Fotoreportáž: Výstavy na holešovském zámku
Všechny fotografie: Marie Měchurová

Fotoreportáž: Výstavy na holešovském zámku

4. 10. 2024

Taky se Vám zdá, že poslední dobou se děje okolo nás málo veselých a pozitivních věcí? Že situace ve světě a ničivé povodně nám na náladě moc nepřidaly? Proto mi dovolte trošku Vás rozveselit, a podělit se o zážitky z výstav, které jsme navštívili v měsíci záři na zámku u nás v Holešově. 

Na chodbách v prvním patře ještě probíhala výstava Letní iluze, na které vystavují amatérští autoři z Holešova a okolí každoročně své obrázky a fotografie. Já jsem na ní měla tři fotografie s květinovým motivem.

Hodně nás ale zaujala nová výstava "Souznění paličkované krajky a fotografie" od manželů Olgy a Jana Kurzových. On fotografuje hrady, zámky a jiné památky. Ona je doplňuje krásnými paličkovanými krajkami. Výstava potrvá do 31.10.2024.

Největší akcí je ale výstava kreslíře, malíře a sportovce Jana Urbana. Už 40 let se profesionálně věnuje kreslení vtipů, jejichž hrdinou je postava Rudy Pivrnce. Posledních 20 let se ale věnuje i malbě na plátno. Ilustruje i knihy, např. "Osudy dobrého vojáka Švejka". Je i známých sportovcem, v minulosti závodil s úspěchem na saních. Je to velmi tvůrčí autor, všechny obrázky, které vystavuje ve čtyřech zámeckých sálech, namaloval v letošním roce. Výstava potrvá do 27.10.2024.

Jeho humor je na mě trošku drsný, ale obrázky se mi moc líbily, hlavně kouzelné chaloupky. Sám mistr je moc příjemný a vstřícný. S manželem si povyprávěli o malířských technikách, a mě dokonce vysekl poklonu, když prohlásil, že ze mě vyzařuje tolik pozitivní energie, kterou můžu předávat i ostatním. Proto ji posílám prostřednictvím svých fotografií všem, kteří ji v těchto dnech potřebují.

 

 

 

 

fotografování kultura výstavy výtvarné umění
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Naďo, pozitivní energii jsi poslala všem, kteří si prohlédnout výstavu a nebo Tvoje fotografie u článku. Musel to být příjemný zážitek.
Jan Zelenka
Moc hezké.
Naděžda Špásová
Hezké obrázky, bylo tam veselo.
Hana Rypáčková
Kulturní podzim po kulturním létě. Tak to má být...
Elena Valeriánová
To musela být velmi zdařilá vernisáž. Obrázky chaloupek a i další jsou moc krásné. Děkuji za sdílení, Maruško.
Dušan Brabec
Od Petra Urbana jsem už několikrát prohlédl knihu vtipů Prasácký hody (Nakladatel Jan Kohoutek, Liberec 2002). Opravdu k pobavení. Teď už leží pár let v knihovně, tak mohu poslat někomu dalšímu...
Alena Tollarová
U vás na zámku to žije. A tak to má být! :) Obrázky se mi moc líbí a paličkované krajky, to je krásná kapitola sama pro sebe :)
Dagmar Vargová
Maruško, díky za článek a skvělý tip na výlet. Všechny obrázky jsou moc hezké.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.