Taky je vám takové
vedro, vážení přátelé?

Taky je vám takové
vedro, vážení přátelé?

7. 8. 2015

Na hausbót na Slapy jezdím už čtyřicet let, zažil jsem vedra i povodně, ale takovou výheň nepamatuji. V člunu mám 33 stupňů, venku je přes pětatřicet (ve stínu) a připadám si jako na dovolené na rovníku.

Ještě před pár lety jsem věřil Václavu Klausovi, že oteplování naší planety je nesmysl a jde pouze o cyklický vývoj. Dnes už si to nemyslím.

Co s tím uděláme? Buďme skromní a praktičtí, jako naše babičky.

Záchranáři, kteří parkují se svým rychlým žlutým motorákem nedaleko, se od rána nezastavili, lidé u vody kolabují jako mouchy. Řada z nich prokládá pivko panáčky, a pak to jejich srdíčko nevydrží. Já jsem na víno, ale první stříček si v tomto pařáku dávám nejdříve v pět odpoledne.

Ještě že jsem se loni ve své lenosti odhodlal k vybudování schůdků do vody, které mi nyní doslova zachraňují život. Ve vodě jsem pečený vařený, je pořád navzdory vedru docela pěkná a nekvete. Občas sice z Orlíku vypustí tu tamní zelenou kaši, ale zatím se to ve slapské přehradě ztratí.

Hodně pijte, ale jenom čistou (a ne moc ledovou) vodu, jezte méně, pouze lehoučká a čerstvá jídla. Ideálně zeleninové salátky, jejichž ingredience určitě skýtá i vaše lednice. A nezapomínejte na siestu, po obědě si dát dvě hodinky šlofíka. Španělé a další jižané moc dobře vědí, proč to dělají.

Tak snad takhle lze ta šílená vedra přežít.

Držím palce, abychom to všichni zvládli!

vedra
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Teplo snáším dobře, ale tu vodu Vám závidím. V Poděbradech se zelené parky změnily v rezavý suchopýr, opadává listí a já mám dojem, že je podzim za dveřmi. Přeji Vám, Tomáši, hezké dny na vodě.
Hana Rypáčková
Je .Co naděláme, je to stereotyp, v zatemnělém bytě a v řece přežíváme. Večer zalévání a neustálé popíjení.A někde i hoří!
Elena Valeriánová
Ano pane Tomáši i milá redakce, taky je nám takové vedro - kde? v Jeseníkách. A to je co říct! Jak bych brala trochu toho pravého jesenického léta s deštěm a chladným větrem od Pradědu. A proto chodím nejraději ven brzy ráno i když dnes jsem byla na kopci kolem šesté a sluníčko už bylo vysoko a paprsky hřály. V naší řece je vody málo, takže schůdky nepotřebujeme, brodili jsme se v ní asi 3/4 hodiny i s pejskem, bylo to fajn. Na polích schne kukuřice, tráva není skoro žádná, nepamatuji takové léto. A že už toho pamatuji. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Jako recept na vražedné vedro mám jediný a to klimatizaci v celém domku.Udržuji teplotu 23st. a i moje kočenky nechtějí chodit na zahradu ale leží pod klimačkou.Když jsem si ji do domu nechala instalovat sousedé se mně smáli že je to drahá a nevyužitá investice.Dnes sami uvažují o jejím zavedení.Bohužel vodu v bazénu už chladit nedokáži, dnes měla 32st. a to už je skoro jako v termálních bazénech.Tak doufám, že příšerná vedra přežiji.
Alena Várošová
Také zdravím pana Tomáše na hausbót.Máte tu výhodu oproti nám všem,kteří sedí v tento moment u počítače,že můžete kdykoliv skočit do vody a zchladit se.My ostatní využíváme nejchladnější místnosti v baráku a dáváme si chladné frapéčko.
Olga Štolbová
Vážený příteli Tomáši, ano je mi také vedro a možná větší. Nemám schůdky do vody a ani do sklepa. Zato mám nad sebou střechu, která vyhřívá můj přehřátý domov. Ale je to domov, který miluju a sprcha a vzduch, ze všech zastíněných škvír, nám (mně a mé kočce) pomáhá přežít. A kohoutková voda s mátou a kostkami ledu. Ať žije léto a ať nás také nechá žít. ***
Květoslava HOUDKOVÁ
Vedro je už skoro k nevydržení. Před 3 r. jsem byla v Německu - "Tropical Islands" - stálá teplota 27 C. V den, kdy jsme tam byli, tak to "přepískli" na 32 C - už to bylo moc - a teď mám u nás - vyšší, víc dní. Také uplatňuji Alenčin "recept" - sprcha a nejžhavější část odpoledne denně prospím. "Ožiji" k večeru-večer-velmi brzy ráno - tak se to dá přežít i bez obavy o zdravot. stav (problém srdce). Jsme sice městem na Labi, mám jízdní kolo - ale ani se k řece nehrnu. Až bude mírněji, projedu se cyklostezkou.
Redakce i60
Děkujeme panu Horáčkovi za aktuální zprávu ze Slap. Jak je tomu u vás? V některých částech naší republiky jsou požáry, jinde radnice vyhlásily zákaz odběru vody z řek a rybníků. Na dalších místech poslali zaměstnance domů. Napište nám.
Alena Vávrová
Dík, pane Tomáši. Také bych brala schůdky z baráčku rovnou do vody :-). Mám akorát do sklepa, ale bude-li nejhůř, klidně to tam přečkám. A až mně začnou padat u PC, TV, nebo čtení klapky, tak si toho šlofíčka dám. Stačí půlhoďky. Krásné léto na vodě!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.