Poletím do Ameriky!
FOTO: wikipedia, volné dílo

Poletím do Ameriky!

17. 7. 2024

Jen si představte to štěstí! Přemýšlím, co k obědu, protože v těchto vedrech se mi tedy moc vařit nechce, a slyším, jak Jindrovi kvákla žába. To mu oznamuje mobil, že přišla nová zpráva.

Jindra se lenivě otočil od rozečtené knížky a ještě lenivěji mobil otevřel. Vnímala jsem to vše jen okrajově, v hlavě jsem měla mnohem důležitější starosti, například, co s tím obědem.

Jenže Jindra najednou nadechl, vydechl, a pak nadřazeně pronesl: "Chm, ti tvoji přítelíčkové jsou póvl. To já mám něco lepšího!"

Rázně tak zdiskreditoval veškeré žádosti o přátelství, které jsem kdy dostala na Facebooku, a které jsem dosud kvůli němu dosud odmítala. Všechny ty lékaře, vojáky a nemocné prachaté muže. Říkala jsem si, co s nimi, když mám toho jednoho jistého, že jo. A peníze nepotřebuji, on má zlaté srdce.
Teď mne ale docela namíchl. V první chvíli jsem si umínila, že další žádost o přátelství už neodmítnu, a své příští roky strávím s nějakým mladým a krásným bohatým Američanem někde na Floridské pláži.

Jenže pak mi tu zprávu z WhatsAppu přečetl. Gabriela, už nevím čí, z Metro-Goldwyn-Mayer, mu psala, jestli by jí mohl zavolat, že by s ním potřebovala mluvit. Víte, o co jde, že jo. To je ta velká americká filmová společnost, které na začátku každého filmu řve krásný lev.
Co by mu ona dáma mohla chtít? Nabídnout mu nějakou roli v novém filmu? Zcela jistě to nebude jen tak nějaký štěk, když mu píše až z Ameriky! Určitě to bude důležitá postava! Možná i ta hlavní! A ten film získá všechny ceny, i Oscara! Okouzleně jsem si představila sama sebe, jak sedím v krásných šatech na čestném místě, a sleduji Jindřicha kráčejícího po červeném koberci. (Já v šatech?)...

"Jedu tam s tebou," vydechla jsem fascinovaně.
"Co by tam s tebou dělali, neumíš anglicky," odfrkl muž, který byl do této chvíle v mém životě na prvním místě.
"Ty také ne," odfrkla jsem stejně. "Bude nám tlumočit Gabriela. Ta zpráva od ní ti přišla v češtině!"
Jindra dělal, že ho Gabriela už nezajímá, a telefon odložil. Pokud si ale myslí, že jí napíše, až se nebudu dívat, moc se mýlí. Nepustím ho teď z dohledu. Prostě jedu s ním, doma se odložit nenechám! A basta.


P.S.: Teď mne napadlo - co když je to jinak? Co když se Gabriela potřebuje spojit se mnou a Jindru potřebovala jen jako prostředníka? Protože já wacab nemám. Mne kontaktovat nemohla. Ano, to je ono! To já dostanu tu hlavní roli! Já pojedu do Ameriky natáčet, to já budu kráčet po červeném koberci! Ale co s tím mým chlapem? Přece nebudu tahat dříví do lesa. Hmm.

P.S. 2: Ta zpráva přišla z telefonního čísla s předvolbou +63, z Filipín. Gabriela je tam asi na dovolené. Tak bacha na to :-)

 

 

 

 

 

 

Můj příběh Nenaletím!
Hodnocení:
(5 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libuše Křapová
Evi, zrovna včera jsem doslova do hov.. šlápla. Nevím, jak je to možné, na naší zahradě, kam chodíme jen my dva s Jindrou, byl u plotu na naší straně lidský bobek. Koukala jsem po stromech, kolik budeme mít jablek, kolik se jich po jarních mrazících a současném suchu udrželo (dost) a samozřejmě jsem do něj šlápla. Bylo čerstvé, po rozšlápnutí fest vonělo. To by bylo na detektivku, jak se nám za plot dostalo, když se objevilo v místě, kde není pro cizí běžně přístup :-)
Eva Mužíková
Libuško, Ty jsi prostě skvělá pisatelka. Zase jsi mne pobavila a přesvědčila, že popsání žádné situace není pro Tebe problém. Tak až pro změnu na přiklad šlápneš na dvorku do hovna od Máji, nebo Bětky, jistě napíšeš článek sršící inteligentnim humorem Tobě vlastním který pobaví celé íčko:))))
Libuše Křapová
Zdenko, jsme my Češky ale ve světě žádané, že :-) není to tak dávno, co jsem zase odmítala na FB nějakou nabídku na přátelství.
Zdenka Jírová
Také jsem dostala několik podobných nabídek od úžasných mužů,, kterým ke štěstí chybím jen já , s artrózou v kolenou a bez ohledu na můj věk.
Libuše Křapová
Jani, a co když je ta Gabriela plešatý chlap ? :-( Za co bych ho při té pranici popadla já? No vlastně, já bych tam nebyla. Pral by se Jindřich, a to by pak měli oba stejné šance.
Jana Šenbergerová
Tak nevím, jestli jste nezaváhali, prý se má příležitost chytit za pačesy. Na druhé straně se mohlo stát, že bys musela popadnout za pačesy Gabrielu, a není jisté, jestli by tě nepřeprala.
Libuše Křapová
Zdenko, určitě bych vás všechny pozvala! Jenže mi sklaplo :-( Už jen z toho jednoho jediného slovíčka (až teď jsem si ho všimla ve svém předchozím komentáři určeného Eleně), je znát, jak moc mne to zklamání vzalo. Jak jinak bych mohla napsat to "zablkokoval"? Vždyť z toho kdákám! :-)
Zdenka Soukupová
Líbo, a já myslela, že íčko bude pozváno na slavnostní premiéru. Už jsem chtěla zjišťovat, jaký je tam dress code. :-)
Libuše Křapová
Eleno, teď jsi mi vzala vítr z plachet. Fakt myslíš, že měli zájem jen o Jindru? A on si je zablkokoval! Takže nic vařit nemusím, aspoň něco je na tom dobré :-)
Elena Valeriánová
Já myslím, Libuško, že to je jasné. Zbytečně se raduješ, zájem mají o Jindru. Určitě hledají nového: Bond, James Bond, agent s povolením zabíjet. Já bych si dala pozor. ale jestli je Jindra rodinný typ, tak Ti tam taky nějaký post vyjedná. Než pojede do té Ameriky vyvařuj a peč dobroty, ty hnusný hambáče se mu rychle přejí, a do měsíce pro Tebe pošli. Znáš to, láska prochází žaludkem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.