Lednové zimy od roku 2014: Kromě té loňské byly všechny poněkud vrtkavé
Foto: autorka

Lednové zimy od roku 2014: Kromě té loňské byly všechny poněkud vrtkavé

4. 2. 2020

První třetina letošní zimy je za námi. Jaká byla? V Rožnově pod Radhoštěm a jeho blízkém okolí spíše připomínala pozdní podzim nebo brzké jaro.

Třikrát napadl sníh, ale během několika dnů roztál. Slunečních dnů mnoho nebylo, žádné velké mrazy a rampouchy jsem letos ještě neviděla.

24. ledna jsem během dvouhodinové jízdy autem z Beskyd do Moravského krasu zažila několik proměn počasí. Mráz, jasnou i šedivou oblohu, mlhu, krajinu s i bez sněhu, námrazu a déšť. Byla letošní lednová zima výjimečná? Odpověď jsem hledala ve svém fotoarchivu. Posledních sedm roků s jedinou výjimkou bylo v lednu počasí vrtkavé. Tou výjimkou byl loňský leden. V našich končinách ležel sníh celý měsíc, řeka byla zamrzlá a nebyly žádné oblevy.

Ve fotogalerii můžete vidět, jaké byly lednové zimy ve městě a jeho okolí.

Dětem, zemědělcům a přírodě přeji pořádnou bílou peřinu, aby se vyplnila pranostika „ únor bílý, pole sílí“.   

můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Aničko, fotky jsou krásné, u nás byla dvakrát námraza a jinak šedivo, deštivo, dneska chvíli svítí slunce. (•‿•)
Hana Nováková
díky za krátký ale krásný spříspěvek a úžasné fotky, musí být u vás moc hezky
Dana Puchalská
Aničko, moc krásně jsi tu zimu-nezimu zdokumentovala. Beskydy jsou krásné, máme je s manželem oba rádi, proto tam i letos jedeme.
Anna Potůčková
Když už není skutečná zima, tak alespoň je na těchto krásných fotografiích! A přitom by sněhu bylo tolik pro přírodu potřeba!
Alena Tollarová
Díky za tuto zimně nezimní reportáž. Já bláhová si myslela, že v Beskydech jsou zimy se sněhem a ne černé jako u nás. Sníh jsem tuto zimu ještě neviděla, jen tu námrazu z Ohňostroje ticha. Labe jsem viděla zamrzlé jednou, a to v roce 2006.
Zuzana Pivcová
Aničko, jsou to nádherné fotky. Já si říkám, ať už je zima se sněhem nebo bez, důležité je, aby to prospělo přírodě, my už se nějak přizpůsobíme.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.