Přátelé
Ilustrační foto: pixabay.com

Přátelé

26. 5. 2021

Píši toto oslovení proto, protože jsem si myslela, že už trochu přátelé jsme. Píši do íčka od samého začátku a bylo mi tady s vámi dobře.. Nemyslím si, že všechno, co jsem napsala, se vám muselo líbit, ale buď jste se hodnocení nezúčastnili, nebo vaše kritika byla laskavá.

Tak jsem se snažila i přistupovat já k vám. Měla jsem dojem, že některé z vás už znám dobře. Mohli jsme si psát o všem i o drobných úspěších i neúspěších. a byli jsme k sobě chápaví, nebo si to alespoň myslím.

Najednou se stalo ale něco, co je opravdu nepříjemné. Zjevil se totiž mezi námi prudič. Nebudu ho už popisovat, protože už jsem to udělala. Je zajímavé, že se nejvíce zaměřil na mne a začal mi systematicky otravovat život. Ono se to chvíli vydržet dá, ale já raději ustoupím, protože moudřejší to tak dělá. Atmosféra tady zhoustla a prudič už se snaží dostat pod kůži, jak jsem si všimla, i někomu dalšímu. Už mi tady není opravdu dobře.

Napsala jsem tedy nakonec báseň o lásce, ale i do toho se prudič zapojil, i když myslím, že nemá o lásce ani potuchy. Ta báseň byla pro vás, kteří jste mi projevovali svoji přízeň. Tu lásku v srdci si nechávám a možná, že až tady bude jiné ovzduší, se ještě vrátím.

