Nechci sedět doma v bačkorách
Ilustrační foto: Freepik

Nechci sedět doma v bačkorách

13. 6. 2024

Dokud se budu hýbat a dokud budu dýchat, půjdu ven. Mezi lidi. Někteří jste prevíti, ale přesto vás mám rád. Jako ten svět strakatý.

Mám rád hory, tůně, kde mě voda objímá a z hříchů omývá. Také venku mohu ženu pohladit a políbit. Co nemám rád? Limity stěn, místnosti plné roztočů. Lépe se přece dýchá před domem na lavičce. Když někoho zlobí nohy, tak vás tam někdo vystrká nebo vyvede.

Doma mohu čichat jen k pokojovým květinám. Já chci louky plné kopretin. Paprsky, které mě lechtají na tváři. Totiž vitamin D potřebují i důchodci. Pojďme se projít. Sportovat, kdo může. Pojďte se zpotit. Prádlo hodíme poté do pračky. Co tanec? Mám rád jive. Vezměte vnoučky a ukažte jim svět.

Vrátil jsem se z pobytu ze Slovenska. Jsou tam příjemní lidé. Fandili nám při hokeji. Měli radost, že jsme mistři. Z naší skupiny, která se sestávala z 30 lidí, jsme byli pouze 3 muži. Když vyloučím vdovy, tak co to ukazuje? Chlapi jdou raději na ryby, do hospody nebo leží na gauči. Jsou určitě línější než naše protějšky. Málo se hýbou, a proto většinou dříve odejdou.

 

 

 

 

aktivní senioři glosa
Hodnocení:
(4.9 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Pěkné, je na každém, ať si dělá to, co má rád. Také říkám, pohyb je život.
Alena Švancarová
Hýbej se, nebo se přestaneš hýbat.
Lenka Kočandrlová
Každý jsme nějaký,já jsem doma v pantoflích a teplákách docela ráda. Nebaví mě někde trajdat po světě,mám zahradu,která je každý den jiná, občas si skočím do lesa na houby (minulý týden už jsem jich dost našla !) , čtu si,den je krásný se mnou....
Jana Kollinová
Užívejte si do sytosti všeho, co je vám milé, pokud můžete.
Ludmila Černá
Máte pravdu, dokud to jde, je dobré se hýbat. A vnímat tu krásu kolem nás.
Libuše Křapová
Mám doma také Jindřicha - Jindřichové jsou asi všichni praštění podobně :-) není s nimi nuda. Zdenko S., jsme na tom stejně.
Marie Ženatová
Ze srdce vám přeji mnoho zdravého elánu a optimismu. Ano, máte pravdu - nejlepší je jít často do přírody a být mezi dobrými a příjemnými lidmi ♥
Jana Jurečková
Článek plný pozitivní energie. Zaručeně musí nabudit i největší lenochy a pecivály. Opravdu je to jednoduché, třeba sednout na kolo, zhluboka se nadechnout a vyrazit. Dnes dopoledne jsme byli obhlídnout sklopec, tajně schovaný v lese. Ale bohužel, žádný škůdce se tam zatím nechytil.
Zdenka Soukupová
Jako obvykle jsem absolutně nepochopila příspěvek Jiřího (já vím, můj problém), ale článek se mi líbí. Být aktivní, alespoň podle svých možností, to je správné řešení.
Jiří Dostal
:-) :-) Pokud byla redakce stran zveřejnění ohrožována střelnou zbraní, nechť volá Policii ČR :-) :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.