Moje vernisáž: Až uslyšíš hvízdání, 
to můj vlak vjíždí do nádraží...

Moje vernisáž: Až uslyšíš hvízdání,
to můj vlak vjíždí do nádraží...

20. 10. 2014

Tak na tomhle nádraží jsem v dětství vystupovala z vlaku často. Jezdili jsme s rodiči za babičkou na chaloupku v sousední obci skoro každou sobotu a v neděli večer jsme ze stejného nádražíčka odjížděli zpátky domů.

Znala jsem jména všech stanic, kterými vlak projížděl, a představovala si, jaké by to bylo, vystoupit v některé z nich a prohlédnout si městečko, nebo obec, ke které patří. Tohle přání si plním až teď, když objíždím a fotím ten důvěrně známý kraj.

Pohledy na kopce, na Krkonoše, Jestřebí a Orlické hory na obzoru, skalní města, zákruty říčky Metuje, zrcadlení oblaků v rybnících i kašnách, náměstí a ulice městeček, hřbitovy a hřbitůvky, sakrální plastiky, kostely a kapličky, skvosty architektury i vesnická stavení, jejich okna, dveře, komíny, schodiště i schůdky, ploty, cesty ale i obyčejné patníky u nich.

A ovšem i nádraží. Vlaky a koleje – to volání dálek,ty symboly cest. Spojení mezi městy, spojení mezi lidmi. Spojení přítomnosti s minulostí...

Představuji vám tedy svou vernisáž s názvem "Až uslyšíš hvízdání..."

 


vernisáž
Hodnocení:
(4.8 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Na ženu opravdu zajímavý námět na vernisáž, ale proč ne? Také ráda cestuji vlaky a někdy i autobusy a vždycky se kochám cestou jak ten pan doktor ve Vesničce mé střediskové...Doufám, že redakce brzy vyhlásí další soutěž - ty kopce a hory, řeky , zrcadlení atd. od vás by stály jistě za shlédnutí ;-).
Růžena Antlová
Také je mi tohle blízké ,na nádraží přímo bydlím ,vláčky mi projíždí přímo pod okny . Hezké.
Hana Rypáčková
Jezdím ráda vlakem a kolem Metuje to musí být krásné.Pobývala jsem na táboře v Novém městě a v okolí. Rosa na kolejích ....
Zuzana Pivcová
Miluji jízdu vlakem a miluji nádraží a železniční stanice. Na sraz se spolužáky jsem mohla jet autobusem, ale jela jsem vlakem s dvojím přestupováním. Nejradši mám půvabné motoráčky. Mám pocit, že v nich cestují úplně jiní lidé, než třeba v dálkových autobusech. Jsou družní, a když se na něco ptám, neschází jim samozřejmá ochota pomoci. Proto mě Vaše vernisáž úplně dostala. Navíc z kraje, odkud už k nám do Lomnice není moc daleko. Za sebe moc děkuji.
Jitka Chodorová
Maruško,příjemně jsi mě překvapila,fotky krásné,jako vždy,já i můj muž jsme pracovali dlouhá léta na železnici,on jako strojvedoucí,já v útrobách nádražích na trati Plzeň-Nepomuk,jako pokladní všech přeprav,které na stanici byly.Máme podobný náhled na krásno,viz "Cesty",kámen a podobně.Když jsem prohlížela tvé fotky,tak se mi zarosilo oko,a to u mě znamená,že se mě něco hluboko dotklo.Vernisáž víc,jak povedená.
Jana Šenbergerová
Moc hezká vernisáž a zajímavý koníček pro ženu.
Vladka Steinová
Moc pěkné vyprávění a hezké, zajímavé fotky,z kterých sálá nostalgie.
Svatava Páleníková
Úžasné fotografie! Líbí se mi tato vernisáž a opět musím opakovat, že ten nápad redakce udělat vernisáže byl skvělý.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.