Přijmutí reality
FOTO: autor

Přijmutí reality

12. 1. 2023

Mám hezkého syna (viz foto). Kolik žen by rádo spočinulo v jeho náruči. On na život v páru rezignoval, nikoho nemá a nikoho nehledá. Zafixoval se na svou dceru, kterou má z nevydařeného vztahu. Je jeho střed vesmíru.

To je sice pěkné, ale život mu protéká mezi prsty. S matkou mají dceru ve střídavé péči. Jeden týden ji má on a druhý ona. Já pro tento způsob života určený pro dítě, který vymysleli právníci, nejsem nadšený. Dětští psychologové to také nedoporučují. Kde má vnučka vlastně domov? Sbalí si panenky a znovu do jiného prostředí. Dítě má mít podle mě jeden domov. Je to přístav bezpečí a ne pendlovat. Syn zanevřel na ženy a žije život starého chlapa.

Mám jinou povahu, takže bych to řešil jinak. Já vím, řekněte, je to jeho život. Jenže jsem pořád jeho otec a mé srdce pláče…

Hodnocení:
(5.2 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libuše Křapová
Cítím to jako Elena. Dejte synovi čas. Dává svou lásku nyní dceři. Možná až holčička odroste, začne mu ženský element opět chybět. Dejte mu zatím svou odporu, určitě ji potřebuje.
Marie Měchurová
Buďte rád, že máte hodného syna a vnučku, se kterou se můžete stýkat. Náš syn se taky zklamal v lásce, a zůstal v domě sám se psem. Děti neměli. Nám by nevadila nějaká přítelkyně i s dítětem, ale je to jeho život.
Anna Potůčková
Moc Vám také rozumím a určitě by mě to nebylo také jedno. Smutný článek a moc držím pěsti, aby čas vše srovnal.
Daniela Řeřichová
Rozumím Vašemu smutku, ale rozumím i Vašemu synovi. Dle Vašeho popisu je dobrým tátou, a to je důležité. Věřím, že i Vy jste báječný dědeček. Dítě potřebuje především cítit lásku. Čas vše srovná.
Jitka Caklová
Vím, že si teď proti sobě poštvu řadu, převážně čtenářek, možná i autora, ale každý člověk, ať dospělý, či dítě si prochází vším, čím si projít má, je to cesta života. Rodičovství není vlastnictví, navíc čtrnáctileté dítě ve střídavé péči se ze zákona může rozhodnout, u kterého z rodičů chce být a věřte, že to pak jsou daleko horší tahanice, než střídavá péče, když se rodiče mezi sebou umí dohodnout.
Blanka Lazarová
Taky se mi střídavá péče nelíbí. Bohužel je to jen na mladých, dospět k lepším řešení. Chápu vás, je to smutné.
Jana Tulejová
Jindro, rozumím vám, mám v rodině něco podobného. Děti tahají jako koťata. Ovšem - když se zeptám, holky to baví.
Jan Zelenka
Jindro, naprostý souhlas s vámi.
Miloslava Richterová
Rozumím Vám velice.. a tu tzv. střídavku bych přála prožít tomu, kdo ji vymyslel. Jinak souhlasím s p. Elenou.
Elena Valeriánová
Je to smutná zpověď. Ale dejte synovi čas, třeba potká někoho a jeho srdce řekne teď. Trpělivost a lásku přeji Vám oběma.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.