyně Daniela Valíčková. Ze známých umělců svou účast potvrdil Xindl X a Jan Haubert z kapely Visací zámek. 

Podle kapelníka The Tap Tap Šimona Ornesta se skupina rozhodla uspořádat koncert, protože v důsledku "vyjádření" Miloše Zemana vznikl v České republice zcela nevídaný zájem o procesy integrace postižených. Prezident mluvil o inkluzi, kterou považuje za nepatřičnou, při návštěvě Pardubického kraje v polovině ledna. Vyvolal polemiku svými výroky o nevhodnosti společného vzdělávání handicapovaných a zdravých dětí. 

Koncertu se podle pořadatelů zúčastní i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová, pražští politici a hosté z různých oblastí sociálně znevýhodněných skupin. Diváky seznámí se svými životními příběhy a významem procesů integrace a inkluze pro ně samotné. 

Vynikající kapela The Tap Tap loni odehrála desítky koncertů v tuzemsku a dva v Izraeli. Ve prospěch sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu spolupracovala na výstavě vtipů o lidech s handicapem.

hudba
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Prušová
na konceru Tap Tap jsem byla 2x v Hradecký Filharmonii a vždycky! jsem to obrečela- prostě mne to "zasáhlo", asi i proto, že to bylo ještě spojený s výrazovym tancem handicapovaných dětí
Jitka Prušová
na konceru Tap Tap jsem byla 2x v Hradecký Filharmonii a vždycky! jsem to obrečela- prostě mne to "zasáhlo"jak od Hrabala...
Jiří Libánský
Také jsem zvědav na příští volbu. Ale když se v těchto volbách ukázalo, jakých vlastností si voliči cení, nedělám si iluze. Lež je způsob komunikace. Podvod norma jednání. Kdo se řídí svědomím je trouba. Kde to žijeme? Asi si zvolíme opět někoho podobného. Považuji se za dostatečně čestného člověka, abych odmítal M. Zemana jakjako představitele.
Soňa Prachfeldová
Je dobré, že lze takto otevřeně diskutovat a jsem moc zvědavá na příští volbu prezidenta. Jsem ráda, že Zemanovo proslov vzbudil příznivý ohlas, žádná ostuda.
Jiří Libánský
Nejsem člověk, který M. Zemana zná jen z médií. Proto se mi zdá tento člověk jako čelní představitel našeho státu absurdní situací. Vítám proto každou akci, která dokládá, že my nejsme totožných morálních kvalit jako on a i od jeho názorů se chceme distancovat.
Zdenka Jírová
Paní Nejedlá, plně s Vámi souhlasím. Vždyť každý soudný člověk ví, že média se snaží jen získat čtenáře nebo posluchače, aby měly větší zisk, mnohdy i spojený s úplatou. Také je třeba se zmínit, že žádná TV stanice není v českých rukách, takže nahrávají tomu, kdo je platí za jejich činnost.
Lidmila Nejedlá
Může být, pane Horáčku, nikdo se na Vás za ten názor nezlobí.
Lidmila Nejedlá
Výroky pana prezidenta jsem slyšela a pochopila jsem to tak, že NENÍ proti integraci postižených mezi normální děti, ale řekl, že jsou případy, kdy některé děti potřebují zvláštní zvýšenou péči, jmenoval nevidomé, a těm by se jí mělo dostat v k tomu určených zařízeních. To je i můj názor. Jsme moderní společnost a jenom barbar by byl proti integraci schopných postižených dětí mezi zdravé a pan prezident je soudný člověk. Nechápu, proč se jeho výroky zveličují a prezentují v negativním světle.
Jana Záhlavová
Že se ten chlap na Hradě nestydí...
Hana Rypáčková
Již více než deset let je mezinárodní hudební festival ve Strakonicích „Salve Caritas – Salve Vita“ . Koná se dubnu , obyvatelé a návštěvníci Strakonic se mohou zúčastnit tohoto jedinečného festivalu, jehož základním posláním je postupné odstraňování bariér mezi postiženými a většinovou veřejností. Vystupující zpěváci a skupiny ze mnoha krajů naší země Vás spolu s mnoha účastníky ze zahraničí přesvědčí o tom, že svým talentem a pěveckým umem dokáží rozdávat krásu a radost bez ohledu na fyzický či mentální handicap.Proto na zdejších dvou školách mají zkušenosti se zařazováním handicapovaných dětí. Není to lehké a je to finančně náročné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.