K Trojské lávce
Úvodní foto: autorka

K Trojské lávce

29. 10. 2020

Na procházku k Trojské lávce jsem se vypravila den po jejím otevření. Počasí k opuštění domova přímo vyzývalo. Od holešovického nádraží jsem došla k Trojskému mostu. Jeho elegantní konstrukce se mi líbí stejně jako před šesti lety, kdy byl otevřen. Vpravo za řekou jsem viděla klasicistní zámeček Jabloňka, stojící na okraji stejnojmenné přírodní rezervace.

Za mostem jsem se vydala podle řeky. Šla jsem tudy nespočetněkrát, ale pokaždé si cestu užívám. Už jako malá jsem chodila s rodiči „do Troje“ se opalovat, nebo do zoologické zahrady. Tentokrát tam bylo poměrně rušno. Lidé s dětmi, pejsky i bez nich. Cyklisté. Na divoké vodě trénovali kajakáři. Se zalíbením jsem se podívala na barokní kapli sv. Kláry z konce 17. století, stojící na vrcholu památkově chráněné vinice - součásti botanické zahrady. V dálce za řekou se tyčil dejvický hotel International.

Lávka působí elegantně, ale příliš mě neokouzlila. Asi jsem očekávala víc. Vznikla na místě lávky, která se zřítila v roce 2017. Vede z Troje na Císařský ostrov. Stála 150 milionů korun. Je dlouhá 256 metrů, široká 4 metry. Tím přestal fungovat přívoz. Byl prima, také jsem se jednou svezla.

Došla jsem na konec lávky a vrátila se. Pokračovala jsem k Trojskému zámku. Ten si nechám na příště. Nyní vás zvu na krátkou podzimní procházku podle Vltavy.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Věro, moc hezky jsi moje oblíbená místa nafotila. Měla jsi na to den jako vymalovaný. Je dobře, že už nová lávka funguje. Hlavně, aby byla bezpečnější než její předchůdkyně. Dobré je, že po ní projedou v případě potřeby sanitky. Po přívozu se mi bude ovšem trochu stýskat :-).
Zuzana Pivcová
Před pár lety jsme podnikli výlet parníčkem do Troje, plavba končila někde u té divoké vody a k zámku jsme pak došli pěšky. Na trojský zámek a široké okolí se často koukám shora z vinice v rámci návštěvy botanické zahrady. Ale u nové lávky jsem ještě nebyla, až to půjde, budu to muset napravit. Děkuji.
Jitka Hašková
Věro, díky za krásné fotky, jako bych tam byla s tebou.
Hana Nováková
Věrko, díky za procházku.
Dana Puchalská
Věrko, když jsem byla malá, mívali jsme poblíž chatu. Tam poblíž lávky. Jednou jsem se tam byla podívat,je to tam krásné. A Tvoje fotky jsou moc pěkné.
Daniela Řeřichová
Věro, je vidět, že tato místa důvěrně znáš a dovedeš je pěkně přiblížit. Fotky jsou parádní.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.