Cesty 4
Úvodní foto: autorka

Cesty 4

19. 1. 2022

Moje poslední pozvánka je na cesty zimní. Opět k nim připojuji pět citátů. Přeji vám hodně štěstí na cestách životem.

„Účelem je, abys chodil cestou dobrých lidí a aby ses držel stezek spravedlivých.“ Šalamoun, izraelský král a syn Davida (1011 – 931 př. n. l.)

„Moudrému zřídka vstoupí osud do cesty.“ Seneca, římský filozof (4 př. n. l. – 65)

„Existuje pouze jedna cesta ke štěstí. Musíme se přestat obávat o věci, které jsou mimo sílu naší vůle.“ Epiktétos, řecký filozof (50 – 138)

„Knihy považuji za nejlepší výzbroj pro cestu životem a lituji všech inteligentních lidí, kteří je nemají.“ Michel De Montaigne, francouzský spisovatel (1533 – 1592)

„Žádná láska, žádné přátelství nemůže zkřížit cestu našeho osudu, aniž by na něm navždy zanechala nějakou stopu.“ Francois Mauriac, francouzský spisovatel (1885 – 1970)


Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-ceste/

 

Foto: 1 – 13 Praha

         14 – 19 Litoměřice 

         20 – 22 Vysočina

         23 – 24 Kolínsko

Úvodní foto: Leopoldova brána na Vyšehradě

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Přibilová
Krásné fotografie cest, které vyvolávají touhu po nich někam vyrazit.
Jitka Hašková
Věro, moc se ti to povedlo. Citáty i fotky. Díky.
Dana Puchalská
Věrko,povedla se Ti krásná fotogalerie. A citáty jsou parádní.
Blanka Lazarová
Věrko, moc se mi líbí propojení citátů s fotkami. Kdysi jsem uvažovala o knížečce mých fotek okomentovanou citáty, ale nenašla jsem na to čas a ani odvahu. Ještě tak možná kalendář. No uvidíme, není všem dnům konec ( snad). Díky.
Eva Mužíková
Věrko, pokračuj dál. Podařené fotky, zajímavé citáty.
Zuzana Pivcová
Vstupní brána do areálu Vyšehradu je moc pěkná, ostatní fotky také. Nevím, jestli už byly cesty jako téma u Fota dne, pokud ne, bylo by to hezké.
Irena Mertová
Tak přeji samé cesty s dobrým cílem :-).
Naděžda Špásová
Věrko, to je moc dobrý nápad, fotky jsou fakt super. Citáty taky můžu.
Daniela Řeřichová
Téma cest je nadčasové. Fotografie jsou moc pěkné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.