Konec dobrý a snad všechno dobré
Ilustrační foto: Pixabay

Konec dobrý a snad všechno dobré

7. 12. 2021

Nerada odcházím odněkud roztrpčená, naštvaná a bez vysvětlení. Myslím, že jsem začínala psát do íčka jako jedna z prvních a je to už hodně let. Ani se mi to nechce spočítat. Psala jsem velice často o sobě, o strastích i slastích posunutého věku, a psala jsem s nadsázkou, a jak říkala vždy Zuzka, s nenapodobitelným humorem. Nikomu jsem neubližovala, nikoho nekritizovala, ani nenapadala.

Články tady bývaly pěkné, upřímné a také ovzduší mezi íčkaři mě moc bavilo. Můžu říci, že jsem pro íčko psala ráda.

Od té doby se ale hodně změnilo. Přišli lidé, kteří si svojí nadřazeností osobují kritizovat a poučovat. Možná, že ti mladší jsou rádi, ale já se ve svém věku opravdu nevyhnu nějakým chybičkám a ani se nebudu učit psát ve Wordu.

Snažila jsem se vždy psát příběhy trochu úsměvné, ale je pravda, že jak se poměry na íčku změnily, napsala jsem několik článků méně úsměvných, ale jak je vidím pravdivě já a jaký je můj názor. Ano, můj život nebyl vždy veselý, a já jsem se ho ale snažila vždy trochu zlehčovat. Na svůj neveselý názor, od pana rádoby nadřazeného spisovatele, jsem se dočkala neomalené kritiky. Možná by měl taky vydat poučení, jak kritiku psát, aby neubližovala. Já nebudu už psát, co se mi nelíbí na psaní pana nadřazeného, protože už to pro mne nemá cenu.

Článků poučných už na íčku přibývá a nemyslím ty články s radou, co mám ve svém věku nosit na sobě. Myslím si ale, že po posledním Literárním koutku č .7, lidé přestanou ostatní zvát na výlety. Jsem zvědavá, kdy se ze psaní článků stane ošklivá nuda a lidé staří jako já s utíkajícími chybami se vůbec budou bát něco napsat .

Asi už jsem opravdu stará a některým věcem možná nerozumím, ale psaní na íčku už mi rozhodně radost nedělá.

Velice si vážím Zuzanky Pivcové a pana Honzy Rašky a těm moc děkuji, že jsem tu mohla být. Všem, které jsem měla ráda a oni to možná vědí, ještě přeji hodně zdraví. Hana Šimková.

