Žít s partnerem naplno nebo jen tehdy, když se mi to hodí
Ilustrační foto: Pexels

Žít s partnerem naplno nebo jen tehdy, když se mi to hodí

22. 4. 2023

Prosím pěkně hned na začátku a na konci to i zdůrazňuji, že je to pouze můj názor. Proč o tom píši? Pozoruji to u svých kamarádů. Žijeme v době, kdy singlů přibývá a manželství řídne.

Člověk by chtěl zažívat jen příjemné věci a ty, které nás netěší, vytěsnit nebo se jim vyhnout. To je u lidí přirozené. Stane se, že z nějakého důvodu zůstane člověk sám, ale někdo chce partnera jen pro „potěšení“. Žádné závazky, přizpůsobování a odpovědnost. Jako za mlada, když jsme randili. Jen mi dej to příjemné. Starosti, nemoci, problémy? S tím na mě nechoď, to si nech doma. Mám Tě přece pro naplnění volného času, uspokojení svých potřeb, doprovodu do společnosti, na výlety a jiné věci. Odpadne přizpůsobování, kompromis a vše je většinou podle mně. Blbou náladu, to si zvládneš nejlépe sám! Nemusím po někom uklízet, vařím jen pro sebe, když se mi chce, a přece mu nebudu prát jeho nevábné prádlo. Také všechny mé věci jsou na místě. Hřebík si přitluču a pokud chci nějakou drobnou opravu, tak Ti zavolám. Přijde, spraví, přidělá a zase vypadne. Mé tělo by chtělo? Není problém, vytočím, naťukám a v negližé ho přivítám. Chci do divadla, na ples? Opět ho povolám. Schválím jeho ošacení a můžeme vyrazit. „Haló, máš v sobotu čas? Samozřejmě pro mě musí! Mohli bychom někam na kole (koupila jsem si nový sportovní obleček a prý mě sluší)? Tak jsem si užila a teď domů upaluj. Chci mít klid a doma sama pohodu“.

Naopak jsou ženy i muži, já to vidím očima muže, kteří chtějí s tím druhým zažívat nejen to příjemné, co má každý rád, ale i to nepříjemné, co přináší život. Ráno je sice nevrlý, někdy mě vytočí, v noci zase chrápal. Vím, že bych se asi lépe sama vyspala. Lezeš mi na nervy, tak běž s chlapi sportovat, já si s děvčaty pokecám u vína. Hlavně se mi v pořádku vrať.

„Musím o Tebe pečovat, abys mi dlouho vydržel. Vy muži jste choulostivé stvoření, moc nevydržíte a váš kořínek je tuze tenký“! Já přece chci každý den v noci ještě dlouho slyšet tvůj dech, cítit tvou vůni a tvé doteky. Téměř každé ráno spolu snídat a spolu usínat. Nejsem ráda sama. Možná na chvílí. Potom se mi stýská a já ráda tě ve vlasech tolik roků vískám. Na vdovu mám ještě čas. Chlapi važte si žen. Je vědecky dokázáno, že pokud s ní žijete dlouhodobě v domácnosti, tak tu budete o osm roků déle! To přece za to stojí. Proč to někomu vyjde a druhému nikoliv? Protože je pro vás váš partner ten pravý!! Proč?? Milujete ho i s jeho chybami, jste s ním ráda i když po něm uklízíte ponožky a zvedáte na záchodě neustále prkénko!!! Doufám, že jsem singl ženy neurazil. Nekamenujte mě. Vím, že to tak mnohde není, ale i je.

