Cesty 2
Úvodní foto: autorka

Cesty 2

11. 8. 2021

Pokračuji ve svých cestách ročními obdobími. Protože vše podstatné jsem napsala v první části, vybrala jsem na webu několik citátů o cestách životem. Fotografie jsou z Českého středohoří (úvodní a 1-12), z Vysočiny (13-17), Kolínska (18-21), Nelahozevsi (22) a Prahy (23, 24). Potěší mne, když se projdete se mnou.


„Trnitou cestou ke hvězdám.“ („Per aspera ad astra.“). Maro Publius Vergilius, římský básník (70 -19 př. n. l.)

„Je jenom jedna cesta za štěstím, a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc.“ Epiktétos, filozof (50 – 138)

„Ty máš svou cestu. Já mám svou cestu. Zatímco správná, bezchybná a jediná cesta neexistuje.“ Friedrich Nietzsche, německý filozof a spisovatel (1844 – 1900)

„Vracet se domů z cest je zvláštní pocit. Vše vypadá, voní a působí stejně. Jediné, co se změnilo, jsi ty sám.“ Francis Scott Fitzgerald, americký spisovatel (1896 – 1940)

„Život každého člověka je cestou k sobě samému.“ Hermann Hesse, německý spisovatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu a také malíř (1877 – 1962)

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-ceste/

Foto: autorka

Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Líbí se mi moc skoro všechny moudré citáty. Snad nejvíc ten Ty máš svou cestu, já mám svou cestu...... A pak, Věrko a Jendo, to vaše sblížení, možná soutok.
Irena Mertová
Hezké fotky cest...
Věra Ježková
Děkuji vám. Jendo, taky jsem tomu ráda. :-)
Jitka Hašková
Moc krásné. Díky.
Jan Zelenka
Jsem rád, že některé z cest na fotografiích jsem mohl procházet s tebou. Ale hlavně, že se nám sblížily ty naše cesty životní.
Daniela Řeřichová
Moc hezké, Věro, díky.
Jindra Hubačová
Krásné citáty , děkuji.
Jana Šenbergerová
Jeden citát hezčí než druhý a po všech tebou zvěčněných cestách bych se ráda prošla. I mé životní cesty se mi líbily, i když někdy byly plné prachu, kamení, nebo bláta.
Dana Puchalská
Jedna cesta lepší než druhá.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.