Žena Bohyně
Ilustrační foto: Pixabay

Žena Bohyně

16. 12. 2022

Dámy, přiznejme si to: která z nás by si nechtěla alespoň občas připadat svůdně a přitažlivě jako Bohyně? Nejen v očích mužů, ale i sama sobě pro radost.

Myslím, že každá máme svůj vysněný ideál, jak bychom chtěly vypadat, ale s postupujícím věkem je stále těžší a těžší se k němu alespoň přiblížit. Jak si tedy jednoduše vylepšit image a vzbudit zájem alespoň doma, aniž by bylo nutné upéct vepřo knedlo zelo?

Coco Chanel kdysi řekla: „Žena by si měla nanášet parfém na ta místa, kde chce, aby jí líbal její vyvolený.“ Krásná myšlenka, ale děvčata, věřte mi, tudy cesta nevede. Raději to ani nezkoušejte. Za prvé si toho doma stejně nikdo nevšimne a za druhé to dost a dlouho pálí.

Po této neblahé zkušenosti jsem se rozhodla, že změním taktiku a pro začátek si zkusím obměnit šatník, který v posledních letech docela stagnoval. Vyházím legíny a koupím si nějaké sexy šatičky. Náhoda mi přinesla do cesty firmu, která navrhuje a šije na míru oblečení pro ženy, cituji, „které se chtějí cítit žensky krásně a pohodlně“ a už její název je naprostá bomba: „Žena Bohyně“.

„To je přesně to, co potřebuju. Že moje proměna proběhne tak snadno, to jsem ani nečekala,“ zaradovala jsem se a hned jsem šaty objednala. A opravdu. Byly moc krásné a cenově přijatelné. Jenomže…

K tomu stát se Bohyní mi ale stále ještě chyběl krůček. Lépe řečeno, ne že by mi něco chybělo, spíš mi něco přebývalo. V pase. Já vím, že jsme v časopisech stále nabádány, abychom se měly rády takové, jaké jsme, ale já si na ten můj sixšpek nějak nemůžu zvyknout.

Někdo se sebepoznání snaží dosáhnout třeba meditováním v horách nebo v buddhistických klášterech. Dočetla jsem se dokonce, že se jistá dívka vydala až na saharskou poušť, aby našla lásku sama k sobě. Než bych lítala po kopcích nebo po dunách s vyholenou hlavou, přehodnocuji situaci a docházím k závěru, že na tom nejsem zas tak špatně. Vždyť já mám vlastně také ráda každý kousek svého těla…ovšem až na to břicho. „Tak jo. Do Vánoc zhubnu,“ řekla jsem si na podzim. Ta představa mě opravdu nadchla. Začnu cvičit a zamakám, abych i já měla vysněný sixpack. Nebudu už ale sázet na metody typu: „Strečink na gauči, Pivo dělá krásná těla či Nejlepší sport je kafe a dort,“ ale musím to vzít doopravdy. „Vstávat a cvičit!“ se stane heslem každého mého dne. Ovšem do posilovny se mi nechce. Zkusím cvičit z pohodlí domova, neboť tělocvičné nářadí lze nahradit míčem a židlí.

Vrhla jsem se do toho s vervou.  Zejména dva cviky jsem si oblíbila nejvíc. Na přímý sval břišní je údajně účinné zvedání kolen ve visu mezi dvěma židlemi, na kterých se vzpírám jako na bradlech. Naproti tomu míč je dobrý na formování příčných břišních svalů. Položím obličej na míč a rukama postupuji dopředu, dokud na míči nezbydou jen špičky chodidel. Je to pravda trošku krkolomné. A hlavně výsledky se objevují pomalu, neboť udělat dvanáct opakování ve třech sériích se mi nedaří. Pekáč buchet zůstával tedy zatím v nedohlednu, ale začal se rýsovat pekáč bublaniny.

Po měsíci jsem se zeptala manžela, co si myslí o mých pokrocích. „Hmmm. Nevím, co pořád řešíš. Vždyť jako Bohyně vypadáš pořád. Ovšem jako Bohyně hojnosti,“ pravil zamyšleně. „Ale vlastně, skutečná Bohyně jsi už dávno,“ dodal. „Za volantem. Když řídíš, ostatní se modlej,“ drze na mě ještě zavolal přes rameno, když zdrhal pryč.

