Moje výzva: Zeman z Hradu!

Moje výzva: Zeman z Hradu!

4. 11. 2014

Jste také zděšeni z chování a veřejného vystupování našeho prezidenta Miloše Zemana? Souhlasíte s jeho výroky a činy za dobu jeho úřadování na Hradě? Já tedy rozhodně ne, já se za jeho chování stydím.

Že bude Miloš Zeman nejhorším prezidentem po roce 1989, jsem tušil už v době volební kampaně, v níž záměrně použil řadu nepravd i vědomých lží a urážel své soupeře. Dávno nešlo o jeho pověstné bonmoty, které mi přišly před deseti patnácti lety docela vtipné a trefné.

Jenže z Miloše Zemana se stal za poslední léta pobytu na jeho chalupě sebestředný a hulvátský jezevec, který dělá ostudu naší republice.

Copak si může prezident jakékoliv země dovolit to, co si dovoluje Miloš Zeman?

Nechci prezidenta, který:

- používá ve veřejnoprávním médiu ta nejsprostší slova (nebo jsou snad slova jako "zkurvit a kunda" běžným slovníkem občanů České republiky?)
- oceňuje nejvyššími státními vyznamenáními „umělce“, jež mu posloužili ve volební kampani
- nechává si posluhovat od českých oligarchů (ale ruské oligarchy by nejraději pozavíral jako Putin)
- nepřímo schvaluje porušování lidských práv v Číně
- obklopuje se podivnými spolupracovníky, kteří ani nesplňují bezpečnostní prověrku
- je závislý na jeho pověstných virózách, jež mu podlamují nohy a svazují jazyk

Stydím se za takového prezidenta. Bohužel, jako občan České republiky nemohu svého prezidenta odvolat. A tak jen mohu prohlásit, že Miloš Zeman není mým prezidentem!

A jako jsme před 25 lety volali Havel na Hrad, nyní voĺám: Zeman z Hradu! Kdo se přidá?

 

Tento příspěvek vyjadřuje osobní názor autora - pozn. redakce

Můj příběh politika
Hodnocení:
(3 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šorejsová
Souhlasím se Zdeňkem H. Heronským, zcela jasné : "Kdo ho nevolil, jsou naštěstí hlavně mladí a vzdělaní lidé, kteří budou možná někdy znamenat víc než darmožrouti a vyžírkové z řad jeho kumpánů". Pan Zeman hezky zaperlil jako vždy. Oba jste mi sympatičtí.
Zorka Chvojková
Já se taky přidávám, pan prezident mne štve, že se jezdí učit do Číny, jak stabilizovat společnost! (sic!). A že pussy má i více významů, tento "brilantní znalec" anglického jazyka přehlédl. Stačilo se podívat do slovníku. :-)
Eva Mužíková
Souhlasím s panem Hradeckým, s paní Lenkou a paní Salajkovou... řekli to za mne...
Karla Borovská
Já jsem sice jen pasivní čtenářkou tohoto magazínu, ale musím reagovat, neboť mne jednání našeho prezidenta také pěkně nadzvedlo. Přes čtyřicet let jsem učila na základní škole, kde jsem se snažila vštěpovat svým žákům základní pravidla slušnosti, myslím, že se mi to více či méně dařilo. Ale co si řeknou nyní děti a studenti, když slyší, jak mluví jejich prezident? To je strašná ostuda a Miloš Zeman by se měl celému národu omluvit, svým voličům i rodičům dětí, ktěří se snaží své ratolesti vychovávat ke slušnosti. Nedělám si iluze o čistotě na české politické scéně a vlastně v politice vůbec. Ale jsou jisté hranice, které by se neměly překročit. Museli jsme se smířit s tím, že se tu veřejně tuneluje. Máme se teš smířit s tím, že nejvyšší představitelé státu mluví sprostě? Mne to uráží a ani já již nepovažuji pana Zemana za svého prezidenta.
Petr Václavek
Paní Salajková, smutné je, že prezident sice není primitiv, ale chová se jako primitiv. Řekněte si všechna ta sprostá slova, která použil jen vy sama nahlas. Myslím, že se budete i sama doma stydět. A pan Zeman je vyřkne ve vřejnoprávním rozhlase před celým národem. Takového prezidenta si prostě nemohu vážit.
LENKA VORÁŘOVÁ
no, hlavně že pan Schwarzenberg se prezentuje krásnou češtinou plnou nádherných slov a obratů----v každé druhé větě h...o nebo p...l, ale to se národ panu knížeti pokloní, zatleská a pousměje se, jak není vtipný a úžasný... takže neomlouvám ani omylem pana Zemana, ale měřme všem stejně :)
Zdeněk Horenský
Vážený pane Hradecký, jaký svůj obraz současný prezident o sobě vytvořil je jeho dílo. Není třeba papouškovat, co říkají média. Někdo sice různým zpravodajstvím hodně věří, ale většina má svůj zdravý rozum. Už od doby, kdy byl premiérem, bylo jeho chování a vystupování ubohé, aniž by to média komukoliv vystrkovala. Dále to téměř dokonale doladil s dalším polointeligentem Klausem opoziční smlouvou. Když nebyl zvolen prezidentem, tak deset let se užíral i ožíral nenávistí a touho po pomstě na svém venkově a paktoval se se sobě rovnými kumpány a pak se mu slunce rozzářilo, když byl lidmi této země z nepochopitelných důvodů zvolen v přímé volbě. O jeho předvolební kampani škoda slov, ve své omezenosti a neschopnosti být tím pravým státníkem v podobě nejvyšší to na své úrovni dotáhl skoro až k vrcholu hulvátství, nejen jeho sprostými slovy, ale hlavně jeho "virózami z chlastu", nevymáchanými ústy při státních návštěvách a dalo by se ještě dlouze a dlouze komentovat, co je vlastně zač. Jste jeho obdivovatelem, buďte. Kdo ho nevolil, jsou naštěstí hlavně mladí a vzdělaní lidé, kteří budou možná někdy znamenat víc než darmožrouti a vyžírkové z řad jeho kumpánů.
Milada Salajková
Užití sprostých slov (pussy) bylo v rámci překladu. Za co vyznamenání, znesvétily chrám. Prezident není primitiv a dobře ví co dělá. Souhlasím s panem Hradeckým, jsou tu jiné, závažnější věci, kvůli nimž by se mělo nahlas řvát, ne jen zvonit klíči.
Soňa Prachfeldová
Myslím že ano, přes veškeré buranství je jeho IQ nepopiratelné, psala jsem v líbí-nelíbí, že takové chování je pro mne nepřijatelné
Petr Václavek
Máte sice pravdu, paní Soňo, ale nemůžeme si nechat všechno líbit. Proto je dobře, že tato výzva vznikla. Nic se samozřejmě nestane, ale politikové musí vědět, co lid štve. Jsem moc zvědav, zda se pan - pro mne neprezident - omluví.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.