Maminčiny muškáty

Maminčiny muškáty

15. 7. 2015

Tyhle muškáty léta pěstovala maminka. Nikdy mě nezaujaly. Pořád jsem kupovala kytky, které byly zrovna módní, ale žádným se u mě na výhni moc nedařilo.

Až jsem vyzkoušela, že klasický muškát snáší horko a případné sucho nejlépe. Tu jsem si vzpomněla na krásnou barvu maminčiných muškátů a začala po nich pátrat.

Maminka už bohužel nežila, ale sestry měly naštěstí každá jednu kytku, kterou si namnožily.T ak jsem od každé jeden řízek vyžebrala a od té doby množím, množím a všude se to červená.

Letos jsem namnožila 60 sazenic. Mám je na balkoně, za okny, ve skalce. Darovala jsem sestrám, kamarádkám, sousedce.

Za pár dní by měla maminka 90 roků a věřím, že by ji množství jejích muškátů potěšilo. Říkám jim totiž "maminčiny muškáty".

květiny vzpomínky
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Evi, já jsem zase obdivovala muškáty u tety mého muže, měla je bezkonkurenční, zalévané kvaš. slepičincem, květy jak hlava, listy jako dlaň. Když už jsem byla sama a viděla, že i život ovdovělé tetičky se nachyluje, vyprosila jsem si jednu rostlinu na památku. Sice jsem letos už muškáty trochu omezila, ale tyhle červené "nepasické" chci pěstovat i nadále.
Alena Várošová
Evo,muškáty jsou nenáročné a hlavně krásné a všude za nimi stojí Tvoje maminka i když s Tebou už není.Krásná vzomínka na člověka, jenž Ti dal život.
Dana Kolářová
Hezké muškáty. Ať se pěstování daří. Maminka by měla určitě radost.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.