Vycházím ze svých zkušeností, dívám se kolem sebe, pozoruji a někdy je to i bohužel skutečnost. Je to můj názor. Každý to vidí jinak a přál bych si, aby to tak nebylo. Mějte se rádi.

vztahy a sex
Hodnocení:
(4.8 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Velková
Tak to je fajn, že se i vy podílíte na chodu domácnosti, tak to má být...a k tomu mladšímu muži...čistě teoreticky...měla jsem na mysli přiměřeně mladšího muže, nikoli kluka:)) ale to je coby kdyby a myslím, že tato situace u nás nenastane:-)
Jindřich Berka
Slovo "pečovat" neznamená, že někomu dělám služku!!! Já například myji 41 let u nás nádobí. Proč? Protože má žena má má atopický ekzém. Při návštěvě u lékaře se jí kožní lékařka zeptala: "Máte myčku? "Nemáme". "Kdo tedy myje nádobí"? "Manžel". "To je dobrá myčka"!! Odpověděla paní doktorka. Jsem rád, že se o mě manželka dobře stará, možná jí za to dlouho vydržím a budeme si dlouho ještě užívat společně života. Jindra
Jindřich Berka
Omlouvám se. Já jsem zapomněl, že tento web je pro seniory. Tam je to jiné. Mě spíše zaujalo kam směřuje naše společnost. Svět lidí mladých a produktivních. Svět mých dětí a vnuků. To mi není jedno. Také jsem hned zkraje psal napsal, že je to můj názor, nikoliv kritika. Lidé na to zapomínají. Prostě já si stojím za tím, že je lépe lidem, kteří žijí v páru v dobrém i zlém. K tomu nezávaznému vztahu s mladším mužem? Já jsem nikdy nechodil se starší ženou. K tomu musí být dva. Většinou to jsou kluci, co nemají sebevědomí, nějakou vadu nebo jsou prostě vyčůraní. Jindra
Soňa Prachfeldová
Je to asi o štěstí na stará kolena někoho poznat, teď ještě aby to vyšlo. Ale dá se předpokládat, že stárnutím přicházejí potíže dříve, či později, není pak samé ejchuchu. Pak je lepší opravdu jen nezávazně a svobodně se seznamovat. U párů, kde jsou dlouhodobě spolu, je to úplně o něčem jiném.
Lenka Kočandrlová
My jsme s manželem letos 40 let,tak něco o manželství už vím. Jenže je rozdíl,když dva jsou takhle dlouho spolu a už ví,co od sebe čekat ,jak se domluvit, jak se na sebe zlobit i jak se udobřit.Ovšem je-li člověk sám a hledá si k sobě někoho už na starší a stará kolena,tak už je to jiné. Klidně může být každý z nich u sebe doma a schází se jen,když se jim chce být spolu. Odpadne tím mnoho sporů a nedorozumění, můžou se ještě dělat před tím druhým lepší.Nečekají od sebe žádnou péči v nemoci a tak,jen si spolu užívají tu hezčí stranu života. Takhle bych to asi udělala i já,kdyby na to přišlo.
Alena Velková
Pane Berko, cituji vás: „Musím o Tebe pečovat, abys mi dlouho vydržel. Vy muži jste choulostivé stvoření, moc nevydržíte a váš kořínek je tuze tenký“! To nemůžete myslet vážně...já myslím, že o sebe manželé či partneři mají pečovat navzájem... budeme spolu s mužem letos čtyřicet let, ale v žádném případě nejsem manželova služka, mám stejná práva i povinnosti... a dále plně souhlasím s názorem paní Caklové v 11.50... a kdyby se naše manželství nedej bože rozpadlo, budu hledat už jen nezávazný vztah s mladším mužem...a pokud to tak některé ženy už dělají, nevidím na tom nic špatného.
Jana Jurečková
Je těžké žít sám a ještě těžší s někým.Pokud se potkají rozdílné povahy, není to možné.
Eva Klímová
Paní Evo /12:11/ hezky napsáno , souhlasím se vším , je to tak /většinou/.
Lydie Jakubcová
Ano je to tak se svym manzelem jsme byli bohuzel jenom 35roku byli jsme dva odesel nahle a rychle zustala jsem sama a moc mi chybi protoze jsme se meli potkat a stalo se a ty "chyby" patri k zivotu ...
Jitka Caklová
Já už jen dodávám: "Vytváření si iluzí o komkoliv, je tou nejlepší cestou do vlastního pekla."

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.