Jak mne pronásledují ptáci
FOTO: Jana Hošková

Jak mne pronásledují ptáci

12. 7. 2024

Jestli si někdo myslí, že ptáci jsou hloupá stvoření, tak se hluboce mýlí ! Nakonec -  viděla jsem kdysi pořad o chovateli slepic, který tvrdil opak i o slepicích a že jich měl ke sledování a studiu dost!

Já na chatě poctivě krmím přes 2 budky místní ptactvo, a tak přispívám k rozmnožení kolonie vrabců a možná i sojek. Četla jsem kdysi, že snad vrabců u nás je málo, že vymírají. Pravda, kdysi na dovolené na Kanárských ostrovech jsem měla pocit, že tam nejsou kanáři, nýbrž všichni vrabci z Čech - asi též na dovolené... Sojky mně věrné mám zatím dvě a čekají už spolu s vrabci od časného rána, kdy už konečně vylezu.

Pak všichni sedí na plotě a bedlivě sledují, zda něco nesu. Stačím poodejít na pár kroků a už málem zboří ta 2 krmítka, jak se tam všichni nacpou.

Kamarádka se diví, nevěřícně kroutí hlavou, proč prý to ptactvo tak rozmazluju...a proč ne, sakra? Bez nich by přece svět byl smutný! Není nad to, když vás brzo ráno budí krákoráním vrány, které by taky rády do krmítka a vy si můžete zanadávat!

 

 

 

 

 

glosa příroda ptactvo
Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Hezký článek. Děkuju.
Naděžda Špásová
Jano, to je bohulibá činnost, je dobře, že jsou ještě hodní lidé, kteří ptákům pomáhají. Než jsme zasklili balkón měli jsme tu vlaštovky, to bylo štěbetání. Tak ať se vám i ptáčkům dobře daří.
Jana Hošková
Ještě jsem si na něco vzpomněla...mám tu kosa s kosicí,kteří se tu zřejmě narodili za plotem v hnízdě v křoví.Tudíž to tu berou jako svůj rajón. Vítají mne pokaždé ráno,když vylezu na zahradu.Přihopkají až ke mně, hlavičky dávají ze strany na stranu a evidentně kontrolují,zda nesu něco do krmítka :-))
Libuše Křapová
Jani :-) také bych dala přednost řízkům před semínky. A tak si radši píšu dlouhodlouhé nákupní seznamy :-)
Vladislava Dejmková
Kupodivu i já vnímám ptáky více než dŕív. Jsou součástí měho života.
Jan Zelenka
Hezké povídání.
Jana Šenbergerová
Jsem moc ráda, že se vrabci vrátili. Svým množstvím a čimčaráním činí naše cesty veselejšími. Stěhují se z křoví do křoví a když se přiblížíme, ztichnou, ale jen na tu chvíli, než je mineme. Mám je ráda. Brzy ráno mají budíček hrdličky, kosi zajišťují večerku.
Jana Hošková
Libuško,semínka kupuju (v mé mysli) už několik let a pokaždé na ně zapomenu,protože furt taháme tolik krámů,že to prostě nezvládnu,i když si to všecko píšu. Obávám se,abych nezakoupila semínka a pak nevzala maso na řízky...to by mi asi neprošlo :-))
Libuše Křapová
Jano :-) V zimě sypu do ptačího krmítka slunečnicová semínka. Letos mi pod ním kvetou slunečnice. Buď se ptáčci bojí kruté (kéž by) zimy, nebo se rozhodli přispět aspoň trochu svým dílem a nějaká ta semínka si zasadili sami :-)
Marie Měchurová
Já zase musím rozmazlovat kocoury, aby počty našich ptáčků nesnižovali, a docela se mi to daří. Bydlíme kousek z od lesa, létají k nám i sojky, strakapudi... Jen nechtějí počkat, až nastartuju foťák. Moc hezké počtení...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.