Den „naplněný“ po okraj
FOTO: Libuše Juráčková

Den „naplněný“ po okraj

27. 10. 2024

Ve čtvrtek 24. října jsem se zúčastnila výletu do Staré Boleslavi. Vyšli jsme z Čelákovic a „putovali“ po levém břehu Labe do Brandýsa nad Labem. Cesta vedla po modré turistické značce, lemovala sluncem ozářené Labe se zrcadlením stromů lemujících  břeh na opačné straně.

Po projití lázeňské zahrady lázní Toušeň jsme vystoupali od břehu Labe pod skálu, na které se nad námi tyčil zámek Brandýs nad Labem. Po krátkém odpočinku v cukrárně jsme přešli dlouhý a velice frekventovaný most spojující Brandýs se Starou Boleslaví. Byli jsme u cíle, stáli jsme u baziliky sv Václava obklopeného zdí na místě bývalého hradiště. Baziliku jsme si měli možnost prohlédnout za neobyčejně zajímavého výkladu paní průvodkyně, která nás seznámila se všemi podrobnostmi a krásami výzdoby kostela včetně historie života sv. Václava.

Dále jsme si prohlédli kostel sv. Klimenta. Branou jsme opustili bývalé hradiště a pokračovali ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém se uchovává Palladium země české. I tam nás paní průvodkyně zajímavě a barvitě seznamovala s nádherným interiérem kostela, a zavedla k vystavenému Palladiu i do klenotnice.

Výlet jsme zakončili u kaple Blahoslaveného Podivena, družiníka sv. Václava, který se podle pověsti „zapsal“ do dějin záchranou reliéfu Panny Marie s Ježíškem, pozdějším Palladiem země české. Krásný den plný krásy a poznání byl u konce.

Jenže.

Druhý den jsem otevřela  portál i60  a při hodnocení snímků v rubrice  FOTO dne  jsem objevila fotku datovanou  24.10.2024 s názvem "Čekání na převozníka přes Labe", z místa, kde jsem v ten den také byla a situaci na fotce viděla v reálu. Možná, že jsem autorce fotky stála po boku.

 

cestování města a obce
Hodnocení:
(5.2 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
A co fotky?!
Dušan Brabec
Tohoto výletu jsem se také zúčastnil, pořádala ho Elpida., a to společně s autorkou zmiňovaného fota dne s názvem "Čekání na převozníka přes Labe". Výlet byl trochu náročnější, cca 14 km celkem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.