Příběh o tůni
Fotokoláž: autorka

Příběh o tůni

17. 12. 2021

Vypovím vám zvláštní příběh. Nevzpomenu si, kdo ho kde vyprávěl, ale to není důležité. Prý se jednou potkali dva lidé, muž a žena. Oba už prožili větší část života. Oba zešedivěli. A přesto se mezi ně vloudila láska. Nešlo o divokou a prudkou mladou řeku, která s sebou bere vše, co jí stojí v cestě. Byla jak hluboká tůň. Schovaná tak, že si jí sotva všimli.  Ale jakmile uviděli její tajuplnou hladinu, museli se sklonit. Museli se napít. Nemluvili o tom, co našli a jak je doušek vody spojil. Mlčeli o tom před druhými i mezi sebou.

Jednou muž ženu u tůně objal a pošeptal jí tiše: "Kdes byla, když jsem kdysi hledal ženu?" Opáčila: "Kdes hledal? Škoda, že jsme se tehdy nepotkali." Chodívali spolu tajně k tůni pozorovat hvězdy. Ty, které jim spadly do očí, pak schovávali v srdci toho druhého. A snili. "Víš ty, co?", obrátil se k ní jednou muž.  "Čas prý neexistuje". Žena se na něj překvapeně podívala. "A svět je prý výtvor naší mysli", navázal.  "A těch světů může být vedle sebe bezpočet. V každém tom světě se život člověka odehraje jinak." Mlčela a dívala se na něj.  "Chci, abychom se v tom jiném světě tehdy neminuli."

A na tom se domluvili. Zabývali se místem, kde se náhodně potkají, ukázali si fotografie z těch časů, aby se poznali. "Budeš na mě hodná?", ptal se jí s rozpačitým úsměvem. "Budeš mě mít rád?", ptala se s nadějí v hlase. Vybrali pečlivě datum a zvolili čas svého setkání v tom jiném světě. Pak leželi u tůně a prsty klouzali po nebi. Když přišel určený den a určená hodina, spojily se jejich duše. A protože si to i ony přály, vytvořily bod ve vesmíru. Otvor do jiného světa.

Ptáte se, jak příběh pokračuje? Co se stalo dál? To není důležité, ale budiž: Setkali se prý tehdy na dohodnutém místě, v dohodnutou hodinu. Osmělil se ji oslovit a ona klopila oči. A na tom, kolik času mají tady, tím přestalo záležet. A co bylo dál v tomto světě? Svá tajemství prý střeží dál.

Bůhví, co je na tom příběhu pravdy. Když o tom přemýšlím, napadá mě: "Nic není jisté. Nic není vyloučeno."

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Máte skvělé texty, přemýšlivé!
Soňa Prachfeldová
Mám ráda tajemno a věci , které nevidíme, které nás nepotkaly, proč by neexistovaly ? Tak se těšme na vše tajemné, co může každého potkat, mějme srdce otevřené.
Václav Soukup
Zajímavá úvaha !
Anna Potůčková
Moc hezký příběh, který jsem přečetla na jedno nadechnutí.
Zdenka Soukupová
Tajuplné. Třeba mě taky něco podobného potká. Nic není vyloučeno.
Granda Nekonata
děkuji za hezká slova :-)
Zuzana Pivcová
Je mi to hodně blízké. Před několika lety se mě někdo zeptal: Kde ses tu najednou vzala? Kdes dosud byla?...Žili jsme však dříve natolik rozdílně, že jsme si jeden druhého rozhodně nemohli všimnout. On kráčel svou stále stejnou cestou, zatímco mne cesta, kterou jsem se přiblížila té jeho, stála hodně úsilí o změnu a pomoci Shora. Nevím, jestli se naše duše sblížily, ale já jako zdejší Zuzana to tak necítím. Jen vím, že duše, které si mají co říct, ať už láskyplně nebo z nedořešení, se setkávají navždy. Moc děkuji.
ivana kosťunová
Žít nanečisto a potom načisto ? Je to lákavé, ale ...
Martin Vrba
Tak krásný příběh, že bych si ho chtěl také „střihnout“. :)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.