P.S. Vím, že se prudič ještě zapojí a na závěr se mě ještě jednou pokusí otrávit. Mě se to už ale netýká. Je to jenom jeho problém.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
A mám to! V poslední době prudí i můj počítač. Možná mi tak dává najevo, že mám raději mlčet.
Jana Šenbergerová
Hanko, mrzí mě, že to vidíš takhle, protože tvé příspěvky tady patří k těm, které si vždy ráda přečtu. Na humoru pana Vrby neshledávám nic tak hrozného, abych kvůli tomu opustila místo, kde je mi dobře. Možná je to tím, že humor Lvů znám, jednoho takového jsem měla doma. Ten můj určitě nikdy nechtěl nikomu ublížit, i když si to tak mnozí vykládali. Dokonce rozumím i tomu, proč se snažil zmírnit dopad svých reakcí zrovna ukázkou z Malin nezralých. A také chápu, že nemohl jinak, než opět narazit. Jitka ví, o čem píše, bohužel i ona občas patří pro mnohé k prudičům. A pokud je někdo přesvědčen, že tady teď prudím já, tak přesně to bylo mým úmyslem. Dost lidí tu má vážné problémy s názory jiných. Odsuzováním se jich ani nezbaví, ani je nevyřeší.
Jana Šenbergerová
Hanko, mrzí mě, že to vidíš takhle, protože tvé příspěvky tady patří k těm, které si vždy ráda přečtu. Na humoru pana Vrby neshledávám nic tak hrozného, abych kvůli tomu opustila místo, kde je mi dobře. Možná je to tím, že humor Lvů znám, jednoho takového jsem měla doma. Ten můj určitě nikdy nechtěl nikomu ublížit, i když si to tak mnozí vykládali. Dokonce rozumím i tomu, proč se snažil zmírnit dopad svých reakcí zrovna ukázkou z Malin nezralých. A také chápu, že nemohl jinak, než opět narazit. Jitka ví, o čem píše, bohužel i ona občas patří pro mnohé k prudičům. A pokud je někdo přesvědčen, že tady teď prudím já, tak přesně to bylo mým úmyslem. Dost lidí tu má vážné problémy s názory jiných. Odsuzováním se jich ani nezbaví, ani je nevyřeší.
Soňa Prachfeldová
Paní Hano, jeden člověk stačí, který vás natolik vytáčí, že kvůli němu odejdete z i60 , kde nikdo proti vám nevystupuje negativně ? To nechápu. Nikdy si nemůže nikdo s každým úplně rozumnét , natož souznít. Slova, slova, slova, psaná i daná, věř, nevěř, je to jen na jedinci, jak se s tím popisuje .
Jitka Caklová
Podle mých zkušeností, nenechat se otrávit nějakým prudičem, je hodně práce na sobě samé, která nikdy nekončí. Dnes vím i kdybych tehdy odešla na druhý konec světa, tak se tam určitě, dřív nebo později najde jiný prudič, ale v žádném případě to nebude jeho problém, se kterým by se pral. Prudiči jsou živeni mým přístupem k jejich pruzení a čím více se čertím, tím víc jsou si jistí v kramflecích :-)
Hana Šimková
A jak jsem napsala, je to jenom jeho problém a tak ať se s tím pere dále, ale beze mne.
Hana Šimková
Pane Rostislave budu si psát do šuplíku a budu doufat, že to budu moci bez problému, které teď mám to jednou sdělit i vám.
Rostislav Mraček
Cítím s vámi. Jistě je to nepříjemné, přijít o zvyklost, jíž se stalo vzájemné sdělování svých dojmů, pocitů, prózy či veršů, fotografií, i sledování reakcí ostatních členů i60. Je-li vám dnes nepříjemně, nechejte čas uhladit zjitřené myšlenky, pište si pro sebe a doufám, že nás zase potěšíte svými příspěvky!
Martin Vrba
Vážení, vy mne odsuzujte stejně jako ti, co odsuzovali Chartu 77, aniž ji možná četli. Žádám, vás, poproste paní Šimkovou, aby vám přesně popsala kde a co (třeba to sem i zkopírovala) nebo jinak, ale přesně specifikovala, co jí tak strašně znepříjemnilo život, že se do mne neustále naváží. Ať to napíše konkrétně, nejsem si vůbec vědom, že bych nějakým způsobem, a to ani v nejmenším, porušil zdejší pravidla – konvence. Určitě by mne redakce takové příspěvky – komentáře přece smazala. Pokud jste tady Vy opravdoví její přátelé, tak by vaší povinností mělo být i upozornění, když v tom nic škodlivého neobjevíte, ji na to upozornit, že se mýlí a ne jí utvrzovat v jejím chorobném přesvědčení, že je jí ubližováno. Pokud jste takoví „přátelé“, že byste jí schválili i „vraždu sekerou“ a neunesete, pokud by jí někdo dal na židli připínáček, protože jste hlavně „jedna parta“, která při sobě drží ve všem, tak pak to mé psaní nemá smysl. S panem Soukupem jsme si to vyjasnili, uznal jsem, že jakmile jsem poznal, že paní Šimková vůbec není schopna rozeznat legraci (já se domnívám, že ani trošku složitější skladbu věty), že jsem s tím měl asi přestat. Za to jsem se omluvil. Ale paní Šimková se opět sama (zdůrazňuji, že sama) rozhodla se mnou „vstoupit v písemný styk“, kdy rozporovala, že bych mohl odejít z chirurgické ordinace v ponožkách a ve slipech a pokud jsem se prý v nich opravdu producíroval po nemocnici, že to nebylo moc vtipné. Pak si spletla mne s mou ženou a myslela, že jsem pracoval v pohostinství já, ale všichni ostatní víte, že jsem o ní psal ten hezký článek – že ona pracuje mnoho let v pohostinství. Na to vše jsem jí s humorem odpověděl. To si můžete přečíst pod článkem: „Práce kvapná . . .a jak že je to dál? To je tak neskutečně všechno blbé, že jsem pojal podezření, že paní Šimková je jen imaginární postava narozená v redakci Íčka (možná sestřenice Cimrmanova) pro zajištění sledovanosti. To chápu, je potřeba uživit hodně lidí v redakci a kolem ní a přeji to všem, ale to bych uměl dělat lépe, jen mi to stačilo napsat. Takto je to jako pro klienty z chráněné dílny.:)
Věra Ježková
Hani, myslím, že by ses neměla nechat odradit jedním člověkem. Nemusíš s nikým bojovat. Stačí ho ignorovat. Ale samozřejmě udělej to, co v této chvíli považuješ pro sebe za nejlepší. Ráda tě tu budu vídat. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.