Kapsy
Úvodní foto: autorka

Kapsy

29. 3. 2021

Napadlo vás někdy, jak důležité jsou ve vašem životě kapsy? Já si to uvědomuji až v posledním roce. Dřív jsem je považovala za samozřejmost. Pokud jsem je na oblečení neměla, stačilo zastrčit kapesník do rukávu nebo za pás kalhot či sukně.

Pro moji maminku představovaly výchovný prvek. Dodnes ji slyším, jak mě kárá: „Ty si vezmeš na sebe (novej) kabát a hned strčíš ruce do kapes.“ Nový kabát v případě, že jsem si ho v její přítomnosti zkoušela v obchodě. Také se jí nelíbilo, když jsem měla kabát rozepnutý a ruce v kapsách. Třeba ten červený baloňák, který mi koupila na LVT v Liberci. Nikdy jsem se nedozvěděla, co jí na tom vadilo.

V době koronavirové si kapes velmi považuji. A oblékám se podle toho, kolik jich budu potřebovat – v závislosti na tom, kam jdu.

Možná si řeknete, že mé starosti byste chtěli mít. Je to takhle. Když jdu ráno nakoupit, mám na zádech batoh. V levé kapse papírové kapesníčky v malém igelitovém pytlíčku. Dezinfekční gel na ruce. Kolečko do nákupního vozíku a papírek se seznamem, co chci koupit. To už je na jednu kapsu dost. Proto mám ráda bundu, která má dvě kapsy na sobě; jedna z nich je dokonce na zip. A jsou na obou stranách. V pravé kapse mám roušku nebo respirátor do obchodu. Na ulici chodím s chirurgickou. Do pravé kapsy dávám rovněž klíče. Abych je po nákupu nemusela lovit z batohu. A taky použité kapesníčky, pokud je nemůžu hned vyhodit. Protože se mi zamlžují brýle a teče mi z nosu, potřebuji kapesníčků hodně. Kapsy tedy využívám neustále. Taky je důležité, aby byly dostatečně hluboké. Z mělkých bych mohla něco vytrousit.

Pokud jdu na procházku, je to snazší. Klíče a gel dám do batohu, stačí mi jedna rouška. Náhradní samozřejmě v batohu nosím stále. A v levé kapse mám jen kapesníčky.

Když jedu do Litoměřic, je to ještě složitější. Protože v kapse mám navíc v malém pouzdérku občanku a 22 korun na cestu. Abych je měla při nastupování do autobusu hned po ruce.

S příchodem teplého počasí kapsy na oblečení ubydou. Kdyby se daly prodávat samostatně, měla bych jich velkou spotřebu.

Sny mládí, jako můj oblíbený Walda, po kapsách nenosím.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindra Hubačová
Věruško , děkuji, pěkně jsem se pobavila . Abych se přiznala, nikdy jsem o kapsách a jejich počtu nepřemýšlela, protože nejsou pro mne důležité - nic do nich nedávám. Na výšlapy nosím malý batoh a do města mimo nákupní kabely ještě malou kabelku, kde mám vše co žena potřebuje.
Jan Zelenka
Věrko, ty dokážeš napsat o všem. Já mám v této době v levé kapse dva respirátory a v pravé dva pytlíky pro Britney. Jinak mi kapsy slouží jako odpočinek pro ruce. Klíče do kapes raději nedávám. Budiž kapsám chvála!
Libuše Křapová
Mám kapes málo :-) proto nosím batůžek. Věrko, ale přece jen se koukni, nějaký ten sen z mládí opravdu nikde nenajdeš? Mně by bez nich bylo smutno. Pečlivě je střežím, občas opráším - a dokonce i uskutečním :-)
Václav Soukup
Jsem neustále peskován mojí ženou, že mám ruce v kapsách. Kam je mám ale proboha dát, když " jsou obě dvě levé " a k žádné práci se nehodí !?
Anna Potůčková
No vida, obyčejná kapsa a jak je užitečná. A v létě i já bych přikoupila kapsy. Já do nich dávám i drobné namalované kamínky, když někam jedu. A dámám poradím další místo, kam s kapesníkem, když se jde někam do přírody - do podprsenky :-). To nám poradila před mnoha lety maminka
Daniela Řeřichová
Věro, jsem na tom úplně stejně. Bez kapes bych nemohla fungovat. :-)
Zuzana Pivcová
Věrko, to je nápaditá úvaha, díky. Do kapes strkám akorát ruce, když mě zebou, ale jinak je v současnosti moc nepoužívám. Někdy pozoruji většinou muže, jak mají v zadní kapse kalhot zastrčené pouzdro s doklady a mobil. To bych nepovažovala za moc bezpečné. Jako mladá učitelka jsem také, jako se zmiňuješ, mívala kapesník v levém rukávu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.