Na zemi nezůstanu
FOTO: Ingimage

Na zemi nezůstanu

21. 4. 2021

Ano, ono se to dobře říká, ale ze země se vstává špatně, alespoň mně určitě. No, je pravda, že chodím celkem dobře, i když mi neoperované zůstalo jenom jedno koleno. No, to víte, že se ho snažím šetřit, protože na další operaci už se necítím. Jo, chodím dobře, ale nesmím upadnout na zem, protože sama totiž nedokáži vstát.

Dávám si tedy velký pozor, ale znáte to. Dávám si sice velký pozor, ale špatně šlápnete nebo se vám zamotá hlava a už ležíte. Ležíte jako velký brouk na krovkách a čekáte na nějakou pomoc.

To se mi stalo nedávno. Šla jsem s pejskem na procházku, a nevím, jak se to mohlo stát, ale zamotala jsem se do vodítka. A plesk, už ležím v celé své ne nepatrné hmotnosti. Pejsek se udiveně tváří a diví se asi proč nepokračujeme v procházce. Pak si ke mně přilehne, protože si  možná myslí, že máme odpolední odpočinek jako doma na gauči. Ležím jako pytel a přemýšlím, co budu dělat. Telefon s sebou jako vždy nemám i když mi rodina vtlouká do hlavy, že ho nosit musím, právě když třeba nastane nějaká  moje neobvyklá příhoda. Ležíme tedy s pejskem za kostelem na trávě, která v této době je ještě opravdu dost studená. Nikde nikdo nejde, až se najednou objevila taková mladá dívenka. Snažila se mě na nohy postavit, ale nešlo to, protože jsem na ni byla moc těžká. Poprosila jsem ji tedy, jestli by někoho nenašla a nepřivedla mi ho na pomoc. Podařilo se jí přivést takové dva silné chlapy a ti mě docela v pohodě postavili na nohy. Ale rychle odešli, protože asi někam spěchali. Už je nezajímalo, jestli se rozejdu.

Na chvíli jsem o tom přemýšlela a pak jsem nohy a celé tělo donutila dojít domů. No, celkem to dopadlo v pohodě, ale pak jsem se zasnila a vzpomněla si, že když jsem jako mladá upadla na chodníku, tak mě jeden sympatický muž donesl v náručí až domů.

No, to už opravdu nehrozí. Ale lidičky, dokud stojím na nohou, nebo mě někdo hodný zvedne, tak je to fajn. Prostě na zemi nezůstanu.,

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Jako školačce mě kdosi napsal do památníků citát " není hrdinství nepadnouti, ale padneme-li, vstáti" Tehdy mi to moc neříkalo, ale nad vaším článkem mě napadá, jiná verze : Pokud máme vůli vstát, vždycky nám někdo pomůže " :))
Marie Doušová
Hano , jsem ráda , že se našel někdo kdo pomohl. Asi je opravdu lepší nosit sebou telefon.Přeji hodně zdraví a pohody.
Jan Zelenka
Člověk v životě párkrát upadne. Vždy je však potřeba vstát a jít dál. Ve vašem případě je to trochu horší. Vím o tom svoje. Ještě před operací páteře jsem se belhal o berlích a když jsem udělal blbý pohyb, skříplá mícha udělala své. A lidé mě zvedali. Hlavně už raději nepadejte. A když už to nastane, úspěšné zvedání!
Libuše Křapová
Jo jo, vstávat, když člověk padne, je docela těžké. V přímém i přeneseném smyslu :-) Hani, ale pokud jde o tvůj případ, existují různé techniky právě pro nás starší. Nezkoušela jsi je? Mně vstávání ze země dělá také trochu problémy, musela jsem se to rovněž naučit :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

15%

Dlouhé letní večery

12%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

11%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

11%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%