Dožínky na Letné
Všechny fotografie: Věra Ježková

Dožínky na Letné

11. 9. 2024

V sobotu 7. září dopoledne jsem se vypravila na Dožínky na Letné, největší farmářský trh v Praze. Konaly se již pátým rokem. Akci pořádalo Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem. Webové stránky slibovaly zajímavý program. Statková zvířata, zemědělské stroje, folklorní tradice, kapely, různé aktivity pro děti aj. Na dožínkách jsem byla už předloni, a proto jsem měla představu, co můžu čekávat.

 

 

U vstupu do areálu hrála cimbálovka. Na Letenské pláni mě jako první zaujal prostor vyhrazený dětem, kde si mohly vyzkoušet některé zemědělské práce – jezdit s traktůrkem, shrabovat a nakládat seno aj.

 

 

Děti si se zaujetím prohlížely ovečky, kozy a kůzlata, krávy, koně, králíky, slepice, kuřátka, husy, housata, kachny, káčata. Měly možnost si některá pohladit.

 

 

 

 

 

Dospělé pobavil náruživý kozlík.

 

 

Všeobecné oblibě se těšil černý oslík, o něco dál dva poníci. Zaujal i občas vedle oslíka stojící pštros. 

 

 

Líbila se mi ukázka nahánění ovcí na kolbišti.

 

 

Na hlavním pódiu vyhrával Folklorní soubor Hadářek z Červeného Kostelce.

 

 

Na prostranství pod pódiem předváděli chlapci a dívky pěkné folklorní tance.

 

 

 

Při sledování jejich vystoupení na chvíli upoutal moji pozornost jeden z mých oblíbených pejsků – malý knírač.

 

 

Před odchodem jsem si vytočila na kole štěstí Potravinářské komory ČR zeleninový tatarák od nejmenované firmy. Byl dobrý.

 

 

kultura Praha příroda
Hodnocení:
(5.2 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Věrko, děkuji za pro mne velmi zajímavý článek, tam by se mi líbilo. Mezi hospodářskými zvířaty bych se cítila jako doma.
Zuzana Pivcová
Vyprávění i fotky mě potěšily.
Věra Ježková
Děkuji. :-) Jitko, to by bylo fajn.
Anna Potůčková
Hezká fotoreportáž z dožínek. Chtěla jsem jet na ně do Holešova, ale kvůli vedru, které nemusím jsem raději byla doma a "rochnila se" raději doma v bazénu.
Jitka Hašková
To je báječná akce. Příští ok bych se ráda k tobě přidala.
Vladislava Dejmková
Milá reportáž. Tento víkend jsou dožínky v Hradci, ale pokud bude pršet celý den, tak tam nepůjdu. Loni jsem na hradeckých dožínkách byla a moc se mi tam líbilo.
Martina Růžičková
Věro, prima fotoreportáž. Slovem i obrazem.
Dagmar Vargová
Moc hezká fotoreportáž ze zajímavé akce.
Naděžda Špásová
PS : ty fotky jsou parádní, líbilo by se mi tam určitě. :-)
Naděžda Špásová
Věrko, to je paráda, zvířata mám ráda, asi by se mi to taky líbilo. Za mých mladých let to tam ještě nebývalo. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.