Pomáhat a chránit, ne jen pokutovat
FOTO: Blanka Lazarová

Pomáhat a chránit, ne jen pokutovat

9. 11. 2023

Pomáhat a chránit. Tento slogan asi všichni znají. A troufám si tvrdit, že je mnohým k smíchu. Ne tak mně. Mně se dokonce líbí. Ale bohužel už méně jeho naplňování v některých konkrétních situacích.

Uvedu zde osobní příběh.

Při venčení psa jsme byli napadeni jiným velkým psem (Pitbulem). Neměl vodítko ani koš. Byli jsme povaleni do kolejiště tramvaje a nechci ani domýšlet, jak by to dopadlo, kdyby jela tramvaj. Mám vážně poraněnou dolní končetinu. V nemocnici jsem strávila skoro 3 měsíce, poté 2 měsíce rehabilitace a nyní jsem na měsíc v lázních . Bez berlí se neobejdu, začínám se učit chodit. Klidný podzim života jsem si představovala trochu jinak. O sportu se mi může jen zdát. Život se mi v minutě převrátil o 360 stupňů.

V poslední době narůstá případů zranění dětí, ale i dospělých, nezvládnutými psy, zejména velkými event. bojovými plemeny.

Při procházkách po sídlišti potkávám velmi často psy, kteří nemají koš nebo vodítko a jejich nezodpovědní majitelé se hájí tím, že psi jsou hodní a neublíží.

A teď k jádru věci.

Nestálo by za to obnovit tradici pochůzkářů ve větší míře? Většinou jezdí autem kolem sídliště a často nemají potuchy, co se děje uvnitř. Určitě by nebylo na škodu, kdyby systematicky chodili a napomínali neukázněné občany, event. je pokutovali za nedodržování pravidel. Určitě by ubylo nejen poranění pokousáním, ale i sprejerů, rozbitých zastávek, lamp, výtržnictví, apod. Myslím, že jinak se nápravy nedočkáme. Jestliže policisté zvládají pokutovat občany např. za špatné parkovaní, kde nejde o život ani o zdraví, tak proč neudělat maximum pro ochranu zdraví či života občanů.

Prostě pomáhat a chránit.

A na závěr bych uvedla slogan, který se mi nelíbí: „Nejsou peníze a nejsou lidi.“ Zastávám totiž názor: „Kde je vůle, tam je cesta.“

 

bezpečnost policie zdraví
Hodnocení:
(5 b. / 31 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Velková
Blani, já pořád nevěděla, co se ti vlastně stalo. No je to otřesné :-( I my měli kdysi několik naprosto strašných, život ohrožujících zážitků s nesvědomitými majiteli psů. Naštěstí už těchto situací v poslední době ubývá. Na starost to má městská policie a obávám se, že moc akční nejsou... a o kondici těchto tet a strejdů se dá dost pochybovat.
Blanka Lazarová
Ve fotbale platí pravidla. A pro pejskaře taky. A já bych chtěla, aby byla dodržována. A mě ten pejskař neposlechne, v lepším případě mě okomentuje. A proto máme policii. Jinak jsou všechna pravidla k ničemu.
Jindřich Berka
Připadá mi to jako když chlapi kecají trenérovi do fotbalu. Nebo lidé do politiky. Co my víme o práci a úkolech Policie? Máme ty adekvátní informace? Především nasazují za naši bezpečnost své životy. Viděl jsem v televizi při práci svého syna. Měl jsem o něho nesmírný strach. V herně zastřelil pachatel jednoho z obsluhy. Byl na hlídce a nejblíž. Za vrahem vystartoval. Ten utíkal do parku. Ozbrojený pistolí. Z každého keře ho mohl sejmout. To je ta jejich práce, kterou jim nezávidím ani nekritizuji. Na to mají své nadřízené. Jindra
Blanka Lazarová
Samozřejmě, že peněz je málo, ale je to otázka priorit. Každá MČ asi má nějaké (ho) pochůzkáře. Ale musí chodit a musí je být vidět na těch správných místech a ne 1x za půl roku. Pak to bude poznat i podle toho, že nebudeme potkávat volně se pohybující psy.
Hana Nováková
Blanko, je mi líto, že jste se takto zranila, ale k tomu dalšímu jen krátce. Pokud do problematiky trochu vidíte tak vše je jen o penězích, pak o vstupních testech. Psychotesty velmi důležité nejsou žádná sranda a tělené - musíte být namakaní. Práce policistů není jen o síle paží, ale o dobrém úsudku, je mnoho zákonů, předpisů, které i v té vypjaté situaci musí dodržovat. Denně se setkávají s násilím, loupežemi, pokusy o znásilnění, někdy i s vraždami. Není to jen o botičkách a hlídání parků, aby majitelé psů dodržovali co mají, na to by spíš se měla zaměřit městská a citelně pokutovat. Za čas by si to pejskaři rozmysleli. Jistě, kdyby byly peníze, mohlo by dojít i na pěší hlídky v ulicích, parcích, různých zákoutích. Bohužel.
Jan Zelenka
Bohužel, není to jen u vás. Tady se městská policie soustřeďuje pouze na špatné parkování a na obchůzky sídlišti kašle. Komentář pana Ježka je nesmyslný.
Jan Ciprys
Vážená paní z vašeho článku nejde zjistit kde bydlíte ale po roce 1989 si skoro každé město zřídilo Městskou policii.Kontrola neukázněných pejskařů patří do jejich kompetence je třeba se obrátit na svého Primátora nebo Starostu.
Věra Ježková
Blanko, to muselo být hrozné. A tak dlouhé trápení. Tak ať už je to jenom lepší. Pod pochůzkáře se podepisuju. Ale nejspíš zbytečně.
petr ježek
Mrzí mě vaše zkušenost s nezvládnutým pejskem ale bohužel vám musím říct že váš nápad opravdu nejde realizovat. Kde je vůle-... no vůle by byla ale ty penízky jsou opravu problém. Dnes už opravdu nemůžete každému blbci dát na opasek bouchačku a poslat ho na obchůzku aby pokutoval pejskaře. Co kdyby třebas chtěl pokutovat i vás za to že váš pejsek moc štěká a ruší ostatní protože paní z vedlejšího paneláku si stěžovala. A kdepak byste chtěla vzít ty peníze? Jakožto státní zaměstnanci jsou policisté placeni ze státní kasy. Takže buď ubrat výplaty učitelům a nebo důchodcům. Od jinud se totiž čerpat nedá.
Vladislava Dejmková
Ahoj Blanko, tak teprve teď vím, co se ti stalo! Jsi statečná, ale lepší by to bylo bez téhle zkušenosti. Držím to palečky!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.