Je to pouze reprodukce
Ilustrační foto: Pixabay

Je to pouze reprodukce

21. 8. 2024

Lidé se kvůli lásce trápí i umírají. Je to vlastně jen rozmnožování, které probíhá mezi živočichy v přírodě. Je to především o zachování živočišného druhu. To jen my lidé z toho děláme velký problém.

Takoví hlemýždi jsou hermafroditi. Mají samčí i samičí buňky. Rozmnožují se sami. Nepotřebují reprodukční lékařství, psychology, psychiatry a právníky. Nemusí se prosit o sex. Co potomci? To má každý jednotlivec ve svých rukou. To bylo ze srandy.

Lásku, která nás může činit šťastným i nešťastným která i zabíjí, zařídila příroda. Jinak bychom vymřeli. Samozřejmě láska je nádherná věc. Nejsme hermafroditi, kteří ji nepotřebují.

Každý muž je celý život v zajetí hormonů a pudů. Jak ubývá testosteronu, tak naopak přibývá svobody. Podle mě u nás starších mužů jsou důležitější věci než sex. Dojít na záchod a trefit domů. Vědět, kdo jsem a jak se jmenuji. Být schopen myslet a fyzicky a společensky fungovat.

Již se dívám na svět z nadhledu. Pudy mně nezatemňují mysl. Ztrácím a i získávám. Napadají mě různé myšlenky. „Proč ženy po přechodu mají velké nároky. Vždyť si už otce svých dětí přece nevybírají? Kdyby slevily, tak byly určitě spokojenější." Mám kamaráda (67), který je rozvedený, hledá ženu. Dal se na seznamku. Ozvala se mu dáma, která se mu líbila. Na profilu uvedl své míry. Ona mu něvěřila. Chtěla si ho krejčovským metrem přeměřit. Ještě, že nechtěla měřit i jiné fyzické parametry. Ne, není to sci-fi, je to skutečnost.

Starším mužům „chlapství“ubývá, ale přibývá moudrost, pramenící ze zkušenosti. Uvědomění svých chyb, které jsme se v životě dopustili. V posilovně mladým mužům radím, aby absolutně neposlouchali své protějšky. Je to cesta do pekel. Nakonec si vás přestane žena vážit a bude koukat po jiném. Musíme stát za svými představami a jít na kompromis. Ze vztahu musí mít oba dva prospěch. „Vy jste to také zažil?" "Ano a zažívám. Žena nás celý život zkouší. Ověřuje si jak jsme na tom.“

 

 

 

 

glosa láska vztahy a sex
Hodnocení:
(2 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindřich Berka
Za prvé. Název stejný, obsah jiný. Za druhé. Jsou to mé názory, mé pocity. Píši, jak to cítím ani o tom nepřemýšlím. Myslím si, že lidem vadí někdy pravda. Prostě člověk slábne, ale naopak získá svobodu. Má důchod a sex už není pro něho tolik důležitý. Ženy už tolik nemohou někdy vydírat. Pozor. Není má záležitost. Mě ještě žádná nevydírala. protože bych to ihned utnul. Jsem chlap. Bohužel to vidím i u kamarádů. O tom píši. Proto píši. Komentují články především lidé, kterým něco vadí a hledají nějaké chyby. Podle mě se zlobí na svět. Nemusíte se mnou souhlasit a také to nemusíte číst, co mě zrovna napadne. Není mi z vás dobře. Dám si pauzu. Jinak vám přeji hodně zdraví. Jindra
Miloslava Richterová
Pane Berko, vůbec nejste první, komu se toto nedopatření stalo, může se stát i jiným, proto píšu: jestliže chcete článek vyhodit, stačí požádat o to pana Rašku mailem a je to.
Jan Zelenka
Jindro, tak tohle se ti nepovedlo!
Alena Velková
Paní s krejčovským metrem mě pobavila... Jinak souhlasím s Dušanem.
Jitka Caklová
Takhle to dopadne, když si někdo plete lásku se zamilovaností, sexem s následnou reprodukcí, povinností, která by prý měla být z lásky,..... Omyl, v lásce se dá žít i singl. Láska je prosta veškerých slibů i závazků a nemá nic společného s povinností. Nejhorší je neumět žít v lásce a být závislý na lásce druhého.
Romana Koníčková
Jsem to popletla. Ne pana Dušana B., tomu se velice omlouvám. Jsem už přece jen pomatená střenka a bé jako bé. Promiňte Dušane ! Autor J. Berka má asi nějaký problém a jak si čtu, dlouholetý :-/
Romana Koníčková
A je jasné, kde pana Brabce "bota tlačí " :-) :-))
Jarmila Komberec Jakubcová
Trochu mi článek připomíná vtip: Ptá se pasažér průvodčího ve vlaku, prosím stojí ve Studené vodě? Odpověď: jak komu.
Dagmar Vargová
Je to zkrátka takový recyklovaný článek na "vděčné" téma. Je vidět postupná změna autorových preferencí. V dřívějších článcích psal mj. o pohlazení, přitulení, vzájemné komunikaci,... a najednou buď sex, anebo snaha "dojít na záchod a trefit domů". Jakože nic mezi tím? To je smutné.
Dušan Brabec
08:54 a 12:04 máte vlastně oba pravdu, články jsou jen trošku modifikované. Nedávno vyšla zajímavá statistika o četnosti sexu a podle ní mladí oproti starším ročníkům výrazně zaostávají. I když prý pro ročníky 60+ platí: pánové by chtěli a nemohou, ženy by mohly, ale nechtějí… Tak nevím?!? Každopádně pro ženy je mlčení jediné zlato, které nemají rády. A pohádat se se ženou je to samé jako navštívit zubaře - buď je to velmi bolestivé nebo velmi drahé. Takže buďme šťastní, když nám to v páru funguje. Sri Chinmoy by k tomu dodal: Štěstí roste na plodné půdě lásky a šťastné dny jsou před námi, a nikoliv za námi. A to v každém věku!!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.