Nezapomenutelná dovolená s vnoučaty u moře v Itálii
Všechny fotografie: Marie Měchurová

Nezapomenutelná dovolená s vnoučaty u moře v Itálii

2. 4. 2022

Naše vnoučata Matěj a Zuzka žijí od nás asi 400 km daleko. Moc jsme si jich během roku neužili, proto u nás většinou trávili kus prázdnin. Aby jsme jim léto trošku zpestřili, využili jsme nabídku naší cestovky na pobyt rodičů a prarodičů s dětmi nedaleko italského městečka Caorle v Benátském zálivu u Jaderského moře.

Vyjeli jsme večer z Holešova krásným autobusem, vypůjčeným od hokejistů z Komety Brno, směr Mikulov přes Rakousko. Ráno jsme byli v Itálii v kempu mezi starým městečkem Caorle a řekou Livenza, která se tam vlévá do moře. Náš stan se nacházel hned vedle letní kuchyně, kam jsme 3x denně chodili doplňovat kalorie po koupání, hraní volejbalu a projížďkách na vypůjčených kolech. Večer jsme chodili na procházku do městečka ochutnávat pravou italskou zmrzlinu. 

Moře v Itáii není tak krásně modré jako v Chorvatsku, je zabarveno všudepřítomným pískem, ale příchod do něj je pozvolnější, proto jsme se nemuseli bát, že se nám ti naši svěřenci utopí.

Ten největší zážitek přišel ke konci našeho pobytu a to, lodní výlet do Benátek. Když jsme zrána vypluli, bylo krásné počasí a moře bylo klidné. Po zakotvení v přístavu nás přivítalo město plné turistů z různých koutů světa. Na Náměstí sv. Marka to žilo jako v mraveništi. Prošli jsme si úzké uličky protkané vodními kanály, obdivovali jsme na nich gondoly i vyparáděné gondolíéry v námořnických tričkách. Pohled z mostu vzdechů byl přímo úchvatný. Snažili jsme se vidět z historického města co nejvíce. Zuzku a Matěje to bavilo hlavně, když mohli lízat zmrzlinu. Za těch pár hodin strávených v kouzelném městě jich padlo několik. Říká se uvidět Neapol a zemřít a všechny cesty vedou do Říma. Pro nás ale byla možnost navštívit Benátky tím největším prázdninovým zážitkem. 

Všechno jednou skončí a naše prima dovolená pod stanem u moře se blížila ke konci. Ještě jsme přežili pravou italskou bouřku a po ní večerní procházku po pláži. Ráno se obloha zatáhla a začal foukat docela studený vítr. Nám to ale už nevadilo, v autobuse bylo příjemně, a na zpáteční cestě do našeho domova se nic zvláštního nepřihodilo.

 

cestování Jarní soutěžení 2022 moře
Hodnocení:
(4.9 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Majko, zajímavá reportáž. Vyvolala vzpomínky, v Itálii jsme byli dvakrát. Dík za sdílení.
Jan Zelenka
Atmosféra všude ve středomořském přímoří je úžasná. Užili jsme si ji se ženou až až. Benátky jsou sice krásné, ale trpí každoročním přívalem turistů. Strávili jsme tam jeden nádherný den. Večer jsme pak vyrazili dál do Toskánska.
Hana Rypáčková
Maruško, také jsme brali vnoučata k moři. Do Caorle často, mohla jsem se tam vracet každý rok... Ale s prťaty to bylo náročné, ale bylo mi o deset let méně... Když jsme jeli sami, vzpomínali jsme na toaletu, jak by se tam vyřádili..
Marie Měchurová
Blanko, ještě máme jeden nesplněný úkol. V srpnu chceme vzít k moři naše nejmenší osmiletá dvojčata, a my se s ním chystáme rozloučit. Už jsme se přihlásili do Chorvatska. Tak snad se situace uklidní.
Blanka Lazarová
Maruško, moc pěkná dovolená. Chtěla bych být vnoučátkem u Měchurů. Ráda jsem si zavzpomínala , jednou jsme v Caorle taky byli.
Alena Švancarová
Fotky jsem si ráda prohlédla,stálo to za to vidět Benátky a pobýt u moře.
Anna Potůčková
U moře jsem nikdy nebyla a proto si ráda přečtu příspěvky těch, kteří si od moře domů vozí spoustu skvělých zážitků a krásných vzpomínek. Lodní výlet by se mě také moc líbil, stačilo když jsem v mládí plula lodí po Dunaji.
Naděžda Špásová
V Itálii jsme byli s dětmi těsně po revoluci, byl to třídenní zájezd, ale stihli jsme Benátky, San Marino a nakonec Rimini, kde jsme i spali. Dodnes na to vzpomínám. Vzpomínky nám nikdo nevezme a tvoje jsou taky moc pěkné. :-)
Daniela Řeřichová
Maruško, hezká vzpomínka a pro všechny z vás mnoho zážitků. Věřím, že se do Itálie budete rádi vracet, je tam stále co objevovat - památky, příroda, moře. Gratuluji k prvnímu soutěžnímu příspěvku!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.