Fotoreportáž: Mlha
Můj oblíbený strom. FOTO: Elena Valeriánová

Fotoreportáž: Mlha

12. 11. 2020

Mlha, krátké až úsečné slovo, které v sobě skrývá plno emocí.

Jsou mlhy těžké, plné splínu a smutku na duši člověka i krajiny. Jsou mlhy, které nás zahalí do bílé tmy, často neproniknutelné. Jsou mlhy šedivé, které nad námi roztáhnou hustou deku a z ní se k zemi snáší chlad a vlhko.

Jsou mlhy slunečného rána, kdy na studenou zem dopadají hřejivé zlatavé paprsky vycházejícího slunce a z lesů i z trávy na louce začne stoupat mlha. Je jiná, něžná a jiskřivá, která ráno probouzí v nádherný den. Člověk, ztracený v krajině, v úžasu vnímá tu krásu čarovné přírody, to ticho, které léčí rozjitřenou duši a bolavé srdce.

Mlha, každá nám něco dává a my se musíme pokusit překonat splín, abychom se mohli radovat z její krásy.

Měli bychom se smířit s nadvládou přírody a tedy i mlhy nad člověkem, jenž je vůči přírodě jen malé zrnko písku. Nezůstávejte zavřeni ve svých domovech, dobře se oblečte a pojďte na chvíli do té mlhy. Až se vrátíte do svých teplých a útulných domovů bude vám líp.

Moje fotoreportáž vám chce ukázat proměny mlhy. V jednu chvíli se válí při zemi a mezi stromy jako těžká duchna a vzápětí ji změní  sluneční svit, stačí paprsek, a mlha se rozzáří, prokreslí stíny a svět se vám změní před očima.

Fotograf nedýchá, fotograf fotí, nevěří vlastním očím a někdy ani tomu, co vyfotil.

Mlha se vytratí, odfoukne ji vítr a vyjde znovu slunce. Pro nás, pro tebe, pro mě.

Kdysi jsem četla moudrou větu: Senior by měl jít dvakrát denně ven se psem, i když ho nemá.  Co vy na to, přátelé?

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 35 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Přibilová
Děkuji za krásné fotografie, které, byť jsou "mlhavé", zahřejí u srdce...
Irena Mertová
Krásné fotky...
Marie Měchurová
Moc hezké - fotky i slova.
Eliška Murasová
No Eli, mlhařko nedostižná, to abych se poohlédla po nějakém psovi. To by asi bylo reálnější, než to brzké vstávání, když já jsem ta jasná sova. Moc Ti děkuji za krásné snové fotografie.
Zuzana Pivcová
Zde na pražském sídlišti zatím prožívám mlhy dost neinspirující, ale třeba někdy také něco potkám. Tobě moc děkuji.
Alena Vávrová
Já to klidně zopakuji: Nááááááádhera a krááása nesmíííírnáááá!!! Elenko, dík ♥. P.S. Jj, a jdu za chvíli se psem, i když žádnýho nemám ;-)).
Jitka Hašková
Máš krásné mlhy. Mám 2 zážitky, kdy jsem se octla v zimě v mlze, v Krkonoších, když bylo nasněženo a nebylo vidět, co je mlha a co sníh.
Jan Zelenka
Nádhera. Tohle jsou postřehy a fotky člověka, který se umí dívat.
Marie Seitlová
Eleno, prošla js se s tebou i sama a bez psa. Fotky i článek moc hezké. I mlha může být zajímavá.
Dana Puchalská
Eleno, ano..... Nádhera, fotky úžasné a co dodat víc ??? Fotky jsou jako vyloženě snové, Ty fotit umíš....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

15%

Dlouhé letní večery

13%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

11%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

11%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%