Den D - Očkování proti Covidu
Ilustrační foto: pixabay.com

Den D - Očkování proti Covidu

26. 3. 2021

A je to tady. Dnes s Jindrou jedeme na očkování první dávkou vakcíny proti Covidu do ordinace obvodní lékařky.
“V ordinaci ale dostaneme Astru,” dumala jsem nahlas, když jsme před časem přemýšleli, zda se registrovat v ambulanci či očkovacím centru. Dávali jsme dohromady plus a mínus, nakonec ale vyhrála přece jen obvoďačka. Za prvé ji máme o hodně blíž než to Centrum a za druhé …
“Koho mají oběsit, ten se neutopí!” shodli jsme se nakonec a veškeré informace o komplikacích u dané vakcíny jsme přestali registrovat.
Dnes nastal den D. Máme se dostavit do ordinace ve 14. hodin SEČ.
Jsou připraveny kbelíky s naštípaným dřívím, dnes se vařilo i na zítra (ó, já se mám, já to kuře nepekla) a provedli jsme i další nutné namáhavější práce, protože po očkování se doporučuje dva dny v klidu.
Už sedíme v čekárně. Je nás pět, to znamená pět dávek z jedné lahvičky. MUDr nám podala informace o očkování, vedlejších účincích a možných komplikacích, poučila o tom, že po injekci musíme ještě v čekárně chvíli čekat a podobně. Pak  nám rozdala lejstra k prostudování a k podpisu. Letmo jsem ho přelétla očima, zaškrtala potřebné rubriky a už chci podepsat, když …
Jedna informace mi tu schází!
Znovu, tentokrát pečlivě a cíleně, pročítám text. Kolonky o zdravotním stavu, poučení o tom, kdy se vytvoří imunita, o  vedlejších účincích … Ne, není to tu. Chybí mi tu důležité oznámení, na kterém se točili všichni popírači, odpírači a podobné existence. Není zde psáno, že se výrobce zříká odpovědnosti za vedlejší (zhoubné i nezhoubné, krátkodobé i pozdější) komplikace při očkování nevyzkoušenou vakcínou.
“Takže zase jen Hoax” a podepsala jsem.
Dostali jsme ďobanec a čekali, až uplyne určitý čas. Mudr se na nás několikrát přišla podívat, zda jsme všichni v pohodě. Byli, a tak jsme se nakonec vespolek rozloučili a rozjeli se do svých domovů.
Jsem zvědavá, jak se s Jindrou budeme cítit zítra.
Protože vím, jak moc se někteří očkování bojí, popíšu sem i několik dalších dnů. Třeba to někomu pomůže se rozhodnout, zda ano nebo ne, kde a čím se nechat naočkovat.

Článek je převzat z mého blogu Matyldino povídání

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Taky jsem to včera podstoupila, ale dr. jsem sotva viděla mezi dveřmi, vše bylo jen se sestrou, nejnut. informace a kontrola stavu "po" na chodbě, přeočkování až za 3 měsíce. Zatím žádné problémy a doufám, že to tak zůstane. Moc mi pomohly informace od J. Rašky, děkuji.
Anna Potůčková
Libuško snad nebudou nějaké vedlejší účinky. No u nás byl Covid rychlejší než vakcinace, tak až půjdu k lékařce, musím se s ní domluvit na dalším postupu. Minimálně 3 měsíce po prodělání Covidu se vakcinace nedoporučuje, ba ji ani nedají
Zdenka Soukupová
Přeju jako Naďa, ať to máte bez potíží. A těším se na pokračování.
Naděžda Špásová
Líbo, tak ať to máte bez potíží.
Marie Seitlová
Už máte první dávku za sebou, dík, že jsi to popsala. Já jdu začátkem dubna.
Zuzana Pivcová
Je dobře, žes průběh očkování takhle vylíčila. Osobní zkušenost mnohým pomůže určitě víc než nějaký (mnohdy málo optimistický) článek na Seznamu. Díky.
Jana Kollinová
Po první dávce vakcíny, která mi byla aplikovaná v teplické nemocnici, v prostředí dokonalé organizace a profesním přístupu zdravotního personálu, mohu jen poděkovat, že v termínu 21 dnů mi bude aplikovaná druhá dávka.
Libuše Křapová
Díky Honzovi Raškovi :-) Věty jsou vloženy, článek je už kompletní :-)
ivana kosťunová
Teď už to dává smysl :))
Libuše Křapová
Ivano, nechci nic chválit :-) Zřejmě jsem na íčko špatně překopírovala čánek z mého blogu a vynechala dvě důležité poslední věty. Požádala jsem už redakci, zda by je šlo sem přidat dodatečně. Zatím je dopíšu sem *** Protože vím, jak moc se někteří očkování bojí, popíšu sem i několik dalších dnů. Třeba to někomu pomůže se rozhodnout, zda ano nebo ne, kde a čím se nechat naočkovat.*** Na blogu Matyldino povídání se rozepisuji o každém dalším dnu, sem na íčko je pak shrnu najednou.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.