Letos poprvé
Foto autorka

Letos poprvé

5. 1. 2022

Možná jsem zvolila trochu zavádějící název, ale jde o to, že jsem včera  tj. 3.1.2022 letos poprvé vzala ven s sebou foťák. Jeli jsme zkontrolovat zahradu do Brné, a vzhledem k tomu, že bylo počasí jako na jaře, tak by se mohl hodit a také, že ano. Už roky jezdíme na zahradu kolem zdymadla na Labi pod hradem Střekov. Nebyli jsme tam už roky, a tak jsme se domluvili, že se tam podíváme při zpáteční cestě. Tak se taky stalo. Začalo se sice trochu zatahovat a smrákat, ale světlo bylo pořád krásné. Vystoupali jsme po schodech na lávku nad řekou a moje fotografické srdce zaplesalo. Nikde ani živáčka a výhled na město z jedné strany a Vaňov a Brnou z druhé strany byl parádní. Připadala jsem si jak malé dítě, které dostane slíbenou hračku.

Vodu fotím opravdu moc ráda a tady jí bylo požehnaně. Je čas na trochu technických údajů, které jsem čerpala na netu. Zdymadlo bylo pojmenováno po našem prvním prezidentovi Masarykovi, tedy je to Masarykovo zdymadlo na řece Labi. Jeho historie sahá do roku 1921, vlastní výstavba dle návrhu architekta Fr. Váhaly byla zahájena v r. 1923 a dokončena v r. 1936. Od r. 1963 se jedná o Národní technickou památku, mezi stovkou stavebních architektonických památek se Masarykovo zdymadlo umístilo na 2. místě.

Ten pocit radosti bych přála každému, běhala jsem po zdymadle z jednoho konce na druhý a fotila jak zuřivý reportér. Když jsem se dost vydováděla, nafotila desítky fotek, zavelela jsem k odchodu. Vyšli jsme pod skálu na které stojí hrad, a jak tak jdu kolem, podívala jsem se nahoru. Mezi holými větvemi keřů stálo nějaké zvíře. Nejdříve jsem si myslela, že je to koník, protože stáje jsou pod hradem. Vtom se to pohnulo a já si připadám jak v Jiříkově vidění, on to je krásný statný muflon. Takový úlovek nemám ani ze zahrady a že jich tam v lese běhá. Vzhledem k tomu, že se to hýbalo, tak doufám, že to není vycpanina. Podařilo se mi vyfotit i pár vlaků, které jezdí po obou stranách řeky sem a tam.

Zvu vás na můj první letošní zážitek s foťákem. Omluvte zhoršenou kvalitu u některých snímků, to se stane i profíkovi, ale nepodělit se o tuto radost by mě asi mrzelo. Přeji vám rok plný krásných cestovních zážitků a k tomu nám všem hlavně zdraví.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Díky za chválu, bylo tam opravdu hezky a muflon je třešničkou na dortu. Ještě jednou díky. :-)
Dana Puchalská
Nad'o, parádní výlet a krásné fotky navíc,co víc si přát viď?
Alena Tollarová
Masarykova zdymadla jsem si také před lety s manželem prohlédla, je to zajímavé i pro "netechnickou ženskou". V létě 2020 jsem jimi proplula lodí při krásném výletě z Ústí do Litoměřic, který jsem pro íčko zorganizovala. Muflon se tenkrát asi proháněl někde v lesích, měla jsi štěstí.
Alena Velková
Muflon je super! Gratuluji k úlovku :-)
Eva Mužíková
Nadičko, nemám ráda pohled na velké množství valící se vody, nějak mne to děsí. I když v Tvém podání je to zajímavé. Také bych se ráda podívala na váš hrad v reálu, snad někdy spolu.
Marie Měchurová
Mám to štěstí. že kraj okolo Ústí znám - moc se mi líbí. To nemůžu říci o samotném městě, už se to ale lepší. Těším se na květen, zeť nám slíbil výlet na Větruši a procházku nad údolím Labe. Hezké "technické" I jiné fotografie. Muflona bych se asi polekala.
Hana Rypáčková
A co bylo vody...Nevídaně..To se to fotí. Asi bych muflona neztahlédla..
Libuše Křapová
Naďko, krásné :-) Já muflona kdysi viděla také v lese - stál proti obzoru a vypadal jako čert :-)
Anna Potůčková
Přiznám se, že bych tuto památku chtěla vidět na vlastní oči. A řeku Labe jsem viděla v Děčíně před mnoha lety, což je už téměř 35 let. Od té doby vidím Labe jen na fotkách.
Jarmila Komberec Jakubcová
Zajímavé povídání a i foto.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.