Fotoreportáž: Levandulová zahrada
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Levandulová zahrada

15. 6. 2021

Ano, levandulová zahrada opravdu existuje. Dověděla jsem se to v sobotu od syna, který mi oznámil, že v ní právě jsou a stojí za návštěvu. To byla voda na můj mlýn, levanduli a její vůni mám moc ráda, a kdybych mohla, tak bych ji měla všude. Mě nemusí nikdo dvakrát pobízet, bylo rozhodnuto a výlet se konal v neděli odpoledne.

Levandulová zahrada Anette je soukromá zahrada, která se nachází v malé obci Klapý v Litoměřickém okrese. Nad obcí se tyčí zřícenina hradu Hazmburk, takže lze spojit krásu v zahradě se zážitkem prohlídky historické památky. A zážitek to je, protože už  jenom cesta na vrchol kopce je něco, věřte mi, před lety jsem si to vyzkoušela na vlastní nohy. Zážitkem je i cesta do obce, protože se jedná o zemědělskou oblast, všude je rovina, všechno se zelená a Středohorské kopce máte jak na dlani.

Samotná zahrada není kdovíjak veliká, je využitý každý kousek země a osázen různými druhy květin, keři, stromky a hlavně levandulí. Je možné si zakoupit výrobky z levandule, dát si občerstvení a navštívit vinotéku, která nabízí lahvová vína, ale i stáčená, dobroty k vínu a lze si i telefonicky objednat. Nemají webové stránky, ale na jejich FB je možné zjistit jak telefon, tak otevírací dobu. Taky jsme neodolali a domů jsme si vezli dva litry vína. Na návštěvnosti bylo vidět, že lidé toto místo znají.

Zvu vás na procházku po Levandulové zahradě Anette v obci Klapý, vůni si musíte představit, a pokud budete mít cestu kolem, stojí to opravdu za návštěvu. Přeji hezké léto.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Naďo, dobrý tip na výlet. Hezké fotky. V obci jsme byli. :-)
Elena Valeriánová
Těšila jsem se na fotky ze zahrady, protože mám moc ráda levanduli, mám ráda i její vůni a taky kosmetiku z levandule. Prostě levandule je moje oblíbená bylina. Nadi na fotce č. 2105 - je okrajově zachycen takový stojan košíkatý, škoda, že ho nemáš celý. Ten bych chtěla vidět. A taky mě zaujaly vyvýšené záhony, steny mají z dostupného materiálu, žádná zátěž pro přírodu. Dobré nápady se cení. V zahradě určitě bylo na co koukat a myslím, že bych neodešla pouze s vínem. Fotky z auta jsou pro mne jen dokumentační. Děkuji za sdílení.
Elena Valeriánová
Jitko, asi ještě teprve přijde doba kvetení.
Jitka Hašková
Je to hezké, ale nějak ty levandule ještě moc nekvetly.
Jana Šenbergerová
Krása! Přestože se mi levandule líbí, její vůni jsem nikdy neměla ráda.
Eva Mužíková
To musí být opravdu hodně práce, takovou zahradu vytvořit a udržovat. Nádhera, dobře že jsi se s námi podělila. Ty květy obřích česneků jsou přímo výstavní.
Zuzana Pivcová
To je překrásná zahrada, asi dá práci o ni pečovat, ale výsledek za to stojí. Celé to prostředí je nádherné, dobře jste si vybrali.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.