„No počkej, já ti ukážu,“ zatvrdila jsem se. Zdá se, že další měsíc cvičení konečně přinesl své ovoce. Včera se mi židle rozjely do stran a ten mrcha míč mi podklouznul tak, že jsem si div nevyrazila zuby. Alespoň týden budu jíst jenom brčkem.

To by v tom byl čert, abych nezhubla.

 

 

cvičení hubnutí Inspirace pro ženy
Hodnocení:
(5 b. / 31 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Margita Melegova
Super cteni, doslova jsem se rehotala, ze to bylo slyset i u sousedu v byte, do 48 let jsem byla triska, pro mne neplatilo ze je lepsi satit nez zivit, protoze manzel prohlasil, ze obleceni pro deti je levnejsi, byla to pravda nosila jsem obleceni na stridacku s dcerou. Potom prisla nemoc a z trisky byla koule behem par mesicu, dlouho mne to trapilo, dnes si rikam ze na moji vaze svet nestoji a na Vasi vaze nebo postave take ne, uzivejte si zivota jak to jen jde a akrobaticke cviky prenechte mladsim, preji vse dobre do dalsich let.
Naděžda Špásová
Aleno, nic se nemá přehánět, nadarmo se neříká sportem k trvalé invaliditě. Jako Bohyně jsem se ve svém dlouhém životě nikdy necítila. Když mi v patnácti jeden blb řekl, že jsem hnusná jak práce, mindrák se zvětšil. Zbavit se ho mi pomohla v 18 pí vychovatelka na intru, dodnes na ní vzpomínám. Naštěstí jsem obdařena šikovností a vkusem, takže mi to někdy i sluší. Můj manžel je po 45 letech dalek toho, aby mě pochválil, v podstatě to sám od sebe neřekl nikdy. Myslím, že nemá cenu se tím trápit, hlavně, že jsme zdraví. Přeju tobě i rodině krásné Vánoce a štěstí a zdraví do nového roku. :-)
Zdenka Soukupová
Aleno, a nebylo by lepší, počkat s tím hubnutím až po Vánocích? Jak tím brčkem budete jíst kapra a salát? Nebo to už půjde normálně? Držím palce... :-)
Hana Šimková
Tlusté ženy nereptejte přežijete i bídu , která přichází. To jenom hubený budou možná studený. Jezte hodně ať vydržíte.
Jan Zelenka
V tomhle věku je mi už úplně jedno, jak vypadám. Spíš se snažím, abych moc nezblbnul. Ale článek, psaný s určitou nadsázkou, je pěkný.
Miloslava Richterová
:-) hezky napsáno, ale nechme to na léto, teď v zimě je to proti přírodě :-)
Alena Tollarová
Představuji si zvlášť ten první cvik. Kdybych ho zvládla, to by musel být přímo pohled pro bohy. Než být bohyní z připojeného obrázku, to jsem raději bohyní z masa a ne jen kostí. Pravda, i trocha toho sádla by se našla :)
Soňa Prachfeldová
Moc pěkné a nám všem dost podobné. Není potřeba trápit se pro to co nemám a je pravda, že něco ,ne moc, navíc člověk pomůže, když je nemocný. A že chceme mít dobrý pocit ze sebe samých? No jasně, vždyť jsme ženy - bohyně. kněžky ♥
Jitka Caklová
Tělu se má naslouchat a ne ho honit jak nadmutou kozu :-)
Jitka Caklová
Moc vtipně napsáno :-) Musím dodat, že jsem si těmito "humornými" stavy po čtyřicítce také několikrát bezúspěšně procházela. Na štěstí jsem pochopila, dokud jsem to všechno dělala pro okolí, pro obdiv, pro chválu, že tudy cesta nevede. "Rozešla" jsem se s obezitologií a začala jsem pro sebe, pro svoji spokojenost. Sebepoznání je důležité a vůbec není třeba meditovat v horách, v buddhistických klášterech, nebo dokonce na saharské poušti, v dunách s vyholenou hlavou, hledat lásku sama k sobě. Dnes mám vzhledem k výšce 174 cm ideální váhu 77 kg. Jsem přece v důchodu a mám spoustu času, který si mohu věnovat, tak proč ho, s láskou nevěnovat sama sobě ♥♥♥

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

15%

Dlouhé letní večery

12%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

11%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

11%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

13%