Jedupaní

Jedupaní

19. 12. 2019

Jsou všude mezi námi. Nevím, kolik jich je; věřím, že ne moc. Setkáváme se s nimi téměř denně. Jistě jsou taky jedupáni. Ale těch je nejspíš méně než jejich ženských protějšků.

Nevím ani, jak taková jedupaní vypadá. A je mi to vlastně jedno. Může to být elegantní dáma, stejně jako paní, která o sebe příliš nedbá. Vím ale, jaká je uvnitř. Zlostná, závistivá, nepřející, bezohledná … Představuji si, že každý den potřebuje vypustit svou jedovatou slinu, aby se cítila lépe. Vyřkne nebo napíše několik ostrých slov, je bezdůvodně nepříjemná na manžela, pomlouvá své známé, v obchodě se oboří na nevinnou prodavačku, pohádá se ve frontě, v dopravním prostředku se dere neurvale o místo k sezení …

Nejspíš má k tomu, jaká je, své důvody. Jsem přesvědčena, že je také nešťastná, nespokojená se svým životem. Že se jí nesplnil nějaký sen, cítí křivdu, prožila velkou bolest. Ale tak to máme přece všichni. Nikdo neprocházíme životem bez šrámů na duši nebo i na těle. A přesto většina z nás svoji frustraci nedává najevo. Starosti si prožíváme sami se sebou nebo se svými nejbližšími. K lidem obracíme vlídnou tvář, protože takové tváře potřebujeme i vidět. Jednáme s nimi hezky, neboť nám to dělá radost. A od nich se nám to vrací mnohonásobně.

Přeji vám, abyste si z jedupaní a jedupánů mezi námi nic nedělali, abyste je dokázali velkoryse a shovívavě přehlížet. A aby vám bylo dobře s těmi ostatními, kteří se k vám chovají přívětivě. Přeji vám také hezké Vánoce.

 

Foto: https://pixabay.com/cs/photos/search/jed/, upraveno

 

můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Caklová
Ano Věrko, je to každého věc. Stejně jako já, pod heslem "podle sebe soudím tebe", vnímám druhé, tak oni vnímají mě. Jsem jaká jsem a žádné "jedulidi" neznám. Pokud mě kdokoliv jako jedupaní/babu vnímá, asi k tomu má důvod a je to pouze jeho věc :-)
Soňa Prachfeldová
Tento výraz slysim poprvé a líbí se mi. Asi jsou tihle jedovatí životem nějak skripli, přece se tak nenarodili. Neznám z našeho okolí .
Věra Ježková
Děkuji vám. Mám radost, že se vám mé zamyšlení líbí. Mé zkušenosti samozřejmě sahají za hranice tohoto portálu, text je psán v obecné rovině. Pokud má někdo pocit, že se v něm "poznal", je to pouze jeho věc.
Jitka Caklová
Oprava: ...jsem...
Jitka Caklová
Věrko, článek nehodnotím, neboť z některých reakcí, případně ignorování mé osoby, nejen zde na portálu, vnímám, že do skupiny jedupaní, lépe řečeno jedubab patřím a tak je vnímám úplně normálně a problém s nimi nemám. Dokonce se mi stává, že si s nimi rozumím víc, než s dokonalými, upjatými "anděly". Jsem jaká sem a nikomu nebráním, aby mě vnímal, nebo soudil podle sebe :-) :-) :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
S článkem souhlasím, je to tak jak se v něm píše. Hodně zloby a jedu do lidských vztahů přináší závist a netolerance toho druhého. Věrko přeji hodně vánoční pohody
Dana Puchalská
Moc hezký a bohužel i pravdivý článek. Mám taky "čest" jednu paní mít v sousedství. A je to skutečně náročné. Věro i já Ti chci popřát hezké vánoce a pokud možno málo takových jedupaní v Tvém okolí.
Miluše Hasenohrlová
Věrko,krásně napsané.Teď už vím,jak těmto osobám říkat.Naštěstí, ve svém okolí, takovou nemám.Ale dovedla bych si s ní poradit a to velmi rychle.
Eva Mužíková
Také tady máme jednu takovou " milou" paní. S ní se nedá kloudně promluvit, vše kritizuje, neumí se z ničeho radovat. Přesto jsem se jí snažila několikrát oslovit, poznat proč je taková, ale je to hrozně těžké..Věrko, dobrý, moc dobrý článek.
Jana Šenbergerová
Není-li možné jedůvce se vyhnout, je dobré mít po ruce protijed a tím je med. Když pozná vaši reakci, raději se vám příště vyhne ona, protože na medu si příliš nesmlsne.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.