Obrázky z cest – Výstava kosatců v Brně
Všechny fotografie: Blanka Lazarová

Obrázky z cest – Výstava kosatců v Brně

5. 6. 2022

Nad chátrajícím zbrojováckým stadionem se rozkládá na 11 hektarech Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně. Součástí zahrady jsou tropické skleníky, kde se pěstuje na 4 tisíce orchidejí. Celkově tu najdeme kolem 13 tisíc rostlin. Každoročně koncem května se zde koná výstava kosatců.

Byla jsem s kamarádkou domluvená, že tam zajdeme. Ale jak to tak bývá, nebyly jsme domluvené na přesný termín, a tak jsme to málem „prošvihly“. Říkaly jsme si, zda to vůbec má cenu v poslední den výstavy. Kosatce už pomalu odkvétají a budou vypadat unaveně. Ale což, procházka v pěkném přírodním prostředí stojí za to vždy. A nemýlily jsme se.

A tak už si píšu do kalendáře 16. září, kdy tu bude výstava Babí léto a motýli.

města a obce příroda výstavy
Hodnocení:
(5.1 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Kosatce mám taky ráda, na zahradě je zatím nemáme. Hezké fotky. :-)
Věra Ježková
Blanko, díky za hezkou podívanou. :-)
Alena Vávrová
Kosatce jsou krásné. Mívala jsem sbírku barev. už mám jen tm. fialové. Letos pěkně kvetly.
Irena Mertová
Hezké fotky, krásné kytky :-)
Anna Potůčková
Blani kosatce se mě vždycky líbily a na fotkách určitě nepůsobí jak píšeš unaveně. Podzimní výstava by mě také určitě zaujala, na výstavě motýlů jsem nikdy nebyla.
Marie Seitlová
Blani, kosatce na fotkách nejsou unavené, jsou krásné. Líbí se mi i skleníky a orchideje. Paráda.
Libuše Křapová
Blanko, paráda :-) A co tak na podzim se domluvit na jednodenní výlet? Ta podzimní výstava by mne také zajímala :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.