Pražská muzejní noc – příležitost k návštěvě Musolea Davida Černého
Všechny fotografie: Dušan Brabec

Pražská muzejní noc – příležitost k návštěvě Musolea Davida Černého

7. 6. 2024

O Musoleu, tj. muzeu děl výtvarníka, sochaře a tvůrce různých kontroverzních a provokativních plastik Davida Černého v areálu bývalého smíchovského lihovaru, jsem zde informoval nedlouho po jeho otevření.

V závěru článku jsem upozornil na fakt, že návštěva Musolea není levná záležitost ani pro seniory - vstupné pro seniory a invalidy totiž činí 180 Kč, běžné vstupné je pak za 250 Kč.

Nicméně nyní pří příležitosti konání 17. ročníku pražské muzejní noci v sobotu 15. června 2024 bude Musoleum otevřeno pro veřejnost od 19 do 22 hodin za jednotné vstupné 150 Kč. Děti do 12 let budou mít vstup zdarma. V pětipatrové galerii návštěvníci najdou Černého celoživotní dílo včetně ikonických děl, jakými jsou např. mimina s čárovým kódem, kráčející trabant nebo červený autobus doubledecker dělající kliky.

Pražská muzejní noc se uskutečnila poprvé v roce 2004. Nyní se po pětileté pauze způsobené covidem vrací a organizace se tentokrát zhostilo Muzeum hlavního města Prahy, které v rámci této akce poprvé zpřístupní svou nově zrekonstruovanou hlavní budovu na Florenci. Celkem se do 17. ročníku přihlásilo 31 muzeí a galerií a program lze vyhledat na odkazu www.prazskamuzejninoc.cz.

Závěrem bych chtěl ještě upozornit, že z přízemí Musolea vede schodiště do separátní hostitelské galerie v prvním patře, kam je na všechny výstavy přátel Davida Černého přístup volný bez vstupného. Aktuálně tam do 9.6.2024 vystavuje výběr textilních obrazů a objektů s industriální tematikou Jan Pjena Novotný, narozený 17. května 1973, sochař, výtvarník a filmový architekt. Studoval na VŠUP v Praze (atelier Kurta Gebauera), kterou absolvoval v roce 1997, a vystudoval také DAMU (obor televizní a filmová architektura). Ukázku z jeho vystavené tvorby jsem zařadil za tento článek.

Závěrem proto doporučuji sledovat dění v Musoleu, zejména pak výstavy přátel Davida Černého, a to na odkazu https://musoleum.cz/guest/.

Udělejte si předem plán, co o pražské muzejní noci navštívit, aby jste měli hezké zážitky a aby vám na ni zůstaly hezké vzpomínky.

01-jan-pjena-novotny-poutac-vystavy.jpg  02-117.jpg  03-122.jpg

04-99.jpg  05-107.jpg

06-136.jpg  07-93.jpg

08-84.jpg  09-mimino-pred-vchodem-do-musolea.jpg

 

 

 

 

 

 

kultura muzeum výstavy
Autor: Dušan Brabec
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Blanka Lazarová
Díky za článek, Davida Černého mám ráda.
Jana Šenbergerová
Pro mě je na umění nejcennější to, že může mít mnoho podob stejně jako lidé. Co člověk, to originál.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.