Čas růží, čas barevného června
Foto: Soňa Prachfeldová

Čas růží, čas barevného června

23. 6. 2021

Čas růží - ano, to je měsíc červen, kdy růže otevírají poupata a zaskvějí  se v plné své barevné nádheře.  Vždyť růže je právem nazývána královnou květin. Mám růže ráda, ať sličné vyšlechtěné, či skromné šípkové. Vychutnávám si  měsíc červen, kdy se červenají, růžoví,  fialovějí, oranžovějí i září bělostí, různé druhy růží. Jen modrou růži jsem ještě neviděla.

Čas růží, i čas červenání a dozrávání třešní, jahod, malin, rybízu. Čas koupání, těšení se dětí na prázdniny. Letošní skoro již uplynulý půlrok utekl nějak moc rychle. Nejdříve se nikam nemohlo, pak už jsme mohli nesměle začít plánovat i cestovat od 24.května. Vše se děje v jakémsi kvaltu. Stejně se už nedožene uplynulý čas, je to minulost, jen doufám, že nynější čas i budoucí k nám již bude přívětivější.

Čas růží, čas lásek, čas setkávání lidí. Lidé, ti jsou ti nejdůležitější v dění života. Pokud jsou pozitivní, přináší to dobrý pocit nejen jim, ale i okolí. Pokud jsou naštvaní, prudí, ubližují hlavně sobě a přenáší navíc vlastní problémy na nevinné lidi. 

Je čas růží. Pro červen si volím barvy květinové, rozmanité, obdivuhodné.  Přeji nám, abychom  nejen tento čas růží  prožívali krásně, uvolněně a spokojeně. Přeji všem krásné vstoupení do léta, doprovázené libými vůněmi  a barvami přírody.

fotografování Moje barva příroda
Hodnocení:
(5.1 b. / 30 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Hezký článek o růžích. Mám růže také ráda, je jen škoda, že takové krásné květy dlouho nevydrží a brzy opadají. Kromě Gotta měl o růžích také hezkou písen Waldemar Matuška s názvem "Růže z Texasu"
Miloslava Richterová
Moc pěkné :-)
Libuše Křapová
Miluji růže. jsou to moje asi nejoblíbenější květiny. K mé škodě je miluje i hryzec na mé zahradě :-(
Jana Hošková
Taky miluju růže...jednou jsem získala fialovou, ale nepřežila mou péči a podmínky na mé zahradě :-)). Pokud toužíš po modré, Soňo, obarvi si ji - dává se něco do vody :-))
Martina Růžičková
Ještě jsem zapomněla připsat, že vám přeji krásné léto :-).
Martina Růžičková
Hezky jste červnový čas růží popsala i nafotila. Díky za krásnou barevnou podívanou :-).
Zuzana Pivcová
Samozřejmě se mi vybavila někdejší Gottova píseň Čas růží. Ale pro Tebe je to pojetí širší, zahrnuje celý krásný počátek léta. Díky, Soňo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.