Foto

Hovory z Lán v ČRo končí,
nahradí je Frekvence 1

27. 12. 2014

Živé rozhlasové rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem bude od ledna vysílat rádio Frekvence 1. Pořad se bude jmenovat Prezidentský Pressklub. Pořad Hovory z Lán v Českém rozhlase tak končí. Prezidentovi se nelíbilo, že se pořad měl předtáčet, a ČRo zase nechtěl riskovat, že by se mohla opakovat situace, kdy Zeman v nedávném přímém přenosu použil několik vulgarit.

„V plánu jsou čtyři živá vysílání pořadu Prezidenstký Pressklub za rok,“ uvedla mluvčí Frekvence 1 Radka Pilzová. Poprvé jej posluchači uslyší 4. ledna v 17:00. Lidé se podle Pilzové budou moci do rozhovoru aktivně zapojit a spolupodílet se na přípravě otázek pro prezidenta. Server IHNED.cz upozornil, že pořad bude moderovat Luboš Xaver Veselý, s nímž se Zeman už několik let zná. 

Podle ředitele rádia Frekvence 1 Miroslava Škody má mít prezident v demokratické zemi možnost se vyjadřovat a posluchači možnost jeho vyjádření hodnotit. „Živé vysílání je pak základ rozhlasové práce a je to i jediný způsob, jak vést skutečně autentický rozhovor. Proto živé vysílání s prezidentem vítáme,“ uvedl Škoda. 

Zeman v posledních Hovorech z Lán použil několik vulgarit, za což byl silně kritizován. Podle Rady ČRo rozhlas odvysíláním hovorů porušil zákon i kodex Českého rozhlasu. Rada uznala výjimečnost situace, kdy svou roli hrálo překvapení a respekt k hlavě státu. Do budoucna rozhlas vyzvala, aby u Hovorů z Lán svůj kodex respektoval. Generální ředitel ČRo poté Zemana dopisem informoval, že bude pořad předtáčený, na což prezident nepřistoupil. 

prezident
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Včera jsme si udělali nedělní výlet do Lán na hrob T.G.M. a do jeho milého musea. Současný prezident opět překvapil...dozvěděli jsme se, že ještě v museu T.G.Masaryka nebyl....a má to za rohem ! Ta viróza ! Nebo že by jiný důvod? Jinak pro ostatní vřele návštěvu musea T.G.M. v Lánech doporučuji. Krásné ! Pár fotek dám na profil.
Jana Slavíková
Pane Libánský, škoda, že jste nevydržel, takhle nám paní Jírová těžko svůj názor vysvětlí. Mě jste vzal písmenka zpod prstů :-)), plně s vámi souhlasím. Hradní křupan jen zkouší, co si může dovolit, ústy svého Ovčáčka (že by nomen omen ?) občas přesvědčuje, že říkal něco jiného, a že jsme špatně slyšeli. Jeho způsob myšlení se projevil i v oněch Hovorech z Lán. Musel přece vědět, že za jeho výroky může ČRo dostat pokutu. Stydím se za něj víc, než jsem se v minulém století stydívala za Jakeše.
Jiří Libánský
Také by mě zajímalo, v čem vidí paní jírová hlavní cíl prezidenta. To že pan prezident veřejně demonstruje, co všechno si může dovolit, to je čistě účelové. Je to prostá demonstrace moci. Když chce ovládat mocenské a hospodářské struktury, musí dokázat, že není jen figurka, která se musí řídit nějakými ustanoveními, zvyklostmi a morálními zásadami. Tedy toto je poselství, které tím vzkazuje národu: Kdo mě bude podporovat, toho já budu zvát na hrad, dávat mu vyznamenání a dobře o něm mluvit na svých zahraničních cestách. Když někdo bude demonstrovat proti mému kamarádovi Putinovi, můžu veřejně ho pomlouvat před celým národem. Když někdo mi natočí oslavný film, dostane vyznamenání. Protože tohle je v mé pravomoci, to já můžu. A je mi jedno co si o tom kdo myslí. Pan prezident ví moc dobře, že slovo pussy je v angličtině kočička, ale tím by kapelu tak neshodil a Putinovi se méně zavděčil jako když to přeloží v přeneseném významu. Slovo riot však už záměrně nepřeložil. Tato podlá, amorální, prolhaná a mocichtivá osoba, není vhodná pro tak čestný úřad. Uráží mě to, že mě zastupuje jako občana.
Jana Slavíková
Pro Zdenku Jírovou: Mohla byste mi prosím vysvětlit, co je podle Vás hlavním cílem současného prezidenta? Velmi by mě to zajímalo. Děkuji.
Libuše Křapová
Musím souhlasit s panem Horáčkem. Prezident republiky reprezentuje. Takže by se tak měl taky chovat, není to jeho soukromý úřad. Pokud je nad něčím rozhořčený a nebo chce dát najevo svůj negativní názor, měl by používat jiná slova, vše, i velké rozhořčení, se dá vyjádřit důrazně i jinými slovy.
Zdenka Jírová
Jak malicherný je národ, když se utápí ve "spravedlivém rozhořčení" pro několik slov prezidenta, která měla v za daných okolností svou platnost a nevidí , co ve skutečnosti je hlavním cílem prezidenta. ČT přenáší přenost z parafráze na lidové rozhořčení a s "fasovanými" červenými kartami, ale o čem vlastně prezident mluvil, neodvysílá.To je úplný Kocourkov nebo laciná msta nezvolených?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

14%

Dlouhé letní večery

12%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

12%

Pobyt na chatě či chalupě

12%

Výlety po Česku

13%

Dovolenou v zahraničí

12%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

14%