Prudič
Ilustrační foto: pixabay.com

Prudič

24. 5. 2021

Prudič je člověk, který musí mít vždy a ve všem pravdu. Myslí si, že na to má právo. On je přece ten nejchytřejší, a tak má největší právo k prudění. Prudič si málokdy připustí, že je svým chováním vlastně směšný..

Ještě více vás překvapí, když svému chování říká humor. On totiž o humoru nemá ani ponětí. On se snaží většinou lidi svým pruděním otrávit a teprve potom má pokoj a může jít klidně spát.

Je zajímavé, že si prudič vezme vždy do parády jednu osobu. Té se snaží něco dokázat a nedá si pokoj, dokud nedosáhne svého. 

Prudiče je třeba si držet od těla, ale někdy to možné není. Hlavně, když je to prudič listovní. Pokud je to prudič slovní, je možné od něho daleko odejít. Prudič se vás ale drží a chrlí na vás svá moudra, dokud vás alespoň trochu neotráví

Prudič je opravdu nevyléčitelný, tak ho můžeme trochu litovat, ale to je asi všechno

Můj příběh
Hodnocení:
(4.6 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Hanko, prudičů přibývá a bohužel i tady. Litovat je to poslední, co bych pro prudiče udělala, je jen jedna věc, kterou můžeme pro takového člověka udělat. Poslat ho slušně řečeno do pryč a když to nepůjde, tak i neslušně. Ale vzhledem k tomu, že prudiči jsou splachovací, tak výsledek nelze předvídat.
Zuzana Pivcová
Přemýšlím, jak se takoví lidé nazývali dříve, protože to "prudit, prudič, vopruzovat" jsou až pojmy současné. Ale ono je to vlastně nedůležité. Každý má jinou povahu a každému udělá radost něco jiného, a to mnohdy bez ohledu na ostatní.
Hana Šimková
To Jitko nejsi, protože to prudič nikdy nepřizná.
Jitka Caklová
Aničko a já si pořád říkám, proč jsem zdravá a ono je to zřejmě tím, že jsem prudič :-) :-) :-)
Hana Šimková
Jitko názor se unést dá, ale ne od prudiče. Prudič žádné jiné názory neuznává a hlavně chce toho druhého naštvat. Z toho má vlastně radost největší.
ivana kosťunová
Ke chvále tvé knížky se připojuji- kudy chodím, tudy chválím :))
Anna Potůčková
Krátký, ale výstižný článek. Prostě jsou lidé, kteří kdyby neprudili by byli zřejmě nemocní
Jitka Caklová
V tomto "malém rybníčku" je to, ne hřebíček, ale přímo hřebík trefený na hlavu :-) :-). Toto píši s vědomím, že i já jsem prudičem. Člověk, který neuzná, že názor druhého jen proto že s ním nesouzní, může být pravdou, má problém. Rozdílnost názorů je naprosto normální jev a i kdybych kvůli prudičovi utekla na druhý "konec světa", tak tam bude zaručeně jiný prudič, protože prudiče si vytvářím ve své hlavě. Nebudu házet vinu na někoho jiného jen proto, že nedokáži unést jeho názor.
Hana Šimková
Janičko, já moc děkuji za tvoji chválu a jsem moc ráda, že ti pomáhá v léčení .Brzy se uzdrav.
Jana Šenbergerová
Zdravím, Hanko. Zrovna jsem ráno přemýšlela, kam tě mám pochválit za tvou povedenou knížku Jak se stáří někdy tváří, a ty mi dáš takovou příležitost napsat to teď a tady. Díky za ni! Zpříjemňuje mi chvíle, které mi kazí angína. Přestože mi moc do smíchu není, při čtení se chechtám. A k těm prudičům: Také to někdy umím, ale snažím se, aby to nebylo moc. Přeji ti krásné dny v pohodě a bez prudičů.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.