Seniorské závislosti: slevové akce
Ilustrační foto: Freepik

Seniorské závislosti: slevové akce

28. 10. 2024

Je to závislost, která vznikla docela nedávno, ale začíná být dost rozšířená. Důchodce sice většinou nemá závislost na alkoholu a kouření, protože to mu zakázal lékař, ani nechodí hrát do kasina a většinou důchodci neberou ani drogy.

Důchodce totiž nechce, ani nemůže moc utrácet, ale získal závislost na slevách. Myslí si, že tím hodně ušetří. Senior začal sbírat letáčky, kde se o slevách píše, slevy si zaškrtá a vyráží. Vyráží do různých obchodních center, slevy vyhledá, nakoupí a má možná stejnou euforii jako narkoman.

Moje kamarádka této závislosti také podlehla. Bydlí totiž v Praze a má k dispozici mraky obchodních domů. Přináší domů různé úlovky ze slev. Tuhle přinesla domů deset octů, druhý den několik kilo mouky nebo cukru. Nevím, jak to vůbec unese, ale zatím to zvládá. Také zjistila, že mají levnější rum, ale koupila jen dva na vánoční cukroví. Jinak alkohol nesnáší. Zajímavější jsou levnější citrony, káva sýry, salámy a řecké jogurty.

Mimo jídla se soustředí také na drogerii. Nakoupí teba několik zlevněných Arielů, prášků na praní, ale i toaletních papírů. Kam to dává? No, má velikou spíž. Je ale smutná, protože se jí tam už toho moc nevejde.

Každý den mi hlásí, jaký úlovek zase ulovila a září štěstím. Když ji řeknu, že to nechápu, tak se uráží. No, já bydlím v malém městě s jedním malým obchoďákem, zlevňování není moc slavné a ani se mě netýká. Spíž nemám, a tak bych to neměla stejně kam dávat...

Tuhle jsem se ale ocitla ve městě větším a zjistila že v ochodním domě mají levnější máslo. No dobře, při dnešní ceně másla je to fajn. Tak jsem popadla košík a začala v neznámém obchoďáku hledat máslo. Potkávala jsem lidi s koši plnými másla, až jsem dorazila na místo. Přede mnou si poslední máslo vzala ženská, která si ho nenápadně hodila do vlastní tašky a zmizela v davu. No, já ji honit nebudu. Chudák, nejenom, že vyhledává slevy, ale i v těch slevách krade.

Nechala jsem to být a zeptala se prodavačky, jestli to zlevněné máslo budou ještě doplňovat. Ano, doplnily. Koupila jsem tedy skromně dvě a dívala se, jaký vznikl o máslo zápas.

Závislost je závislost. Je to nemoc, ale asi pro někoho neléčitelná. Prostě doba je taková.

 

 

 

 

nákupní centra nákupy slevy
Hodnocení:
(4.3 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
To je dobře, že se to nikoho z vás netýká, ale napsala jsem to o své kamarádce a té se to bohužel týká a nedá si říci.
Eva Kopecká
Dokud jsem nebyla v důchodu, dívala jsem se s despektem na svou maminku, která slevami žila. Jak se říká, člověk nemůže pochopit někoho, když nechodí v jeho botách. A tak jsem ke své nelibosti zjistila, že dokud jsem měla obědy v práci, tak mě ceny surovin zajímaly je okrajově. A že pokud si vařím, je opravdu rozdíl, když tu věc koupím v akci za půlku nebo bez akce za plnou cenu. Ale nejsem až takový sysel jako ona, abych si dělala zásoby a potom mi to doma procházelo. Kdo mě pobavil, byla známá. Smála se mi, že jsem koupila čtyři kusy, je jedno čeho, ale my s dcerou neměly doma ani ťuk a věděla jsem, že až půjde z práce, už to mít nebudou. Tak nějak se mě to dotklo, když řekla, to já si to koupím, když to potřebuju a je mi fuk, co to stojí. Dotklo se mě i to, že se mě ptala, co mám v tašce. To jsem tedy ještě nezažila a sama to nedělám, je mi fuk, co kdo odkud táhne. Za měsíc dva jsem tutéž známou potkala, tentokrát to došlo doma jí a tak to sháněla pro změnu ona. Moudře jsem mlčela...aspoň jednou.
Jarmila Komberec Jakubcová
Přiznám se, že mi vůbec žádné slevové akce nezajímají. Letáky mi domů nechodí a pokud si něco potřebuji koupit tak slevu neřeším. Je fakt, že si jako každý třeba koupím máslo, pokud jsem zrovna v prodejně, kde ho mají. Držím se zásady, že žádná sleva není zadarmo.
Zuzana Pivcová
Samozřejmě si někdy koupím v Ternu něco ve slevě, ale to neznamená, že už na slevu předem číhám a pak se tam hned v první den slevy brzy ráno hrnu a ukořistím větší počet zlevněného zboží.
Libuše Křapová
Hanko, já to tak špatně s námi důchodci nevidím. Samozřejmě že jsou takoví mezi námi. Lovci slev jsou ale nejen mezi námi seniory, jsou, i když opravdu je jich méně, zastoupeni ve všech generacích. Když jdeme my nakupovat, samozřejmě že koupím i to, co je ve slevě. Třeba zrovna to máslo. Ale kupujeme jen to, co potřebujeme, i když máme v domě hodně místa. A myslím, že takových jako nás je prostě většina.
Jan Zelenka
Já nečtu letáky. Při nákupu dávám pochopitelně přednost slevám, ale kupuji jen to, co potřebuji na další týden. Nejsem na tom tak blbě, abych musel být na slevách závislý.
Hana Šimková
Evičko to já dělám taky, ale někteří lidé na slevy slyší.
Oldřich Čepelka
Doufám, že toho tito lidé "výhodně" nenakoupí tolik, že to pak musí vyhazovat. O tom už jsem taky četl.- A zajímavý je úkaz : "co je ve slevě, to potřebuju".
Antonín Nebuželský
To bych chtěl taky vidět... :-)
Eva Mužíková
Asi vybočuji, ale já vůbec letáky nesleduji. Když něco potřebuji, tak si to koupím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 43. týden

Tento týden se budeme ve vědomostním kvízu věnovat památkám kulturního světového dědictví zapsaných na seznam UNESCO.