Stýskání
Foto: archiv autorky

Stýskání

15. 6. 2021

Nevím, jestli to není moc brzy, ale vzhledem k tomu, že život utíká rychle, tak ano, trochu se mi po vás, kteří mi píšete pod mé články hezká slova, někdy možná i méně hezká, ale upřímná  slova, zastesklo. Ano, stýská se mi a já to nezapírám. Každému člověku se po něčem stýská.

Některé zážitky se nedají zachovat věčně, a tak odejdou a nám se po nich začne stýskat. Musíme si proto každého hezkého zážitku v životě vážit, protože on se už nevrátí a nám se stýská. Stýskání není moc užitečné, ani příjemné. Snažíme se některé hezké zážitky vyvolat, ale ono to opravdu už nejde.

Už nikdy nezažiji bezstarostný život dítěte, nezažiji radost z udělané maturity. Nezažiji už krásné prožití první, druhé i třetí lásky.  Nezažiji radostný pocit při narození dětí. Také nezažiji krásné dovolené u mého milovaného moře. Nezažiji tanec na plese i jinde. Nezažiji krásné přátelství, které už odešlo. Nezažiji to, protože se opravdu nic neopakuje.

Zážitky nejsou vždy pěkné, ale po těch se nám určitě nestýská.

Život utíká a začínáme si stýskat po mládí. Je to prostě o tom, že si musíme vážit každého hezkého okamžiku, protože  se už opravdu nevrátí, ale bude se nám po něm stýskat.

A tak se nedivte, že se mi stýská i po vás.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Hezké, ale mě se líbí název knížky paní Soni Červené "Stýskání zakázáno". Ta mohla mít důvod ke stýskání. Ale to že si to zakázala, prožila úžasnou kariéru a je dodnes mezi námi. je lepší se těšit, vždy je na co.
ivana kosťunová
Hanko, ta méně hezká slova a negativní zážitky prostě patří k životu. Tomu se nevyhneme, a vím, že ty se dokážeš nad to nepříjemné povznést a vzít to s humorem.
Libuše Křapová
Hani, nikdy nemůžeme zažít to, co jsme zažili. Můžeme na to jen vzpomínat, ať v dobrém či méně dobře. Ale jen na nás záleží, jestli se máme stále na něco těšit :-) Na co se těšíš ty teď? Třeba že zase napíšeš něco hezkého, abys nás všechny, co rádi čteme tvé články, potěšila? Já se na něj těším už teď :-)
Jana Šenbergerová
:-)
Zdenka Soukupová
Souhlasím s Naďou a těším se na další články. ☺
Naděžda Špásová
Hanko, není na světě člověk, kterému by se po něčem co měl, nebo zažil, nezastesklo. Je to normální přirozený jev, který patří k životu. Víš kolikrát já jsem na íčku chtěla skončit? Mockrát, ale neudělala jsem to, protože vím, že by mi chybělo. Ber to tak, že jsi byla na dovolené a teď jsi se vrátila. Tak tě vítám zpátky. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.