GLOSA: Vtipy o prezidentovi Zemanovi jsou ubohé
Jmenování Petra Fialy premiérem FOTO: kancelář prezidenta republiky

GLOSA: Vtipy o prezidentovi Zemanovi jsou ubohé

28. 11. 2021

Nebyl jsem, nejsem a nikdy nebudu voličem a podporovatelem idejí Miloše Zemana. I když si za současnou situaci a dění okolo Hradu může do značné míry sám, většina vtipů a poznámek okolo jmenování Petra Fialy premiérem je – mírně řečeno Mirkem Dušínem – nečestná a nesportovní.

Jsem přesvědčený, že málokdo uškodil české společnosti více než právě Miloš Zeman a jeho parta. Ohýbání ústavy, jednoznačný příklon Hradu k Rusku a Číně, vyřizování osobních účtů se svými oponenty (ne)jmenování do různých funkcí, podivné zakázky pod režií kancléře, prezidentský mluvčí vyhozený díky svým kvalitám z profesní organizace… Je to smutné a ostudné ohlédnutí za uplynulými roky.

Bizarní divadlo provázelo i poslední týdny, kdy prezidenta dohonily jeho životní styl a choroby. To, co předvádělo jeho okolí zejména v prvních dnech po jeho kolapsu, bylo až k neuvěření. Zejména duo Ovčáček-Mynář působilo, jako kdyby absolvovalo profesní studium v některé z „banánových“ republik.

Vždycky se snažím posuzovat věci z hlediska jejich podstaty a věcně. Musím tedy říct, že se Hrad v posledních dnech částečně poučil. Dokonce mě překvapil snahou jmenovat rychle Petra Fialu premiérem. A když do toho prezidenta Zemana „ulovil“ covid, od své snahy neustoupil. Po konzultacích s hygienou zvolil řešení, které bylo funkční, byť esteticky dosti nestandardní.  Ale taková je doba…

A řada těch, kteří předpovídali odsunutí jmenování premiéra na jaro a brali to jako důvod k prodloužení vlády Andreje Babiše, zahltili nejen internet vtipy o prezidentovi v akváriu nebo soudní „kukani“ pro zložince, umělecké performanci a podobně. Místo toho, aby se dotyční zabývali tím podstatným, co při jmenování zaznělo. A to že prezident Zeman si ve svém stavu vyhrazuje právo hovořit s ministry, zda jsou ti praví pro svůj úřad. Jenže vláda je odpovědná sněmovně a za svůj tým je odpovědný premiér.

To je důvod pro debaty, diskuse, kritiku. Ale dělat si srandu z nemocného starce, byť si své játra a mozek zničil celoživotní láskou k alkoholu, je ubohost. Jako člověk zaslouží lítost a soucit.

politika prezident
Autor: Erich Noris
Hodnocení:
(3.8 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Dostal
:-) Snůška podnětů pro nový Obrazový opravník obecně oblíbených omylů, Ludvík Souček by měl radost... :-)
Vladimír Mrázek
Obsah článku nekoresponduje s nadpisem. Klamavé titulky jsou znakem bulváru. Působení pana prezidenta v úřadu zhodnotí čas (stejně tak jeho předchůdců). Hanobit prezidenta či se pošklebovat zdravotnímu stavu někoho je ubohé, pisatel má zvláštní způsob chápání svobody slova.
Soňa Prachfeldová
Vymizela úcta, slušnost. Ještě že ne u všech. Tak to je, když si mnoho lidí myslí, že svoboda slova je neomezená a nastane u nich slovní průjem . Je ubohe pana prezidenta neustále ponižovat a posmívat se mu.
Zdenka Jírová
Zásadně nesouhlasím s hanobením prezidenta bez ohledu, kdo to je. Pane Masák, proč nazýváte pana prezidenta" mstivým starcem"? Mohl byste napsat jak nazýváte ty hyeny , které se mu vysmívají, že je nemocný, a veřejně mu přejí smrt a to velmi nevybíravými výrazy. Já se za ně stydím, co si o nás musí myslet svět, že jsme necivilizovaný národ. Já si naopak myslím, že to je dobrý prezident, nazývá děj u nás na rovinu a nekličkuje nicneříkajícími frázemi. JInak je to velmi vzdělaný a sečtělý člověk s výbornou pamětí. Nikdy nic nečte, mluví spatra.
ivana kosťunová
Glosa svým nadpisem evokující odsouzení vtipů o prezidentovi je vlastně jednou velkou pomluvou prezidenta Zemana. Ti farizejové !!
Anna Čípová
Kdo jsem já, abych někoho soudil...
Alena Švancarová
Aničko Potůčková moc hezky jste to napsala.
Granda Nekonata
Souhlasím, pane Norisi, že existuje hranice nevkusu, kterou leckdo nerozeznává. Nadto by mohla existovat i určitá úcta k té funkci, ať už je tam Petr nebo Pavel.
Jiří Dostal
:-) Nežehrejme, politiky není nikdy dost, vždyť z ní vyrostly i všelijaké Vánoce, nejen "Hlas zvonů táhne nad závějí, kdes v dálce tiše zaniká..." A prověrka časem je ošidný kýč; časem zrají všelijaké plody, ale taky se rozvíjí skleróza a ztráta paměti, čas propůjčuje důstojnost i zrůdám, ale i vady kráse, cokoliv chcete i proti Súře 82... :-)
Alena Várošová
Kde se podívám samé politika.Už by někteří mohli psát o něčem jiném o Vánocích, O přírodě, atd..Všude to syšíme několikrát denně z rozhlasu,z tekevize a stále jenom jedno a totéž omílání.Každý jsme nějaký a každý nějak dopadneme, ale hodnotit tady něco a někoho mi připiadá nedůstojné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co máte nejraději na letních prázdninách? (Označit můžete až tři odpovědi)

Slunce a teplo

17%

Dlouhé letní večery

12%

Setkání s vnoučaty/Hlídání vnoučat

6%

Pobyt na chatě či chalupě

11%

Výlety po Česku

17%

Dovolenou v zahraničí

13%

Cyklovýlety

12%

Koupání a opalování

12%