P.S.: Jo a kdo chce, může mi opravit chyby, nebo styl mého psaní.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Raška
Máte pravdu, nelíbí se mi jakokoliv urážky, a věřím, že to jejich autoři také pochopí...
Martin Vrba
Pane Raška, já myslel, že minimálně Vy pochopíte, že to z mé strany byla snaha o humornou odpověď na trvalé šílené výpady paní Šimkové směrem ke „koutkům“. Já jsem byl už kdysi sám terčem útoků paní Šimkové, kdy se ona stavěla do role oběti. Jeden čas jsem si myslel, že se jedná o fiktivní osobu, že se jedná o Hanu Šimkovou – dceru komika Miroslava Šimka, že to je srandistka, která má za úkol zvyšovat čtivost ÍČKA. Pokud to je skutečná osoba, tak pak nechápu, že na jedné straně stojíte za zřízením „koutků“ a pak paní Šimkové otisknete její nesmyslný a nenávistný útok proti těm autorům a tedy, když dovolíte, i proč tolerujete ty její nadávky vůči mé osobě do idiotů. Těch urážek se tady dopouští i pan Dostal a redakce to toleruje. Já mám rád humor a umím ho použít i jako zbraň, když tedy musím, budu ale rád, když to uděláte Vy jen „gumou“. Děkuji.
Jan Raška
Dobrý den, myslím, že je na čase utnout debaty, které se vyostřují a přesahují hranice vkusu. Pane Vrbo, nechte na nás, redakci, jak máme portál i60 řídit a kde a jak články umisťovat. Myslím, že každý z aktivních čtenářů, kteří zde opíší články, už zažili nějakou negativní reakcí na svůj příspěvek. Někdy se příspěvky povedou více, někdy méně. Známě to i my, v redakci. Tak buďme, prosím, tolerantní, zváště v této těžko době, kdy máme všichni z těch všech koronavirů nervy na pochodu. Co se týče "Koutů" jazykových i literárních - byla to naše iniciativa, kdy jsme požádli autory o seriál, který by mohl být čtenářům, kteří zde píší, užitečný. Děkuji za pochopení a zklidnění.
Hana Šimková
Maruško, doufám, že ti už zdraví slouží a děkuji. Pokud budeš chtít, můžeme si dopisovat v přátelích. Tam já se někdy ještě určitě podívám.
Martin Vrba
Ráno moudřejší večera? Na tom, že paní Šimková jedná velice přemrštěně, nemám důvod nic měnit, ale musím jí uznat, že v jedné věci pravdu má. A tu její pravdu dokonce potvrzují svými pokyny sami autoři „koutků“, kteří nás učí, že všechno má mít svoje místo. A o co se jedná? Paní Šimková má pravdu v tom, že ty „koutky“ se vymykají z běžných článků v té rubrice „Články od čtenářů i60.cz“ a když už jsme u toho třídění, tak tam určitě nepatří ani ty pravidelné „Motoristické vteřiny“. Tím ale neříkám nic proti těmto velice užitečným rubrikám. Možná by stálo za to, aby takové užitečné rubriky dostaly naopak větší váhu a tvořily vždy rovnou první stránku ÍČKA. Zdá se, že je to možná malichernost, ale před lety, když televize začaly přecházet z formátu 6:4 na 16:9, tak nějaký pán v USA skočil z mrakodrapu dolů, aby upozornil na ten fakt, že diváci byli podvedeni, protože co jim bylo přidáno na šířce, tak o to byli ošizeni na výšce obrazu. Tehdy stačilo, aby mu dal někdo z televizních pracovníků za pravdu a ten člověk mohl žít. A tak z obav, aby nám třeba paní Šimková neskočila z petřínské věže do talíře se špagetami, by se jí mělo vyhovět, lidský život za tu malou změnu v úpravě ÍČKA přece stojí. Aneb, jak říkáme my milovníci přísloví: „Koza se nažere a vlk zůstane celý.“ :)
Marie Doušová
Hano, dlouho jsem na i60 nebyla /nemoc zlá mě skolila/,ale Vás Hano jsem vždy ráda četla a přeji Vám hodně zdraví ,lásky a hodných a laskavých lidí kolem Vás. Věřím , že zůstaneme ve spojí i když né na i60.........
Hana Šimková
Jo a pane Vrbo, už jednou jsem Vás nazvala idiotem a Vy jste ten titul úžasně obhájil. Jděte už konečně do ......... však víte kam.
Hana Šimková
Víte Věruško, je to od Vás velice hezké, ale po těch cancech pana Vrby, mě ten humor opravdu asi přešel. Možná, že si myslí, že ten humor bude psát on a to Vás všechny potěš. Ještě jednou Věruško děkuji a zahřála jste mi i ostatní, co mi tak hezky psali u srdíčka.
Věra Lišková
Je to tak, doba je těžká, plná nejistoty, i ten humor se píše obtížněji. Na jaře, až zima pomine a řeckou abecedu uložíme k ledu, to bude jiné. Hanko, máte talent, psaní Vám jde, a to je potom škoda, hlavně pro nás čtenáře, nic nevymyslet a o humor se s námi nepodělit.
Hana Šimková
Oprava, abych tady nenechala ještě gramatickou chybu po tom

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.