Jak okamžik nepozornosti dovede změnit život
Ilustrační foto: Pexels

Jak okamžik nepozornosti dovede změnit život

11. 12. 2022

Dovolte, abych se představila. Za rok a půl mi bude 90 let. Bydlím sama ve 4. poschodí činžovního domu. Mám pronajatou zahradu v zahrádkářské kolonii a pěstování ovoce a zeleniny je můj velký koníček.

Kromě něho však jsem stále činná v Sokole, kde vedu oddíl jógy pro seniory a zdravotně postižené. A asi se moje cvičení děvčatům, jak cvičenkám říkám, líbí, protože mě v roce 2020 nominovaly do soutěže "Senior(ka) roku" a já se stala opravdu Seniorkou roku. Samozřejmě také chodím na cvičení paměti a další akce, které  pořádá např. ELPIDA. No, a tak v poslední den listopadu letošního roku spěchám zase na nějakou akci. Přicházím k tramvajové zastávce a vidím, že tramvaj zrovna přijíždí.

Nenapadne mně nic lepšího než se za ní rozběhnout. A to se mi stalo osudným. Nevím, jestli jsem šlápla na kolej nebo jen špatně došlápla, ale najednou mou pravou nohou projela prudká bolest, až se mi podlomila kolena. Samozřejmě tramvaj ujela a já se dalšími tramvajemi dopravila do Ústřední vojenské nemocnice, kde mi zjistili podvrtnutí kotníku. Kotník zabandážovali, mně přikázali, že nesmím chodit a pak sanitkou odvezli domů.

A tak teď místo příprav na Vánoce jen polosedím se zdviženou pravou nohou a říkám si: "Proč jsem se neřídila latinským heslem festina lente  - pospíchej pomalu?

Ještě, že mám plnou ledničku, tak hlady nezhynu, a předdůchodové děti, které se o mne postarají o svátcích. Jak jsem teď ráda, že jsem se naučila  ovládat mobil a tablet a díky tomu mohu udržovat kontakt se světem.

Můj příběh Vánoce
Hodnocení:
(4.8 b. / 40 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Přeji aby jste se brzy uzdravila a pěkné Vánoce. Kotník se zahojí a po zimě si opět budete užívat zahrádku.
Anna Potůčková
Přeji Vám brzké zhojení kotníku, hodně zdraví, hezký adventní čas a moc hezké Vánoční svátky!
Jitka Chodorová
Jste obdivuhodná, přeji Vám brzké uzdravení a také krásné Vánoce.
Soňa Prachfeldová
Paní Evo váš život je bohatý, přeji vám zdárně zahojený kotník, krásný advent a mnoho zdraví.
zdenka štruncová
Hezkou adveni neděli.Jsem nyni v Německu staram se o pani 91let.Chtela by si vše dělat sama,ale nezvlada to.Je zbrkla a ubližuje tim sama sobě.Budu tady přez vanoce,už ted se mě styska.Brzke uzdraveni přeji a krasn vanoce.Zdena
Miloslava Richterová
Zdravím a obdivuji Vás. Hlavně kotník v klidu vyléčit, nic neuspěchat, pak se to vrací. Přeji Vám hodně zdravíčka a štěstí. Zase bude jaro na zahrádce :-)
Alena Švancarová
Přeji takto činorodé paní at je brzy fit.Hezké prožití vánoc.
Olga Škopánová
Mě se něco podobného stalo na schodech uklouzla jsem, spadla a byly z toho utržené vazy v kotníku, sádra a rehabilitace. Sestřička na rahabilitaci mi řekla, že dobré je chodit po balančním povrchu. Tak teď občas přešlapuji na plastovém půlmíči.
Jan Zelenka
Obdivuhodný život!
Jitka Hašková
Evo, jste obdivuhodná žena. Určitě budete mít Vánoce krásné, i když v sedě. Vždyť máte děti, které se postarají, jak jste napsala. Noha se zahojí. Jednou mi jedna kamarádka, když upadla na schodech a nemohla chodit, že úraz člověku říká, že měl zpomalit. Když se mi něco takového stane, tak si na to vždycky vzpomenu. Hodně zdraví a štěstí v novém roce.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

15%

Dlouhé letní večery

13%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

11%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

11%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

14%