Rondo o touze
pixabay.com

Rondo o touze

9. 1. 2021

Chtěl jsem si chytit anděla
křídla chyběla mé touze
ve vzpomínkách deziluze
bílých voskovic dozněla

ta chvíle co v tichu ulpěla
z kořenů kamení se valí
stíny psů měsíc nezahalí
chtěl jsem si chytit anděla

jen malá chvíle chyběla
nad kapkami vosku svítá
odpověď vzpomínky si sčítá
tu pravdu jenž zaznít neměla

smutně rdousím ptáčata
létání schopnost mi odňata

chtěl jsem si chytit anděla

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Moc hezká, i když smutnější básnička. Anděla chytit nelze, ale jsem si jistá že nad námi bdí a střeží nás, jak jen to jde.
Hana Práglová
Dle mne - smutné, ale krásné.Děkuji...
Jana Kollinová
Andělé se nechytají, andělé nás provázejí, stráží a až najdete toho svého anděla, který se Vás dotkne křídly, potom Vaše poezie najde svoje poslání. Andělé musí přijít!
Elena Valeriánová
Chtěl jste si chytit anděla, však zůstaly vám prázdné dlaně, nepozorovaně lehounce však sedne anděl na ně. Krásná báseň i když se smutným tónem.
Soňa Prachfeldová
Něco, nebo někdo se zachytit nedá, jen touha zůstává a naděje, že je tu s námi.
Jitka Hašková
Díky za krásné verše.
Hana Nováková
Stejně to mám jako Zuzka, každý má mít své sny a snažit se je naplnit, ale člověk není všemocný, zasáhne i osud. Andělé jsou tak nějak pořád s námi, je na nás, jak jim nasloucháme a jak se s tím dokážeme srovnat..
Zuzana Pivcová
Krásné, někdy člověk ve své touze na splněné sny nedosáhne. Ale anděl je s námi stále, i když se nedá "chytit". Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.