Zahrady Majorelle - můj sen
Všechny fotografie: Marie Seitlová

Zahrady Majorelle - můj sen

22. 10. 2022

Marrakéš je město v Maroku, které jsem navštívila během poznávacího zájezdu. Je to město mnoha zahrad a jednu velmi krásnou jsme navštívili. Byla to Jardin Majorelle, kterou ve 20. letech 20. století založil francouzký malíř Jacgues Majorell /1886 -1962/.

Je tu velké množství rostlin, palmy, kaktusy, monstery, ibišky, vodní rostliny,....Také si zde nechal postavit vilku ve stylu Art Decov jasně modré barvy. Po jeho úmrtí zahrada mnoho let chátrala. V roce 1980 ji koupil Yves Saint Laurent s přítelem a postupně ji zrekonstruovali a modrou vilu přeměnili v berberské muzeum. Zahrada byla nádherná, krásně udržovaná, spoustu rostlin kvetlo, všechny doplňky- vázy, altány, jezírka v krásně modré barvě. Spoustu zákoutí s lavičkami, na které jsem se posadila a unášela se nádherou zahrady, byl to balzám na duši. 

O zahradě jsem již doma věděla a přála jsem si ji vidět. V programu nebyla, ale sen se mi splnil a já ji viděla na vlastí oči.                   

Koukněte také na tu krásu. 

cestování Podzimní soutěžení 2022
Hodnocení:
(5 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Díky za krásnou zahradu. Nevěděla jsem o ní. Zahrad je na světě velké množství.
Dana Puchalská
Majko. O téhle nádherné zahradě jsem viděla dokumentární film. A jsem ráda, že vím o někom,kdo se tam na tu nádheru osobně podíval. Děkuju za krásné fotografie.
Marie Měchurová
Marie, jistě ještě vstřebáváš zážitky z této nezapomenutelné dovolené. V zimě budeš prohlížet fotky a vzpomínat. Zahrada je kouzelná, tam by se mi moc líbilo. Pěstuju kaktusy a sukulenty, a z kaźdé dovolené na jihu si přivezu nějakou rostlinku. Syn procestoval Maroko s kamarádem a nejraději vzpomíná, jak zapomněl pas v horách na kameni. Našli ho nějací Francouzi a pas se k němu vrátil. Měj se!!
Anna Potůčková
Majko moc hezký splněný sen u něhož si můžeš odškrknout tzv. fajku a určitě je na programu další sen za kterým jistě půjdeš. Dokud má člověk sny tak žije, raduje se ze života a těší se na dny, měsíce a roky příští
Blanka Lazarová
Majko, krásný splněný sen, ze srdce ti to přeju. Zahrada je úžasná a musí se líbit snad každému. Díky za procházku. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Majko měla jsem také možnost krásu zahrady spatřit při návštěvě Marrákeše. Zaujalo mi právě spojení modré barvy doplňků se zelení. Bohužel měli jsme málo času na prohlídku
Dana Kolářová
Maru, blahopřeji. Také se mi podařilo před lety splnit sen, vlastně dva. Kouzelné fotky.
Věra Ježková
Majko, přeji ti moc, že sis sen splnila. Můj nesplněný a nesplnitelný přebývá na Islandu. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.