Botanická zahrada v Praze - Troji
Všechny fotografie: Hana Polednová

Botanická zahrada v Praze - Troji

22. 1. 2023

Botanická zahrada v Praze-Troji je zajímavá v každém ročním období. Ráda ji navštívím několikrát do roka. Tentokrát jsem se rozhodla hned začátkem ledna.

A právě hned na začátku ledna jsme byli svědky mimořádně vysokých teplot. A to se odrazilo i na přírodě, která se začala velice brzy probouzet. Pomalu jsem prošla zahradou a zkoumala, co všechno už vyrazilo ze země anebo začalo kvést.

Venkovní expozice jsou v zimním období zpřístupněny bezplatně (do 28. 2. 2023). Je to příjemná procházka, která nikdy nezklame.

fotografování příroda
Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Minulý týden jsem se zase dostala na pár dní do Prahy, kde mám lékaře, úřady atd... Na návštěvu botanické zahrady, kam se každoročně několikrát podívám, mi už nezbyl čas. Avšak i na našem záhonku u vchodu do paneláku rozkvetly kytičky: tařička, trávnička, vřesovec - a macešky tam snad kvetly celou zimu.
Dana Puchalská
Ano,je tam moc krásně. Děkuju za hezkou procházku doplněnou krásnými fotografiemi.
Zuzana Pivcová
Dokud jsme byly trvale v Praze, kde Marcela bydlí kousek nad botanickou zahradou, chodily jsme tam často, ale uznávám, že v lednu asi nikdy. Díky za procházku.
Jitka Hašková
Hanko, také tam ráda chodím, bohužel jsem se loni dostala jen jednou. Pro lidi nad 70 je už zase po letech vstupné 1 Kč. Kdysi to bývalo zdarma až do konce března. Máš pravdu, je tam krásně celý rok.
Naděžda Špásová
Vůbec se ti nedivím, že tam ráda chodíš, byla jsem tam před lety a taky se mi tam moc líbilo. Hezké fotky.
Blanka Lazarová
Hani, díky za procházku. Další tip pro mě. Tróju neznám vůbec. A že je tam toho dost.
Daniela Řeřichová
Hani, krásné fotografie, nevěřila bych, že snímky jsou zimní. BZ je pěkná v každém ročním období.
Jan Zelenka
Hanko, pěkné, na leden to moc nevypadá. Byl jsem tam asi dvakrát, ještě se ženou. Ale ne v zimě.
Irena Mertová
Hezké fotky zahrady i výhledů z ní...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.