O Františkových Lázních,
o mně a zralých modelkách

O Františkových Lázních,
o mně a zralých modelkách

2. 11. 2015

Františkovy Lázně se dají zařadit mezi světové lázně, díky svým stavebním řešením, architekturou a koncepcí zeleně. A tak, když procházíte zmíněnými lázněmi, máte pocit, že vás obklopují gotické nebo renesanční vily a paláce. Pokud znáte i historii Karlových Varů, Mariánských Lázní, Jáchymova, tak víte, že jsou to naše nejkrásnější západočeské lázně. Jsou krajem s bohatou historií, léčebnými prameny, úchvatnou přírodou a laskavými lidmi, ideální pro dovolenou a léčení. A vysoko na žebříčku jsou to právě Františkovy Lázně se svou rodinnou atmosférou.

V poetické rovině leží tichý a někdy i rušný svět žlutobílých lázeňských domů, pramenů a kolonád roztroušených v moři zelených parků, s tryskajícími vodotrysky, jež se staly chloubou lázní. Pestrých květin na záhonech vysázených, kam jen oko dohlédne a v záři sluncem zalitého nebe na jaře, v létě i na podzim. Že okouzlily i Goetha a jiné významné osobnosti, to vám nemusím připomínat. O tom jste tady někteří psali. Dnes se tu setkávají všichni, kdo chtějí alespoň na pár dní vysadit z hektického a někdy stereotypního rytmu každodenního života.

Ve Františkových Lázních nejsem poprvé, někdy před 20 lety jsem lázně dostala po operaci. Lázně jsou daleko od mého domova, ale staly se pro mne srdeční záležitostí. Nejezdím tam každým rokem, jednou za tři roky a mám tam soustu známých žen z mého oboru. Letos i vloni jsem je absolvovala po roce na tři týdny.

Jsem skromná, i když tak navenek nepůsobím, přirozená a na nic si nehraji. Doma nechodím ani ke kadeřnici, na kosmetiku, pedikůru, nevyhledávám masáže, a tak si za ušetřené peníze dopřeju trochu luxusu a nechám se opečovávat a hýčkat různými druhy procedůr, které nabízí lázeňská léčba. Železité a uhličité koupele, parafínové a rašelinové zábaly, masáže, nevynechám odborného terapeuta.

A to vám řeknu, to si teda užívám. Kromě toho ve volném čase brouzdám parkem, zastavím se v cukrárně, kavárně na kafíčko. Také tam bývá hodně koncertů, navštívím dvakrát za pobyt i divadlo. V letním kině bývají různé druhy kapel a večer si zajdu s dlouholetou kámarádkou na taneček.

Doma jezdím stále na kole, takže moje oblečení je poněkud sportovnějšího rázu, i když mám ráda romantcké oblečení, sice už asi nevhodné k mému věku. Ale proč ne? Každý se cítíme dobře v něčem jiném, co si myslíme, že vypadá dobře a sluší nám.

Tušila jsem, že na žádnou módní přehlídku nebudu vybrána, ale ve skrytu duše jsem si říkala, že se třeba štěstí usměje i na mne. Snad bych to pochopila, kdybych seděla na chvostu modelek, ale takto? Dle hlasování čtenářů mne to zaráží a udivuje. Jsem snad někomu tak nesympatická či jsou v tom jiné důvody? Měla bych si nechat sestřihnout vlasy, přibrat 20 kg, chodit shrbená? Nebo je to jen pro vyvolené? Snad se mýlím...

Proto jsem pořídila pár fotografií z Františkových Lázní, kde jsem po dobu tří týdnů za dámu, a módní přehlídka může začít. Domů se vracím opět jako venkovanka. Však posudte sami, jestli jsem ještě nedozralá modelka, nebo už značně přezrálá venkovanka. Co vy na to?

Jsou to jen fotky bez vizážistky, kadeřnice, kostymérky a bez retuše, ale video to není, milé dámy, takto mne fotografovala moje kamarádka. Ale za těch let, co se známe, už jí to celkem jde.

Hádanka: Kde se nachází toto krásné sousoší? Už někteří víte?

 

