Před Vánocemi v kostele
Úvodní foto: autorka

Před Vánocemi v kostele

22. 12. 2021

V úterý 21. prosince odpoledne jsem šla do kostela. Jeho oficiální název je Husův sbor Církve československé husitské v Praze – Holešovicích. Nachází se nedaleko Strossmayerova náměstí. Šla jsem především do kolumbária. Za maminkou, která zemřela letos v lednu, babičkou a dědečkem. Také jsem si chtěla vyfotit betlém. Měli tam vždy moc hezký. Tentokrát jsem byla mile překvapena. Betlém byl jiný, opět hezký, výzdoba kostela ale bohatší, než jak jsem si ji pamatovala z dřívějších let. Radost mi udělalo betlémské světlo.  

Z kolumbária jsem vyšla smutná a uslzená. Přede dveřmi kostela stála mladá žena s maltézáčkem. Na jeho bílém kožíšku vynikaly červené kšírky a šáteček kolem krku. Byl kouzelný. Pejsek ke mně přišel. Když jsem se k němu sklonila, olízl mi ruku. Paní jsem řekla, že ví, že potřebuju potěšit. Když odcházeli, pejsek se za mnou ještě několikrát otočil a zůstal stát. Byla to chvíle nabitá emocemi.

Budu ráda, když se se mnou do kostela podíváte. Pejska jsem si nevyfotila.

 

Foto: autorka

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Zajímavý příběh. Dík
Věra Ježková
Danielo, já vím, že to byl překlep. Aleno, také vám děkuji.
Alena Švancarová
Do kostela chodím ráda,postojím,rozjímám,připadám si jako v jiném světě.V tento čas,chtě,nechtě jsme citlivější a cítíme v sobě lásku.Hezké povídání.
Daniela Řeřichová
Věro, mám ráda tvé články, a nechápu, jak se mi na mobilu podařilo nedat zasloužený počet hvězdiček, omluva.
Věra Ježková
Moc vám děkuji. Byl to silný zážitek, i když vlastně obyčejný. Přeji vám hezké Vánoce. :-)
Jana Šenbergerová
Moc hezké vánoční setkání mezi nebem a zemí. Věrko, přeji ti sváteční klid a pohodu.
Jitka Hašková
Věrko, díky za krásný příběh. Tento kostel vůbec neznám, je velmi krásný.
Martina Růžičková
Setkání s pejskem přišlo v tu pravou chvíli, aby utěšilo. :-) I když bydlím hodně blízko, uvnitř tohoto kostela jsem byla jen jednou. Už je to hodně dávno, tak jsem ráda, že mi ten zajímavý prostor fotky připomněly.
Blanka Lazarová
Pěkný kostel, doufám, že ho někdy navštívím. Děkuji.
Eva Mužíková
Věrko, ten betlém, ale vlastně celý kostel je nádhera sama. Ten okamžik souznění s malým pejskem jsi popsala tak hezky, že jsem dotek toho malého teplého jazýčku cítila i na své ruce, jako bych tam byla s Tebou.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

15%

Dlouhé letní večery

12%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

11%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

11%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%