Moje letní aktivita: Pozvánka na oběd
Foto autorka

Moje letní aktivita: Pozvánka na oběd

15. 8. 2021

Možná se ptáte, co má společného oběd s letní aktivitou. To je totiž tak, že nás naše dcera chtěla pozvat na oběd do vesnice nedaleko Roudnice n/L. Jedná se o Motorest DOMA v obci Chodouny, že tam prý skvěle vaří. Plánujeme to už nějakou chvíli a pořád to nevycházelo, až se to podařilo ve středu 11.8.21. Důležité pro nás bylo, že jsme mohli s sebou vzít našeho pejska. Sešli jsme se u ní v Dolánkách a hurá do Chodoun. Můžu vám říct, že jídlo v motorestu bylo opravdu skvělé, navíc nebylo drahé. Mohu vřele doporučit.

Vzhledem k tomu, že jsme nebyli daleko od Roudnice n/L, zastavili jsme se tam na malou prohlídku města. A to je ta moje letní aktivita. Foťák jsem měla s sebou, město mi není neznámé, dcera zde studovala a já jsem tu kdysi byla na inventuře v Oděvech. Prohlédli jsme si to kolem zámku a kolem Labe, na náměstí, které je specifické tím, že je do kopce. Vzhledem k tomu, že zde bydlí Alena Tollarová, která už toho o Roudnici napsala spoustu, nemusím toto město představovat.

 Cestou do Dolánek jsme se zastavili ještě u jedné malé rozhledny. Je uprostřed pole v katastru obce Hrobce, je dřevěná, leze se na ni po žebříku a jmenuje se Na Horách. Pohled z ní je opravdu moc pěkný, České středohoří, hrad  Házmburk, a další lokality jsou za jasného počasí vidět jak na dlani.

Něco vám na sebe prozradím. Na Chodouny mám spoustu vzpomínek z mládí. Kousek od nich v Lounkách bydlela spolužačka ze střední školy, byly jsme čtyři kamarádky, zaláskovaly jsme se do čtyř muzikantů a byly jsme zkrátka muzikantské Lidušky. Chodouny byly jedna z mnoha vesnic kolem, kam jsem za nimi jezdily. To už není ani pravda.

Zvu vás na malou procházku po místech, která někteří z vás dobře znají a přeji pohodový zbytek srpna.

 

Soutěž: Moje letní aktivita

Můj svět

cestování Soutěž: Aktivní léto 2021
Hodnocení:
(5 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Švancarová
Moc hezké fotečky.Ráda jsem si ta místa prohlédla.V Roudnici jsem byla,ale ve spojení se Řípem.Po výšlapu jsme tam byli na obědě.
Alena Vávrová
Roudnici mám moc ráda, byla jsem tam mnohokráte a že tam máme A.T., je taky prima.
Eva Mužíková
Tvé vyprávění mne vždy zaujme. Není dlouhé a vlastně je v něm vše, co k výletu patřilo. Dnes jsem si fotky prohlédla, ale jak mne znáš, jsem spíš na tu přírodu. Jejich kvalitu ale přece jen ráda pochválím.
Jitka Hašková
Díky za hezké vyprávění a fotogalerii.
Anna Čípová
Roudnici jsem viděla pouze z auta, Město stojí určitě za prohlídku, tak snad někdy příště.
Zuzana Pivcová
Je škoda, že z celého vašeho výletu znám vlastně, a to díky Alče T., jen trochu Roudnici. Je zábavné, když si lidé různá města a další obce spojují se svými někdejšími zážitky. Dobře se o tom čte. No, a na rozhlednu po žebříku by mě dnes skutečně nikdo nedostal. Přitom v létě 1968, když jsme byly v NDR, jsme na Baltu ve Stralsundu vylezly po žebříku na věž kostela, navíc v polotmě. Ovšem paní v pokladně (!) nás upozornila na ceduli "Auf eigene Gefahr" (na vlastní nebezpečí). Díky, Naďo.
Elena Valeriánová
Důležité je to, že jste jste se zaláskovaly do čtyř muzikantů, horší by bylo, kdybyste všechny milovaly jednoho. A nedej bože, kdyby on si jednu z vás vybral. To by asi bylo po kamarádství. V Roudnici jsem byla jen jednou, moc se mi tam líbilo. Ano, je to skvělý tip na výlet.
Anna Potůčková
Nebýt to tak daleko, pozvání bych neodmítla. Zaujala mě ta část s muzikanty. Líbí se mě přirovnání k muzikantské Lidušce :-)
Alena Tollarová
Takové pozvání na oběd bych si také dala líbit :)
Věra Ježková
Naďo, díky za tip. Záleží na tom, co na něj řekne Jenda. Příští týden určitě čas mít nebude. Přes Dolánky jezdím. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.