Poznámka redakce: Paní Várošová, při výběru modelek dáváme přednost dámám, které jsou z místa nebo z okolí konání přehlídky. Váš zájem registrujeme, jsme jím potěšeni a budeme na Vás myslet. Zájemkyň je opravdu hodně, a není v našich silách rychle vyhovět všem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Foltýnová
Vkládám sem tento komentář a myslím to zcela upřímně.Ne proto,že bych chtěla paní Aleně pochlebovat.Ale proto,že se mi moc líbí všechny její modely,které jsou vkusné a elegantní.A pozor,zase to není lichotka.Paní Aleně všechny moc sluší.
Jana Šenbergerová
Fotky paní Aleny jsem si prohlédla se stejným potěšením, s jakým se ona nechala vyfotit. Udělala jsem to, za co ona čtenářkám i60ky děkuje. " A jsem ráda,že jste mne přijaly takovou jakou opravdu jsem." Je jiná než já i než kterákoli jiná žena, a to je, myslím si, dobře.
Eva Mužíková
Také kroutím nevěřícně hlavou nad slovy paní Zajíčkové. Alence rozumím, já jsem ten člověk, který má radost, když se mu něco povede, když pobaví přátele na íčku. Mám radost, když mám u svých příspěvků hodně komentářů a sama se také snažím, pokud mi neutečou, na příspěvky ostatních reagovat. Jestliže moji přátelé chválí například moje úspěchy s pejskem, či vystoupení na přehlídce, nepovažuji to za pochlebování, ale za upřímné vyjádření názoru. Na druhé straně by mohl kdokoliv říci, že se ráda předvádím, že chci být středem pozornosti. ANO, jak píše rozumně Evka B., každý jsme nějaký .... já k těm, kdo se rádi " předvádějí " patřím a nemyslím si, že je to špatně. Vždy si ale dávám pozor, abych nepůsobila trapně a hlavně: " Musím na to mít"....
Alena Vávrová
Můj názor by upřímný sám o sobě a jelikož mi kvůli tomu absolutně nic nehrozí - nejsem modelka, ani nebudu - tak mohu díky velice přesné Sonině definici napsat, že jsem taktéž nikomu nepochlebovala. A že v diskuzích na toto téma končím.
Alena Várošová
Zuzko,Mileno,Sońo,Jitko a Eleno děkuji moc.
Elena Valeriánová
Nechce se mi věřit svým očím při čtení Vašeho prvního komentáře paní Zajíčková. Tolik jedu ve slovech, co už nejdou vzít zpět. Máte samozřejmě právo na svůj názor, ale v tomto případě To chtělo trochu taktu. Stojím si zatím, že paní Alena je úžasná a sen pro každého, kdo rád fotí. Umí se hezky tvářit, je fotogenická a fotí se ráda. A pokud si myslíte, že pochlebuji, Váš problém. Budu takto pochlebovat i Vám, když budu mít za co, ale u Vás na profilu jsem našla jen dva články a nic víc.
Soňa Prachfeldová
Nejprve si,, řekněme, co to to pochlebování vlastně je. Podlézavé lichocení. Pokoušení se lichotivými, zpravidla neupřímnými slovy o zisk něčí přízně, z níž pro nás poplyne nějaká výhoda. Odmítám, že jsem pochlebovala paní Elen a přeji Vám pěkné dny :-)
Zuzana Pivcová
Zůstávám u pochvaly a odmítám pochlebování, ale dál už to probírat nechci. :-)
Eva Balúchová
Aleno,já myslím,že p.Elen tě vůbec nechtěla urazit,prostě napsala jak to cítí.Podobně to cítím i já.Každá jsme jiná,já mám jiné potřeby,ty taky.Já jsem nerada vidět,ty se ráda zviditelňuješ.Prostě každá dělá co jí vyhovuje a podle našeho chování si vybíráme přátele s kterými máme stejné cítění a zájmy.
Alena Várošová
Děkuji Vám paní Zuzko a Mileno,že jste sem napsaly svoje názory.Já vím,nikdo jiný z žen už sem nenapíše svůj upřímný názor,protože by přišel o módní přehlídky o kterých rozhoduje právě paní Zajíčková. Byla jsem ráda,že mne skoro po devíti měsících děvčata z portátu přijaly mezi sebe. A to Vám tak vadilo paní Zajíčková,to jste chtěla zase rozpoutat peklo,jaké tady bylo při soutěži modelek? To je dávno pryč,Nevracím se k tomu. .Já nepotřebuji,aby mne někdo chválil a litoval,buď na to mám,či nemám.A také nechci aby mne někdo bezdůvodně urážel. Tím,že jsem napsala článek a děvčata mne pochválily je to špatné?To nazýváte pochebováním?.Já píšu za svou osobu,jsem svéprávná a co se mi líbí ohodnotím kladně,co ne raději nekomentuji a pokud se to týká mé osoby dokážu se bránit.Chci mít vždy a ve všem jasno.A někdy se člověk musí přesvěčit.Já žádný servis od nikoho jsem nikdy nepotřebovala a potřebovat nebudu. Své věci si dokážu vyřídit samai,ale nesnáším nespravedlnost a lež a to Vy víte..Nechápu co bych měla měnit v sobě,aby to mělo úspěch,jak píšete..Když sleduji tu nespravedlnost kolem sebe.Jenom by mně zajímalo,podle jakých kritérií vybíráte zralé modelky? Źe některé byly vybrány už třikrát a já ani jednouJ?Navíc když sedím několik měsíců ve známkování zralých modelek na špici a není to k ničemu,. A modelky se vybírají tam někde úplně dole. Tak to mne udivuje a zaráží.Ani po tom nepátrám jak dlouho jsou na portálu měsíc,dva,rok?.Tak to mi hlava nebere.Asi se čtenářům líbím že mě dávají palce,ovšem ne každému. Z Vařich řádků paní Zajíčková je patrná zášť a nenávist,vůči mé osobě.Je to Vaše taktika,že nevybíráte zralé modelky,které by Vás zastínily,když píšete kolik krásných a zajímavých žen je kolem Vás i na portále?Kdo Vám dal právo takhle se mnou opovrhovat?Paní Zajíčková jeden dotaz,zda jsou módní přehlídky o kterých rozhodujete jen pro pražské,tedy místní Vaše vyvolené?Doba vyvolených byla v hluboké totalitě a Vy v ní zřejmě ještě žijete. Hezký sluníčkový den .

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.