Jak tu ještě dlouho budu
FOTO: archiv autora

Jak tu ještě dlouho budu

14. 1. 2023

Slavil jsem okázale padesátku. Plný síly a touhy. Co mě tehdy problesklo hlavou? „Větší část života máš za sebou“. Nestěžuji si. Mám na co vzpomínat a bylo toho hodně. Jak tu dlouho budu? Stačí mi třicet let. Dožít se osmdesáti? Je to pěkné číslo.

V únoru mám 69 let. Co s tím udělám? Třeba ještě dokončím doktorské studium. Už mě sužují nemoci, ale kvalitního života se odmítám vzdát. Nechce si mi někdy cvičit, chodit túry a běhat za míčem, ale musím. Svaly mi nesmí ztuhnout. Nechci vozík, čtyři stěny a WC. Nakonec mi jako mé matce zbydou procházky. Hlavně si musím na stůl napsat, že si ráno a večer mám brát léky.

Dnes a dále chci pořád vidět les, květy, lidi a zvířata. Vezmu si naslouchadla a pustím si hudbu. Pohyb mě může bolet, přesto vstanu a půjdu. Nesmím být líný, pohodlný a poddat se. Zatím jsem spokojen, ale bude hůř. Budu bojovat a rvát se jako za mlada. Odpočívám prací a ve škole mi děti kradou roky.

Své poslední roky nestrávím čekáním na jídlo, televizi, stěžováním na doktory a lkaním nad zkažeností dnešní mládeže nebo, jak my důchodci třeme bídu. Své roky si počítám já a je pouze na mě, co s nimi udělám!!!! Chci, aby měly smysl, hezky si je prožil, a ještě si užil.

Hodnocení:
(5.1 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miloslava Richterová
Kde je vůle, tam je cesta :-) přeji Vám hodně zdravíčka a štěstí.
Blanka Lazarová
Fandím vám. Máte dobrý přístup. Ne každý to dokáže.
Jana Šenbergerová
Mně je celkem jedno, jak dlouho tu ještě budu, ale udělám všechno pro to, aby mě bavilo tu být, i kdyby si někdo myslel, že můj život nemá žádný smysl. Jak píšete i vy, naštěstí o tom si rozhoduji já. Ty své roky si hezky prožijte i užijte.
Daniela Řeřichová
Skvělé, také se nevzdávám bez boje. :-)
Alena Velková
Každý den ráno cvičím min. 45 minut, někdy se mi nechce, ale vynechám málo kdy...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.