Zážitek roku 2021 -  Zelo, knedlo, kachna
FOTO: autorka

Zážitek roku 2021 - Zelo, knedlo, kachna

31. 12. 2021

Na začátku prosince jsem dostala od známých kachnu z domácího chovu. V duchu jsem zajásala. Mám o starost míň, na vánoce se hodí. Mělo to ale jeden háček. Byla moc velká. To by nevadilo tolik, jako že byla zmrazená. Tehdy jsem tomu nevěnovala pozornost, protože do mrazáku se vešla. Když jsem ale pár dnů před Štědrým dnem začala řešit, co kdy bude k jídlu, přišla jsem na to, že tak velký pekáč nemám. Kupovat se mi ho nechtělo, protože se věcí spíš snažím zbavovat než další zbytečnosti kupovat. A navíc budeme na ni jen 3.

A tak jsem dostala nápad: cirkulárka nebo sekyrka. Sekyrku mám, ale špalek v paneláku fakt nemám. Naproti v rodinném domku bydlí kamarád Pepa a má obojí. Žhavím telefon. „ Ahoj Pepo, mám na tebe jednu prosbu. Co děláš zítra odpoledne?“ Vyložila jsem mu situaci a konverzace pokračovala: „Ve čtyři jdu na tenis.“ Já na t : „To pak už je tma, co před tenisem?“ Pep: „Nevím, v kolik přijdu z práce, ale tak přijď teď.“ Já na to: „Vždyť je tma jak v pytli.“  A Pepa kontruje: „Máme čelovky, ne?“

A tak jsem vzala sekyrku, kachnu, hadr na špalek, čelovku a vyrazila jsem. Stojím za plotem a skrz laťky vidím blížící se dvě světýlka. Pepa má posilu, za ruku vede osmiletou vnučku a v druhé ruce má sekyrku. Prý ať se taky pobaví. Akce začíná. Dám na špalek hadr, aby si kačenka nezadřela třísku. Myslela jsem si, že se Pepa 3x rozmáchne a bude to. Je to chlap jak hora a sílu má za dva. Ale kachna není polínko. Rozmáchnout se moc nemohl. Sotva jsme na kachnu viděli a bylo riziko že mě trefí taky. Musela jsem ji držet, jinak by odletěla a my bychom ji v té tmě asi nenašli.

A tak seknul asi 20 x do půlky kachny, pak jsme ji otočili prdýlkou ke mně a sekal znovu. A pak ještě obrátit na bříško a dorazit ji z druhé strany. Drobky kolem špalku jsme schválně nechali na zemi, ať z toho kočky tulačky taky něco mají. Poděkovala jsem za spolupráci a s úsměvem na rtech jsme se rozešli. Zase jednou se dobrá věc podařila.

Můj příběh Vánoční soutěžení 2021
Hodnocení:
(5.2 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladislava Dejmková
To nevymyslíš! Sekyrkou jsem ještě zmrzlé maso neporcovala, v nouzi používám sekáček. Na kachnu mám velký pekáč uložený v garáži, kdysi jsem ho ze stejného důvodu koupila a ještě nevyhodila. Naposledy byl použitý letos při rodinné oslavě.
Jan Zelenka
Nebylo jednodušší den předtím kachnu rozmrazit a pak jí naporcovat? Upečená kachna může být pak v mrazáku dlouho.
Naděžda Špásová
Tak tohle musela být docela sranda, hezky napsané. Hlavně, že jste jí nemusela škubat peří, to jsem zažila jako dítě. Já sekáčkem takhle čtvrtím zmrzlého králíka, taky docela boj. Přeji hezký a pohodový rok 2022.
Zdenka Soukupová
Blanko, tohle by se hodilo do rubriky "To nevymyslíš". S chutí jsem se zasmála. ☺☺☺
Daniela Řeřichová
Pravá silvestrovská historka.
Zuzana Pivcová
To mi připomnělo jeden příběh Mr. Beana, který si koupil krůtu, což je v Anglii vánoční specialita. Byla obrovská a jemu v ní při plnění zůstaly hodinky, a když se je snažil najít, zůstala mu ve vnitřku hlava. No, kdysi jsem se tomu smála, dnes už ne. Díky za vyprávění.
Irena Mertová
Určitě byla dobrá? :-)
Eva Mužíková
Jedna rána, druhá třetí, Blanka drží, kachna neuletí. Pepa vyběh jen tak v tričku, vnučka drží lékárničku. Po pár ránách se to dílo, k radosti všech podařilo.... Pobavila jsi mne. Bertice
Granda Nekonata
díky-příběh pobavil (kachna na maděru) :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.